Premier Wielkiej Brytanii Johnson poniósł poważną porażkę w wyborach samorządowych w Londynie

  • Konserwatyści tracą kontrolę nad londyńskimi radami
  • Wyniki są postrzegane jako test popularności Johnsona
  • Słaba wydajność zwiększy presję na Johnson

LONDYN, 6 maja – Partia Konserwatywna brytyjskiego premiera Borisa Johnsona straciła kontrolę nad tradycyjnymi bastionami w Londynie i przegrała wybory lokalne gdzie indziej, a wyniki z początku piątku pokazują, że wyborcy karzą jego rząd za korupcję.

Partia Johnsona została usunięta od 1978 roku w konserwatywnej twierdzy Wandsworth, co jest częścią trendu w stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie wyborcy wykorzystali wybory do wyrażenia gniewu z powodu kryzysu związanego z kosztami życia i ukarali premiera grzywną. Własne zasady blokowania COVID-19.

Konserwatyści stracili kontrolę nad metropolią Barnett, kierowaną przez partię od 1964 roku we wszystkich wyborach z wyjątkiem dwóch. Partia Pracy uważa, że ​​po raz pierwszy wygrała w Radzie Westminsterskiej, dzielnicy, w której znajduje się większość agencji rządowych. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„To ostrzeżenie ze strony konserwatywnych wyborców” – powiedział Daniel Thomas, konserwatywny przewodniczący Rady Barnetta.

Dzięki temu, że Johnson wygrywa przytłaczającą większość Partii Konserwatywnej w wyborach powszechnych w 2019 roku od ponad 30 lat, ogólna frekwencja nadchodząca pod koniec piątku będzie najważniejszą migawką opinii publicznej.

Głosowanie było pierwszym testem wyborczym dla Johnsona, pierwszego brytyjskiego przywódcy, który złamał prawo podczas sprawowania urzędu. Został ukarany grzywną w zeszłym miesiącu za udział w przyjęciu urodzinowym w swoim biurze w 2020 roku, naruszając zasady przestrzeni społecznej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zatoczki. Czytaj więcej

Wstępne wyniki pokazują, że Partia Konserwatywna straciła 92 mandaty w radach. Główna opozycyjna Partia Pracy zdobyła 23 mandaty, a Liberalni Demokraci 42 mandaty.

Utrata kluczowych radnych w Londynie, gdzie konserwatyści prawie zostali wytępieni, zwiększy presję na Johnsona, który od miesięcy walczy o swoje polityczne przetrwanie i grozi mu podwyższenie grzywny przez policję za udział w innych spotkaniach łamania zamków.

READ  43 punkty Stephena Curry'ego pomagają Golden State Celtics wygrać finał NBA

Wybory w czwartek wyłonią prawie 7000 miejsc w radach, w tym wszystkie w Londynie, Szkocji i Walii oraz jedną trzecią większości mandatów w Wielkiej Brytanii.

Johnson wygrał wybory powszechne w 2019 r., podnosząc konwencjonalną brytyjską politykę, obiecując poprawę standardów życia na byłych obszarach przemysłowych środkowej i północnej Anglii.

Ale utrata Wandswortha, Barnetta i prawdopodobnie Westminstera wskazuje, że Johnson, dwukrotny burmistrz Londynu, stracił swój apel w stolicy. Jego poparcie dla Brexitu, które w referendum w 2016 r. poparła większość głosujących za pozostaniem w UE, straciło dla niego poparcie w Londynie.

Wyniki poza stolicą są mniej prawdopodobne. Konserwatyści stracili kontrolę nad całymi kościołami w Southampton, Worcester i West Oxfordshire.

Ale partia nie wypadła tak źle, jak przewidywały niektóre sondaże. Sondaż przedwyborczy sugerował, że Partia Konserwatywna może stracić około 800 miejsc w radach.

John Curtis, profesor polityki na Uniwersytecie Strathclyde, powiedział, że wczesne trendy sugerują, że konserwatyści mogą stracić około 250 miejsc. Powiedział, że wyniki sugerują, że Partia Pracy nie pojawi się jako główna partia w następnych wyborach.

Jednak niektórzy przywódcy lokalnych rad konserwatywnych wezwali Johnsona do rezygnacji, po słabych wynikach partii został ukarany grzywną i obwiniany o kryzys kosztów utrzymania.

John Mullinson, konserwatywny przewodniczący Rady Miejskiej Carlisle, powiedział BBC, że „trudno jest skierować debatę z powrotem na sprawy lokalne”.

– Nie sądzę, żeby ludzie mogli zaufać premierowi, że powie prawdę – powiedział.

Simon Posher, starszy konserwatysta w Portsmouth, powiedział, że liderzy partii w Westminster powinni „dobrze długo patrzeć w lustro”, aby dowiedzieć się, dlaczego stracili mandaty.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zgłoszone przez Andrew MacAscill; Montaż przez Kennetha Maxwella i Stephena Coates

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  2022 Bezpłatne śledzenie agencji NFL: ogłoszenia na żywo, najnowsze plotki i podpisy w całej lidze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.