Najbardziej pracowity rok w SpaceX trwa nadal z dużą ilością astronautów

Załoga tej misji została zaproszona Drużyna-3Wylatując z ISS wczesnym rankiem w czwartek, kapsuła o szerokości 13 stóp leciała swobodnie po orbicie przez ponad 20 godzin, po czym zatonęła z powrotem w atmosferze i zrzuciła na spadochronie swoje lądowanie na wodzie.

Czterech astronautów, król Sari z NASA, Tom Marshburn i Kyla Barron, jest na misji Crew-3, podobnie jak Matthias Mauer, niemiecki astronauta z ESA.

Po tym, jak kapsuła wylądowała bezpiecznie, skakała coraz dalej w dół Zatoki Meksykańskiej u wybrzeży Florydy i powiedziała do kontrolera misji: „Dziękuję, że pozwoliłeś nam cię odebrać. [Crew Dragon] Tolerancja w podróży Shake Town.”

Używając nazwy „Endurance” podanej w kapsule Crew-3, powiedział: „Nie mogę się doczekać, aby w przyszłości zobaczyć o wiele więcej lotów Endurance”. „To była świetna przejażdżka. Podobała mi się praca z NASA i zespołem SpaceX. Dziękuję za zabranie nas na stację kosmiczną i bezpieczny powrót”.

Oznacza to koniec trzeciej misji SpaceX na ISS, którą firma współpracuje z NASA.

SpaceX ma aktywność miesiąca huraganów. Zaczęło się od wprowadzenia prywatnej misji AX-1 na ISS 8 kwietnia, a firma sprowadziła załogę do domu w zeszłym tygodniu. SpaceX wypuścił astronautów Crew-4, którzy rozpoczęli przygotowania do zastąpienia Crew-3 w zeszłą środę, natychmiast zastępując astronautów Crew-3 w załodze ISS. Tymczasem rakieta firmy Falcon 9 wystrzeliła satelity na orbitę w zeszły piątek, w tym zestaw satelitów internetowych firmy Starling.

SpaceX wystrzelił już 17 pocisków w 2022 roku, najbardziej ekscytujących w ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku w historii SpaceX. Jest ich znacznie więcej, ponieważ w ciągu najbliższych pięciu dni zaplanowano dwie kolejne premiery Starling. Pierwszy z nich odleciał w piątek rano, pięć godzin po wodowaniu załogi-3.

Program Crew Dragon SpaceX ma na celu wysłanie astronautów do Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy od czasu wycofania programu wahadłowców kosmicznych NASA w 2011 roku, umożliwiając NASA pełne zatrudnienie astronautów z własnymi astronautami i partnerskimi agencjami kosmicznymi. Takich jak Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Zanim załoga weszła do służby w Dragon 2020, NASA polegała na rosyjskim statku kosmicznym Sojuz do transportu załogi ISS.

READ  FDA ogłasza, że ​​ułatwi import niektórych odżywek dla niemowląt w celu zmniejszenia niedoboru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.