Przeciek Sądu Najwyższego Johna Robertsa „absolutnie okropny”

W swoim pierwszym publicznym wystąpieniu po poniedziałkowym przecieku Roberts powiedział, że jeśli pomyśli o „osobie” lub „ludziach” stojących za wyciekiem, wpłynie to na misję. Sąd NajwyższySą „głupcami”.
Sąd ma krótką przerwę, powiedział Roberts na spotkaniu prawników i sędziów podczas 11. Okręgowej Konferencji Sądowniczej. Sędziowie spotkają się ponownie podczas swojej kadencji Konferencja przy zamkniętych drzwiach W Waszyngtonie 12 maja.

Komentarze Robertsa pojawiają się, gdy w całym kraju wybuchły protesty po obu stronach sprawy, a zwolennicy prawa do aborcji obawiają się, że stany w dużej części Południa i Bliskiego Zachodu będą gotowe do zablokowania tej praktyki, gdy sąd wyda ostateczne orzeczenie w wczesny lipiec. .

Komentarz do projektu – napisany sędzia Samuel Alito A Politico wydało w poniedziałek wieczorem – główną ideą 1973 roku legalizacji aborcji w całym kraju był Ro V.

„Konstytucja nie wspomina o aborcji i żaden taki zapis konstytucyjny nie chroni w sposób dorozumiany takich praw” – napisał Alito. Rowe powiedział, że było to „bardzo złe od samego początku” i że jego uzasadnienie było „wyjątkowo słabe, a ta decyzja miała druzgocące konsekwencje”.

Roe przeciwko. Źródła powiedziały CNN, że Roberts nie chciał całkowicie zmienić opinii Wade’a, co oznacza, że ​​różniłby się od jednej części opinii, być może z trzema sądowymi liberałami.

Trybunał potwierdził wiarygodność projektu opinii, ale podkreślił, że nie jest ona ostateczna i nie odzwierciedla ostatecznego stanowiska żadnego z członków Trybunału.

Pomimo kontrowersji Roberts pojawił się w czwartek entuzjastycznie i rozmawiał z sędziami i prawnikami. Sędzia Clarence Thomas, który będzie przemawiał na tym samym panelu w piątek, siedział w pierwszym rzędzie. W pewnym momencie sędzia Ed Cornes, który pełnił funkcję arbitra, zauważył, że Roberts ostatnio pozwolił na mniejszą ingerencję w postaci wystąpień ustnych. Nowy format jest bardzo przyjemny dla Thomasa, po tym jak rzadko zadawał pytania przez wiele lat, teraz zaczyna pierwsze pytanie każdej sesji.

READ  Najnowsze wiadomości o wojnie w Rosji i na Ukrainie

W czwartek Roberts zauważył, że pracował jako „uczciwy” broker, więc każdy miał szansę zabrać głos, i zaprosił Thomasa na publiczność, aby skomentował format. Śmiejąc się, Thomas po prostu uniósł kciuki.

„To kciuk w górę” – zaśmiał się Roberts.

Pochwalił swojego kolegę sędziego Stephena Fryera, który pod koniec kadencji przejdzie na emeryturę, nazywając go „najbardziej wspólnym członkiem” sądu. „Bardzo mi za nim tęsknię” – powiedział Roberts, ale przyznał również, że od dawna utrzymywane założenia, które były znakiem firmowym Fryera podczas wystąpień ustnych, były czasami „całkowicie mylące”.

Cornes szukał opinii Robertsa w wielu dziedzinach związanych z postępowaniem sądowym. Dobre podsumowanie Robertsa mówiło, że „nie powinno być w nim dużo kurzu”. Zasugerował, że streszczenia „większości” przyjaciół dworu nie są przydatne. „Są pomocni, gdy mają cel” – powiedział. Krytykował także artykuły przeglądowe, czasami nazywając je „teoretycznymi”. W wypowiedziach ustnych Roberts powiedział, że prawnik powinien „walczyć z pytaniem”, ale zamiast tego postawić się w sytuacji sędziego.

Mówił także o swoim początkowym celu, jakim było osiągnięcie konsensusu na ławce. „Szybko dowiedziałem się na korcie, że było 7-2 jednogłośnie” – zażartował. Powiedział jednak, że krótkie komentarze większej liczby sędziów były czasami „w dobrych intencjach”. I pozwolił, aby wszelkie nieporozumienia nie ujrzały światła dziennego. Powiedział, że istnieje dobry powód, by pogrzebać „poważne nieporozumienia”.

Krótko opowiedział o tym, kiedy kierował oskarżeniem, i powiedział, że przeczytał transkrypcje innych aktów oskarżenia i odrobił pracę domową. „Chcesz myśleć, że przeprowadzasz ten test, ale tak nie jest” – powiedział. Ale uhonorował Senat, mówiąc, że czuje „prawdziwe znaczenie tego wydarzenia”.

Roberts został powitany aplauzem przez sędziów i prawników i przybył z ochroną. Zasady polityki prasowej 11. Okręgowej Konferencji Sądowej są tak surowe, że ludziom nie wolno wnosić telefonów ani laptopów do sali prasowej. Zabroniono im również nagrywania przemówienia w celu zrobienia notatki.

READ  Avatar 2 wreszcie ma tytuł, a pierwszy zwiastun debiutuje z Dr. Strange

Roberts również służy jako jeden Poza biurem Członek grupy Smithsonian powiedział, że Roberts i jego żona pożyczyli obraz, który powiesili w swoich pokojach, przedstawiający wyspę Maine, w pobliżu miejsca, w którym spędzają letnie miesiące.

W każdym momencie Roberts mówił: „Nie mogę się doczekać – zaczynam teraz”.

Ta historia została zaktualizowana o więcej szczegółów.

Devan Cole z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.