Giełdy nadal rosły, gdy inwestorzy obserwowali postępy wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Akcje amerykańskie spadły we wtorek, gdy inwestorzy obserwowali wojnę na Ukrainie i stanęli w obliczu możliwości nałożenia nowych sankcji europejskich przeciwko Rosji.

Indeks S&P 500 spadł o około 0,3%, a indeks Dow Jones Industrial Average był bliski progu rentowności. Nasdaq Composite spadł o 1,2%, powodując 27% wzrost na Twitterze po zwyżce z poprzedniej sesji (TWTRPrzyszedł po Tesli (DSLA) CEO Elon Musk ujawnił, że Kupiłem 9,2% udziałów w firmie zajmującej się mediami społecznościowymi. Twitter ponownie wzrósł we wtorek po tym, jak firma ogłosiła, że ​​nada swojej grupie nazwę Kasturi, dzień po ujawnieniu udziałów przez szefa Tesli.

W międzyczasie cena ropy WTI wzrosła o prawie 1% do 104 USD za baryłkę.

Musk powiedział Rohitowi Kulkarni Yahoo Finance Live MKM Partners, że „Twitter mówi o swoich pieniądzach, twierdząc, że jest to zdyskredytowana strona”. „Widzi, że są rzeczy, które mogą zrobić, aby ulepszyć usługę, i z pewnością wskazuje na bardzo aktywną rolę”.

Analityk Wedbush Securities i Tesla Bull Dan Yves przewiduje, że Musk będzie aktywnie uczestniczył w platformach społecznościowych dla Yahoo Finance w nadchodzących tygodniach lub miesiącach, a jego najnowsze akcje ”Po prostu głodny”.

Osobno, własna firma Muska, firma zajmująca się pojazdami elektrycznymi Tesla, przyczyniła się do zdobyczy, które spowodowały start technologii podczas poniedziałkowej sesji handlowej. Akcje producenta samochodów elektrycznych wzrosły o prawie 6% po podawaniu w ten weekend danych o podaży pojazdów, która była wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Recesja była w zatoce po ściśle monitorowanym obszarze w poniedziałek Krzywa dochodów Skarbu Państwa została odwrócona w zeszłym tygodniu I przestraszeni inwestorzy przed możliwością natychmiastowego skurczenia się gospodarki. To wydarzenie ma historię przewidywania recesji, przy czym każda z ostatnich ośmiu recesji odwracała krzywą dochodowości sprzed 1969 roku. Od poniedziałku rano rentowność 10-letniej obligacji była niższa niż krótkoterminowej 2-letniej.

Jednak obawy o spowolnienie gospodarcze nie opuściły stołu strategów.

Główny ekonomista Nomura Robert Dent Yahoo Finance Live powiedział Dostrzega potencjał „łagodnej recesji”.

READ  Oprocentowanie kredytów hipotecznych znów rośnie

„Spodziewamy się, że ogólne ryzyko recesji wyniesie około 35% do 40% teraz i do końca 2024 r.” – powiedział. Od banku centralnego, by naprawdę opanować inflację i zapewnić, że rynek pracy naprawdę się ochłodzi.

Niepewność związana z kryzysem w Europie Wschodniej nadal przyprawia inwestorów o ból głowy. Dyrektor generalny JP Morgan Jamie Dimon w swoim poczytnym liście partnerskim Ostrzegł, że wojna na Ukrainie znacząco spowolni gospodarkę amerykańską i światową. W szczególności w Stanach Zjednoczonych Bank szacuje, że amerykańska gospodarka wzrośnie o około 2,5%, w porównaniu do początkowej prognozy wzrostu PKB na poziomie 3%, przy dużych obniżkach prognoz dotyczących perspektyw gospodarczych w Rosji i Europie.

„Nie wiemy, jaki będzie wynik, ale działania wojenne na Ukrainie i sankcje na Rosję już teraz mają znaczący wpływ gospodarczy” – powiedział Dimon, dodając, że „o wiele więcej” sankcji może zostać nałożonych na Rosję i wywołać dalszą nieprzewidywalność. .

Unia Europejska (UE) w poniedziałek zajęła się serią otwartych zbrodni wojennych na Ukrainie W oświadczeniu do urzędników„Zadanie nałożenia dalszych sankcji na Rosję”, ukierunkowane ataki na ludność cywilną w kraju. W tym niektórzy wybitni urzędnicy europejscy Niemiecki minister obrony powiedział, że popiera rosyjski zakaz gazu ziemnego – Wyłączenie sankcji, ponieważ Rosja dostarcza 40% gazu do Europy.

10:43 ET: w marcu wzrost operacji w sektorze usług w USA, ale nadal wyższe koszty

Aktywność w sektorze usług w USA znów nabiera tempa W zeszłym miesiącu, dzięki dalszemu wycofaniu ograniczeń rządowych, firmy nadal borykały się z wyższymi kosztami, ponieważ ograniczenia łańcucha dostaw ciążyły na cenach.

Wskaźnik wydajności w sektorze pozaprodukcyjnym Instytutu Zarządzania Dostawami (ISM) wzrósł w zeszłym miesiącu do 58,3 z rocznego minimum wynoszącego 56,5 w lutym.

Ten wskaźnik wzrostu kontrolował trzy kolejne miesięczne spadki i podkreślał przesunięcie wydatków z towarów na usługi.

Ekonomiści badający Bloomberg przewidują, że indeks nieprodukcyjny wzrośnie do 58,5. Miary powyżej 50 wskazują na ekspansję w sektorze usług, który odpowiada za ponad dwie trzecie aktywności gospodarczej USA.

READ  W obliczu zbliżających się wyborów w Izraelu Lapidet ma zostać nowym premierem

10:33 I: Rezerwa Federalna mówi, że bank centralny jest gotowy do „silnych działań” w sprawie inflacji

Gubernator Rezerwy Federalnej Lale Brinard Bank centralny zapowiedział, że może gwałtowniej podnieść stopy procentowe Aby zmniejszyć wysoką inflację, którą odczuwają Amerykanie.

Brinard dodał, że decydenci dostosowują się do różnych skutków wzrostu cen, zwłaszcza dla rodzin o niskich dochodach.

„Obecnie inflacja jest bardzo wysoka i podlega odwrotnemu ryzyku” – powiedział Brinard na wtorkowej konferencji. „Panel jest gotowy do podjęcia zdecydowanych działań, jeśli wskaźniki inflacji i oczekiwań inflacyjnych wskażą, że takie działanie jest potrzebne”.

Dane o inflacji opublikowane w zeszłym tygodniu pokazały, że ceny w USA wzrosły w lutym o 6,4% rok do roku, najszybsze tempo od 1982 roku.

Gubernator Rezerwy Federalnej Lyle Brynard zeznawał podczas przesłuchania Senackiej Komisji Bankowej w sprawie mianowania go na wiceprezesa Rezerwy Federalnej 13 stycznia 2022 r. w Capitol Hill w stanie Waszyngton, USA. REUTERS / Elżbieta Frantz

10:23 ET: Twitter wymienia Elona Muska na pokładzie po tym, jak dyrektor generalny Tesli ujawnił 9,2% udziałów

Twitter Inc. (TWTR) Ogłoszony Firma powoła Elona Muska, dyrektora generalnego Tesla Dzień później ujawnił swojemu zespołowi znaczącą rolę w firmie zajmującej się mediami społecznościowymi.

Analitycy i inwestorzy spekulują, że posunięcie to może tymczasowo udaremnić próbę przejęcia Muska, po tym jak dyrektor generalny Tesli ujawnił, że kupił udziały w Twitterze o wartości 3 miliardów dolarów.

Według pozwu Musk nie mógł posiadać więcej niż 14,9% akcji zwykłych Twittera ani być członkiem zarządu, dopóki jest dyrektorem Twittera.

9:30 ET: Akcje spadają, gdy inwestorzy dostrajają się do możliwych sankcji wobec Rosji.

Oto kluczowe ruchy na rynkach po otwarciu we wtorek:

 • S&P 500 (GSPC): -12,78 (-0,28%) do 4569,86

 • gołąb (DJI): -90,43 (-0,26%) do 34 831,45

 • Nasdaq (IXIC): +271,05 (+1,90%) do 14 532,55

 • SurowyCL = F): + 0,83 USD (+ 0,80%) do 104,11 USD za baryłkę

 • Złoto (GC = F): + 5,50 USD (+ 0,28%) do 1939,50 USD za uncję

 • 10-letni skarbiec (DNX): +4,6 bps, aby zarobić 2,4580%

READ  Celtics kontra. Heat Score, Takeaways: Boston wskrzesił i pokonał Miami w czwartym meczu finałów Konferencji Wschodniej.

7:50 i: USA zawieszają rosyjskie papiery wartościowe, aby zwiększyć presję na Moskwę.

Organizacja Narodów Zjednoczonych Rosyjski rząd zawieszony w poniedziałek Od swoich państwowych dłużników płacących ponad 600 milionów dolarów w rezerwach w amerykańskich bankach, próbując wywrzeć presję na Moskwę.

Rezerwy walutowe rosyjskiego banku centralnego zostały zamrożone 24 lutego w ramach sankcji nałożonych na Moskwę za inwazję na Ukrainę.

Jednak Departament Skarbu USA zezwolił rosyjskiemu rządowi na wykorzystanie tych środków na dokonywanie płatności kuponowych za dług państwowy w dolarach.

W poniedziałek rząd USA podjął działania mające na celu odcięcie Moskwy dostępu do zamrożonych funduszy.

7:10 i: spadek kontraktów terminowych na akcje, wzrost cen ropy po poniedziałkowym rajdzie technologii

Oto kluczowe ruchy w handlu kontraktami futures, które zostaną otwarte we wtorek:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F): -10,50 pkt (-0,23%) 4567,25

 • Kontrakty terminowe Dow (YM = F): -83,00 pkt (-0,24%) do 34 746,00

 • Kontrakty terminowe na Nasdaq (NQ = F): -37,75 pkt (-0,25%) do 15 126,50

 • SurowyCL = F): + 1,28 USD (+ 1,24%) do 104,56 USD za baryłkę

 • Złoto (GC = F):- 1,70 USD (-0,09%) do 1932,30 USD za uncję

 • 10-letni skarbiec (DNX): 0,4 bps, aby zarobić 2,4120%

18:12 i poniedziałek: kontrakty terminowe nieznacznie się zmieniły po wzroście akcji

Oto, gdzie rynki będą handlować przed poniedziałkową sesją:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F): -2,25 pkt (-0,05%) 4575,75

 • Kontrakty terminowe Dow (YM = F): -14,00 pkt (-0,04%) do 34 815,00

 • Kontrakty terminowe na Nasdaq (NQ = F): -9,25 pkt (-0,06%) do 15 155,00

 • SurowyCL = F): + 0,43 USD (+ 0,42%) do 103,71 USD za baryłkę

 • Złoto (GC = F): + 3,30 USD (+ 0,01%) do 1937,30 USD za uncję

 • 10-letni skarbiec (DNX): +3,5 bps, aby zarobić 2,4120%

4 kwietnia 2022 r. na ekranach będą wyświetlane informacje handlowe dla Twittera na stronie New York Stock Exchange (NYSE) w Nowym Jorku, USA. REUTERS / Brendan McDermid

4 kwietnia 2022 r. na ekranach będą wyświetlane informacje handlowe dla Twittera na stronie New York Stock Exchange (NYSE) w Nowym Jorku, USA. REUTERS / Brendan McDermid

Alexandra Semanova jest korespondentką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @alexandraszewska

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Obserwuj Yahoo Finance Świergot, Instagram, Światło internetowe, Facebook, FlipboardI LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.