Elon Musk dołączył do zespołu Twittera

Podszedł do nich Elon Musk, najbogatszy człowiek świata Barak Agarwal, CEO Twittera, z przyjazną interwencją kilka tygodni temu. Kupuje udziały w firmie social media, Mr. Musk wierzył i chciał porozmawiać o tym, jak ulepszyć Twittera.

Pan. Zgodnie z publicznymi wymianami między Agarwalem a współzałożycielem Twittera Jackiem Dorseyem, pan Agarwal wpadł na pomysł przeprojektowania sieci społecznościowych. Piżmo miał. Wszyscy trzej rozpowszechnili ten pomysł Drastycznie zmienia moc Odchodząc od użytkowników sieci społecznościowych i gigantycznych firm oraz stosując podejście do technologii, ludzie mogą kontrolować to, co widzą w swoich kanałach społecznościowych.

W najbliższych tygodniach, panie Agarwal omówił, w jaki sposób Musk mógłby stać się bardziej aktywnym uczestnikiem przyszłości Twittera, powiedzmy, dwie osoby zaznajomione z rozmowami, które nie są upoważnione do publicznego wypowiadania się. Do zespołu firmy dołącza Pan Musk, który ma ponad 80 milionów obserwujących na Twitterze i czasami tweety kilkanaście razy dziennie. Jeden powiedział, że Agarwal jest mile widziany.

We wtorek na Twitterze 50-letni pan Musk zapowiedział, że zostanie powołany do swojego 11-osobowego panelu, który wygasa w 2024 roku. Po premierze w poniedziałek Pan. Musk nabył 9,2 procent udziałów Na Twitterze uczynił go swoim największym partnerem. Zgodnie z wnioskiem złożonym w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, pan. Musk zgodził się.

„Dzięki rozmowom z Elonem w ostatnich tygodniach stało się dla nas jasne, że wniesie on wielką wartość do naszego zespołu” – Mr. Agarwal Tweeted we wtorek.

Dodanie jednego z najpotężniejszych użytkowników Twittera do swojej grupy ma wpływ na sieć społecznościową, w której światowi przywódcy, prawodawcy, celebryci i ponad 217 milionów użytkowników wygłasza swoje codzienne wystąpienia publiczne. Jak niektórzy inni członkowie zespołu Twittera, panie Musk nie podpisał umowy, która miałaby uniemożliwić mu wpływanie na politykę firmy. To przyszła wizja „zdecentralizowanej” sieci społecznościowej. Pozwoli mu pracować z Agarwalem.

Ten pogląd rzuca wyzwanie sposobowi tworzenia witryn. Dzięki nadzorowi i wprowadzaniu znaczników na całym świecie kluczowe technologie będą ustrukturyzowane w ogólny i przejrzysty sposób. Użytkownicy mogą dostosowywać swoje kanały w mediach społecznościowych i ustalać własne zasady dotyczące dopuszczalnego rodzaju rozmowy. To bardzo różni się od tego, w jaki sposób tworzone są obecnie sieci społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter i Instagram, gdzie firmy dyktują, które posty powinny być spójne, a które należy usuwać.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: najnowsze wiadomości

Projekt sfinansował p. Piżmo, panie Dorsey i pan Niepohamowana mowa Agarwala jest zgodna z jego przekonaniami o wolności. Pan. Musk został skrytykowany za zbyt ciasne zarządzanie witryną Twitter i stwierdzenie, że należy zezwolić na więcej rozmów. Pan. Dorsey też miał trudności z podjęciem decyzji Były prezydent Donald J. Usuń Trumpa z usługi W zeszłym roku powiedział, że „nie świętował ani nie był dumny” z tego ruchu. Pan Agarwal powiedział, że dyskurs publiczny niesie ze sobą nieodłączne korzyści dla społeczności.

Ponieważ coraz więcej ludzi kwestionuje, czy większa wolność słowa pomaga w rozpowszechnianiu dezinformacji i kontrowersyjnych treści, ich stanowiska w globalnej debacie na temat wolności słowa w Internecie stają się coraz bardziej obiektywne.

W tweecie we wtorek pan, który kieruje firmami Tesla i SpaceX. Musk powiedział, że ma nadzieję „w nadchodzących miesiącach dokonać znaczących ulepszeń na Twitterze”. Nie skomentował i nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Pan. Agarwala i pana Dorsey również nie odpowiedział na prośby o komentarz.

Rzecznik Twittera powiedział, że Musk nie będzie miał wpływu na tworzenie polityki w firmie. Powiedział, że decyzje dotyczące polityki są codziennie podejmowane przez pracowników Twittera, a firma będzie bezstronna w formułowaniu i egzekwowaniu swoich zasad.

Pan. Piżmo może wywołać poruszenie na Twitterze. Od dłuższego czasu trolluje krótkich sprzedawców Tesli i korzysta z usługi jako Katzela Pogarda Krytycy. Rozprzestrzenił również dezinformację na temat epidemii. Został ukarany grzywną w 2016 roku po tym, jak pomyślał w tweecie o prywatnym zabraniu Tesli i fałszywie twierdząc, że otrzymał finansowanie na transakcję. 40 milionów dolarów przez SEC

Niektórzy republikanie świętowali we wtorek jego nominację do zarządu Twittera, oskarżając agencję o cenzurowanie głosów propolitycznych i prawicowych. „Kasturi. Wolność słowa ” Przedstawiciel Jim Jordan powiedziałRepublikanin z Ohio.

(Demokraci złapali Muska w Internecie w związku z proponowanym przez partię podatkiem od nieruchomości nie zostali wysłuchani.)

READ  2022 US Open Leaderboard: relacje na żywo, dzisiejsze wyniki w golfa, aktualizacje z 1. rundy w The Country Club

David Kay, profesor prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irwin, który wcześniej współpracował z Organizacją Narodów Zjednoczonych w kwestiach związanych z mową, powiedział. Musk ostrzegł, że jego wizja wolności słowa może kolidować z polityką Twittera, która reguluje rozmowy na całym świecie.

„Niebezpieczeństwo polega na tym, że jego osobiste i osobiste preferencje biznesowe, czasem wyjątkowe, wpłyną na tworzenie i egzekwowanie zasady w sposób nieodpowiedni dla firmy, jego zdaniem, wersji placu publicznego”. powiedział.

Ruch Twittera w kierunku „zdecentralizowanej” sieci społecznościowej jest zakorzeniony w niezadowoleniu niektórych z jego czołowych liderów. Kiedy użytkownicy Twittera sprawują pewną kontrolę nad swoimi kanałami w mediach społecznościowych – na przykład wybierają osoby, które śledzą – algorytm serwisu wybiera, jakie posty powinny być wyświetlane na ich kanałach i określa, czy konta mogą zostać zablokowane w zależności od tego, czy posty zostały naruszone. Jego zasady.

W listopadzie Pan zrezygnował z funkcji CEO Twittera. Dorsey powiedział, że użytkownicy powinni mieć większą władzę nad tym, które posty przeglądają, aby mogli dokonywać własnych umiarkowanych wyborów. W zeszłym tygodniu ubolewał w tweecie, że centralizacja Internetu przez korporacje zniszczyła sieć.

„Do pewnego stopnia czuję się winny i przepraszam za to” – napisał.

W 2019 roku pan Dorsey sfinansował projekt Niebieskie nieboPróba ulepszenia nowej infrastruktury dla mediów społecznościowych, która daje użytkownikom kontrolę nad swoimi danymi, dopasowując najlepsze tweety własnymi algorytmami i pozwalając na przenoszenie danych do innych serwisów.

„Mamy nadzieję, że ludzie wybiorą kluczowe algorytmy, które wpływają na ich doświadczenia online” Pan. Dorsey zeznawał w Kongresie Do 2020 r. koncepcja ta jest „ekscytującym, opartym na rynku podejściem, które pozwala ludziom wybierać algorytmy filtrujące ich treści, aby mogli uzyskać pożądane wrażenia”.

Jednocześnie pan Musk jest zaangażowany w technologie rozszerzające kontrolę. W 2015 roku wraz z biznesmenem z Doliny Krzemowej Samem Aldmanem i innymi, pan. Musk założył Laboratorium Sztucznej Inteligencji OpenAI, które powiedziało, że firma będzie otwarcie dzielić się swoimi badaniami ze światem. Pan. Musk później opuścił firmę.

Nie jest jasne, czy zdecentralizowany Twitter się połączy. Może minąć wiele lat, ponieważ wiąże się to ze złożonym procesem aktualizacji całej witryny.

READ  Dan Young, kongresman i dziekan Alaski, zmarł w wieku 88

Do 14 marca pan Piżmo, kto Wartość netto Jedna firma zgłosiła, że ​​zgromadziła ponad 5 procent swoich udziałów, z ponad 270 miliardami dolarów na Twitterze. Potem zabrał się do Twittera i Mr. Zaczął wyrażać więcej swoich przemyśleń na temat wolności słowa w służbie, w tym wymiany zdań z Dorseyem.

„Algorytm Twittera powinien być open source”, Mr. Piżmo Czy napisał to na Twitterze 24 marca poprosił swoich zwolenników, aby zagłosowali „tak” lub „nie” na pomysł udostępnienia publicznie kodu, który uruchamia algorytm Twittera. Takie „otwarte” algorytmy mogą zapewniać ludziom dodatkowe możliwości organizowania swoich kanałów według własnego uznania i priorytetyzowania różnych rodzajów treści.

Pan. Dorsey natychmiast się zgodził. „Każdy algorytm do użycia (lub nie) powinien być otwarty dla wszystkich” – powiedział Czy napisał to na Twitterze W odpowiedzi.

Na 25 marca, Czy pan Twitter nie przestrzega zasad dotyczących wolności słowa. – zapytał Musk swoich zwolenników. „Wolność słowa jest niezbędna dla funkcjonowania demokracji. Czy uważasz, że Twitter przestrzega tej zasady?” Zapytał.

Dzień później, po odpowiedziach ponad dwóch milionów użytkowników, Pan. Piżmo napisał„Ponieważ Twitter działa w praktyce jako publiczny plac miejski, nieprzestrzeganie zasad wolności słowa podważa demokrację”.

„Potrzebujesz nowej witryny?” On dodał.

W poniedziałek, po zwolnieniu swojej roli, pan. W jednym ze swoich pierwszych tweetów Musk opublikował kolejną ankietę na Twitterze, pytając, czy ludzie chcieliby edytować tweety, funkcja, której wielu na próżno szukało.

Pan. Agarwal wskoczył do środka. Tweety„Wynik tego referendum będzie znaczący. Głosuj ostrożnie. Firma wtedy Powiedział Pracuje nad funkcją edycji od zeszłego roku i wkrótce ją przetestuje.

W zespole Twittera pan. Po oficjalnym powołaniu Muska, pan. Dorsey przytyła we wtorek. Wzrost sprawił, że ”Bardzo szczęśliwy”, ”Tweetował.

Kate Mets Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.