Nowe zdjęcie satelitarne pokazuje ogromne zniszczenia Teatru Mariupol po bombardowaniu

Ukraiński nadawca cyfrowy poinformował, że jeden z jego reporterów na południowym wschodzie kraju zaginął i prawdopodobnie został schwytany przez siły rosyjskie.

Nadawca Hromatsky powiedział, że ostatnio słyszał od reporterki Victorii Roshchiny 12 marca, dzień po tym, jak zgłosiła reportaż z okupowanego przez Rosję miasta Enerhodor.

Ukraińska komisarz ds. praw człowieka Ludmiła Denisowa powiedziała w sobotę, że rząd uważa, że ​​został uprowadzony przez siły rosyjskie na wybrzeżu Morza Czarnego oraz w okupowanym przez Rosję mieście Berdiańsk.

Hromatsky to mała stacja nadawcza, która powstała w 2013 roku i jest związana z protestami naziemnymi w Kijowie, które rozpoczęły się w tym roku.

Zniknięcie Roschiny jest związane z doniesieniami, że inni działacze i urzędnicy byli przetrzymywani wbrew swojej woli w innych częściach okupowanej przez Rosję Ukrainy.

W rejonie Chersoniu, trzy dni temu w mieście Nova Kagovka został uprowadzony wysoki rangą urzędnik rady, powiedział burmistrz miasta. Żona Dmitra Wasiliewa powiedziała na swoim profilu na Facebooku, że jej mąż został zatrzymany z powodu jej negatywnego stosunku do Rosji.

Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że Rosja chce stworzyć Gerszonową Republikę Ludową w stylu państw prorosyjskich utworzonych wokół miast Donieck i Ługańsk w 2014 roku.

Dalej: gdzie indziej na Ukrainie Burmistrz Melidopola Iwan Fiodorow Ukraińskie Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacyjnego poinformowało w czwartkowym oświadczeniu, że zatrzymani zostali zwolnieni z aresztu przez siły rosyjskie w ramach relokacji. Fiodorow został aresztowany, a następnie przewieziony do Ługańska, gdzie przebywał w areszcie przez pięć dni.

Również Wiktor Tereszczenko, mer gminy Velykoburlutska w obwodzie charkowskim w północno-wschodniej Ukrainie, Został wydanyWedług przekazu wideo od Ole Sinihubo, szefa Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej w piątek. W czwartek Syniehubov Tereshchenko powiedział „Złapany” Siły rosyjskie.

W niedzielę Został uprowadzony Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba powiedział przez wojska rosyjskie. CNN nie mogło niezależnie potwierdzić twierdzenia.

READ  Twitter mówi, że miliarder Musk nie dołączył do swojego zespołu, ostrzega przed „rozproszeniem uwagi”

Według organizacji praw człowieka ZMINA od początku wojny na Ukrainie siły rosyjskie zatrzymały około 17 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.