Amazon kupuje lekarstwo za 3,9 miliarda dolarów

One Medical to oparta na członkostwie usługa podstawowej opieki zdrowotnej, która obiecuje klientom „dostęp 24/7 do wirtualnej opieki”. Według jej strony internetowej firma działa na kilkunastu głównych rynkach USA i współpracuje z ponad 8000 firm, które oferują swoim pracownikom świadczenia zdrowotne Medicare.

W czwartkowym oświadczeniu ogłaszającym przejęcie Neil Lindsey, starszy wiceprezes Amazon Health Services, powiedział, że gigant handlu elektronicznego uważa, że ​​opieka zdrowotna jest „wysoko na liście doświadczeń, które wymagają ponownego opracowania”. Lindsay dodała, że ​​Amazon będzie jedną z firm, które „pomogą radykalnie poprawić jakość opieki zdrowotnej w ciągu najbliższych kilku lat”.

Przejęcie to najnowszy przykład giganta technologicznego rozszerzającego swoją obecność w sektorze opieki zdrowotnej. Amazonka Zakupiono rachunekApteka internetowa, w 2018 roku, została później uruchomiona Własna apteka cyfrowa W Ameryce. Oddzielnie Amazon współpracował z JPMorgan Chase i Berkshire Hathaway, starając się zapewnić lepsze usługi zdrowotne i ubezpieczenia pracownikom i rodzinom trzech firm, a także innym firmom. Ten wysiłek, zwany Przystani, Zamknięte Ostatni rok.

W ostatnich latach Amazon rozszerzył swoje imperium z handlu internetowego na rozrywkę, artykuły spożywcze i nie tylko, zwiększając tym samym swój zasięg w życiu konsumentów. Przejęcie medyczne byłoby jednym z największych w historii Amazona. Amazon zgodził się kupić sieć spożywczą Whole Foods za 13,7 miliarda dolarów w 2017 roku i zamknął umowę o wartości 8,5 miliarda dolarów na zakup kultowego hollywoodzkiego studia filmowego MGM na początku tego roku.

Dzięki umowie medycznej Amazon uzyskałby dostęp do szpitali opieki zdrowotnej i „relacji z płatnikami i systemami szpitalnymi”, powiedziała analityczka Evercore ISI, Elizabeth Anderson, w notatce w czwartek rano.

Firma OneMedical z siedzibą w San Francisco odnotowała w ostatnich latach zwiększony popyt na swoje usługi w związku z pandemią Covid-19 i rozwojem branży telezdrowia. wewnątrz tego Ostatni kwartalny raport o zarobkachOne Medical powiedziało, że jego łączna liczba członków wyniosła 767 000, co oznacza wzrost o 28% rok do roku. Lekarze upublicznili się w styczniu 2020 r.
Zapasy dla 1 Życie Opieka zdrowotna (Jeden), spółka macierzysta One Medical, podskoczyła o ponad 65% we wczesnym handlu w czwartek po ogłoszeniu. Akcje Amazona otworzyły się w czwartek stosunkowo płasko. (Akcje CVS Health Corp i Walgreens Boots Alliance były nieco niższe w czwartek rano po wiadomościach).

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy i regulatorów One Medical.

READ  Celtics prowadzą obronę do zwycięstwa w brzydkiej grze 5 przeciwko Heat

Podczas gdy Anderson twierdził, że ryzyko niewierności jest niskie, biorąc pod uwagę ograniczony wpływ Amazona na opiekę zdrowotną, niektórzy krytycy branży technologicznej szybko zgłaszali obawy dotyczące transakcji i danych, do których firma miałaby dostęp.

„Dostęp Amazona tylnymi drzwiami do prywatnych danych zdrowotnych jest naprawdę przerażającą myślą i przywodzi na myśl, jak zdesperowany Kongres musi przeprowadzić reformy, aby zapobiec nadużywaniu przez tych gigantów technologii ich monopolu” – powiedział Sacha Haworth, dyrektor wykonawczy Technology Oversight Program. Grupa rzecznicza powiedziała w oświadczeniu dla CNN Business.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.