Akcje azjatyckie gwałtownie spadły, gdy obawy przed wzrostem Fed popchnęły Wall Stick na rynek bessy

HONG KONG, 14 czerwca (Reuters) – Akcje azjatyckie gwałtownie spadły we wtorek i osiągnęły szczyt od dwóch dekad po tym, jak niedźwiedzi rynek na Wall Street osiągnął kamień milowy w obliczu obaw, że agresywne podwyżki stóp procentowych w USA mogą popchnąć największą gospodarkę świata. W recesji.

Szeroki indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią (.MIAPJ0000PUS) Spadł o 0,45% w zmiennym obrocie, odrabiając część swoich wcześniejszych strat.

Australijski benchmark S&P / ASX200 (.AXJO) Japoński indeks giełdowy Nikkei zakończył się o 3,55% poniżej (.N225) 1,32%, spadek z 2% w poprzedniej sesji.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Negatywny ton w Azji spowodował, że Goldman Sachs przewidział podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych na następnym posiedzeniu politycznym Rezerwy Federalnej w środę, po ciemnej sesji w USA w poniedziałek. Czytaj więcej

Jednak, gdy inwestorzy oddalili się od mroku europejskiego handlu, kontrakty futures na panregionalne euro 50 wzrosły o 0,83%, niemieckie kontrakty terminowe DAX o 0,9%, a FTSE o 0,62%. Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje również wzrosły o 1,17%.

„Chociaż ryzyko jest oczywiste ze względu na znaczne oszczędności w polityce, całkowita recesja jest mało prawdopodobna, ponieważ stopa bezrobocia wzrośnie o dwa lub więcej punktów procentowych”, powiedział Stephen Coucolas, dyrektor zarządzający rynku z siedzibą w Canberze. Gospodarka.

„Wręcz przeciwnie, pewne jest, że wzrost zwolni – to jest cel polityki oszczędnościowej – a presja inflacyjna zacznie słabnąć jeszcze w tym roku”.

W Hongkongu obowiązuje kod Hong Cheng (.HSI) Poprzednie straty wynosiły 0,26% po handlu w negatywnym terenie przez cały dzień. Kod CSI300 dla Chin (.CSI 300) Zamienił część utraconych gruntów na 0,23%.

Oczekiwania agresywnych podwyżek stóp w USA są o 8,6% wyższe od prognoz, po inflacji za rok do maja.

READ  Trener Spurs Greg Popovic pobił rekord wszech czasów NBA Dona Nelsona z 1336 zwycięstwem

„Rynek amerykański jest największy na świecie, więc reszta świata zrobi to samo, gdy jest zimno” – powiedziała Clara Seong, strateg ds. globalnego rynku w JPMorgan Asset Management.

„W Azji wystąpią krótkoterminowe wahania, ale w perspektywie średnio- i długoterminowej w byłej Japonii w Azji oczekiwania dotyczące przychodów zostały już obniżone, więc prognozy są tutaj stosunkowo jasne niż w pozostałej części świata”.

Xiong powiedział, że chińska deflacja i ponowne otwarcie gospodarek krajów ASEAN z blokad COVID-19 może ochronić region przed krachem na rynku finansowym.

W nocy na Wall Street obawy przed recesją w USA wstrząsnęły indeksem S&P 500 (.SPX) Związek Nasdaq niższy o 3,88% (.IXIC) Stracił 4,68%. Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Spadł 2,8%.

Zgodnie z powszechnie stosowaną definicją, S&P 500 jest nieco ponad 20% niższy od ostatniego rekordu, co stabilizuje bessę.

Benchmarkowa rentowność 10-letnich obligacji skarbowych osiągnęła najwyższy poziom od poniedziałku 2011 r., a kluczowa część krzywej dochodowości została odwrócona po raz pierwszy od kwietnia.

Rentowności benchmarkowych 10-letnich obligacji skarbowych wzrosły o 3,371% do 3,3466% wobec amerykańskiego zamknięcia w poniedziałek. Rentowności w ciągu dwóch lat wzrosną, a handlowcy spodziewają się, że stopy funduszy Fed będą wyższe, osiągając 3,3804% w porównaniu do 3,281% w USA.

Na rynkach walutowych indeks dolara, który śledzi dolara względem koszyka dużych walut, wyniósł 104,98, osiągając w poniedziałek najwyższy poziom od dwóch dekad, wynoszący 105,29. Czytaj więcej

W stosunku do japońskiego jena, waluta amerykańska była na poziomie 134,59, tuż poniżej ostatniego maksimum 135,17.

Wspólna waluta europejska zyskała 0,2% do 1,0432 USD, tracąc 2,8% w ciągu miesiąca.

Bitcoin spadł we wtorek o około 4,5% do 21 416 USD, nowego minimum od 18 miesięcy, przedłużając jego 15% spadek w poniedziałek, a rynki były zszokowane, gdy pożyczkodawca kryptowalut Celsius przestał się wycofywać. Czytaj więcej

READ  Finałowa czwórka mężczyzn na żywo: Villanova Kansas i Duke UNC

Rynki ropy wzrosły o 0,13% do 121,08 USD za baryłkę pod koniec sesji azjatyckiej, przy czym większość transakcji spadła we wtorek. Ropa Brent kosztowała 122,42 USD za baryłkę.

Ceny spot wzrosły o 0,42% do 1826,65 USD za uncję na początku handlu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Scotta Murdocha w Hongkongu; Dodatkowy raport Aluna Johna; Montaż przez Sama Holmesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.