Mark Short: Były szef Pence’a pojawia się przed wielką ławą przysięgłych 6 stycznia

Udział Shorta – donosiła wcześniej CNN, powołując się na źródło zaznajomione z tą sprawą – czyni go najbardziej znanym świadkiem, który zeznaje w procesie karnym w sprawie ataku na Kapitol. Jego zeznania sygnalizują, że prokuratorzy sondują Biały Dom Trumpa w ramach śledztwa, które wykracza poza buntowników, którzy włamali się na Kapitol.

„Mogę potwierdzić, że otrzymałem wezwanie do federalnej ławy przysięgłych i zastosowałem się do tego wezwania” – powiedział Short z CNN Erin Burnett w „Outfront”. „Ale za radą adwokata nie mogę powiedzieć nic więcej”.

New York Times I dziennik „Wall Street W poniedziałek drugi czołowy były doradca Pence, Greg Jacobs, został wezwany w śledztwie i zeznawał przed federalną ławą przysięgłych. Jako generalny doradca Pence’a, Jacobs odegrał kluczową rolę w przeciwdziałaniu wysiłkom mającym na celu przekonanie ówczesnego wiceprezydenta, by nie poświadczał wyników wyborów i był częścią zespołu Pence’a, który odpierał marginalne doktryny prawne.

Na początku tego roku Departament Sprawiedliwości rozszerzył swoje śledztwo poza naruszenie przez Kapitol zbierania funduszy i organizowania wieców politycznych.

Jest sądownictwo Zapewnił wiele udogodnień Wielkie jury wysłuchało zeznań działaczy republikańskich związanych z „alternatywnym” programem frekwencji wyborczej oraz organizatora „Stop the Steel”. Ali Aleksandra W czerwcu.

Short i jego prawnik, Emmett Flood, widziano w piątek, jak opuszczali sąd federalny, gdzie federalna ława przysięgłych słucha zeznań związanych z próbami zmiany wyborów prezydenckich z 6 stycznia i 2020 roku. Jego zeznanie zostało po raz pierwszy przedstawione przez ABC.

Short był na spotkaniu w Białym Domu dwa dni przed atakiem na Kapitol, podczas którego Trump i prawnik John Eastman próbowali przekonać Pence’a, że ​​ma prawo odmówić zatwierdzenia wyników wyborów.

Departament Sprawiedliwości nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów, która przeprowadza oddzielne, równoległe przesłuchanie 6 stycznia, odmówiła komentarza. Short zeznał przed komisją w styczniu.

Wcześniej w poniedziałek nagranie opublikowane przez reprezentantkę Elaine Luria, demokratkę z Wirginii, która służy w komitecie, pokazało kopię. Przemówienie Trumpa z 7 stycznia 2021 r. Z poprawkami, które Ivanka Trump zidentyfikowała jako pochodzące od jej ojca.

Przemijające kwestie Trumpa obejmowały: „Poprowadzę Departament Sprawiedliwości, aby zapewnić, że wszyscy przestępcy zostaną ukarani w najszerszym zakresie prawa” oraz że „konsekwencje prawne muszą być szybkie i pewne”.

READ  Komisarze Miami Beach zatwierdzają nakaz wprowadzenia godziny policyjnej o północy po tym, jak 5 osób zostało rannych w dwóch strzelaninach

Zapytany przez Burnetta o poprawki w poniedziałek wieczorem, Short powiedział: „Z pewnością niektórzy ludzie są głupio uwikłani w wydarzenia Szóstej. Ale uważam, że niesprawiedliwe jest opisywanie buntowników jako patriotów lub wyrażanie ich praw wynikających z Pierwszej Poprawki”.

Ta historia została zaktualizowana w poniedziałek o dodatkowe aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.