Zwycięstwo Coco Goff w US Open zostało wyróżnione Prezydencką Pieczęcią Aprobaty

CNN

Potem na arenie wybuchł hałas i świętowanie Kawa Coco Pokonała Arinę Sabalenkę w trzech setach My otwarciFani skaczą zgodnie Gafel spadł na ziemię.

Gwiazdy, inni tenisiści, a nawet kilku prezydentów rozproszyło się po całych Stanach Zjednoczonych, gdy 19-latka dokonała wyczynu, jakim była pokonanie Venus Williams jako 15-latka na Wimbledonie.

Po tym, jak została najmłodszą Amerykanką, która wygrała US Open od czasu Sereny Williams w 1999 roku, te początkowe oczekiwania „bardzo na nią wpłynęły”.

Po zwycięstwie 2:6 6:3 6:2 powiedział: „Nauczyłem się pozostać w sobie, ale nauczyłem się też to akceptować. Wcześniej próbowałem to ignorować, ale teraz to akceptuję i Mam długą, długą drogę, aby rozwinąć się jako gracz. Nie było to dzisiaj blisko mojego najlepszego wyniku, ale w tamtym momencie wystarczyło, aby wygrać.

Goff od dawna była reklamowana jako jedna z kolejnych supergwiazd tenisa, a jej dojrzałość, pozakortowy dowcip i umiejętność wyrażania siebie szczególnie przypadły jej do gustu amerykańskiej publiczności.

„Gratulacje dla mistrzyni US Open Coco Gaff” – napisał prezydent Joe Biden na X, znanym wcześniej jako Twitter. „Zelektryzowaliście stadion Arthura Ashe’a i cały naród – nigdy się nie poddaliście i jako pierwsi udowodniliście, że wszystko jest możliwe, jeśli zawsze wierzycie. Sprawiliście, że Ameryka jest tak dumna.

Nowy Mike/Reuters

Coco Goff całuje swoje trofeum po zwycięstwie w finale gry pojedynczej kobiet US Open na stadionie Arthur Ashe w Queens w sobotę 9 września 2023 r.

Mike’a Stobba/Getty Images

Po zwycięstwie Goff trzyma swoje trofeum przed zgromadzonymi fotografami.

Sarah Stier/Getty Images

Białorusinka Arina Sabalenka została doceniona za drugie miejsce w meczu przeciwko Coco Goff.

Obrazy Al Bello/Getty

Kauf świętuje punkt przeciwko Sabalence.

Karol Krupa/AP

Kibice kibicowali Kaufowi.

Clive’a Brunskill’a/Getty Images

Goff odbił strzał Sabalenki.

Sabalenka serwuje Gaffowi.

Sabalenka i Goff przed meczem pozowali do zdjęcia z byłą zawodniczką Billie Jean King.

Coff został przedstawiony przed meczem.

Tymoteusz A. Claire/AFP/Getty Images

Flaga amerykańska zostaje podniesiona podczas ceremonii otwarcia finału gry pojedynczej kobiet US Open.

Barack i Michelle Obama wspierali Goffa z trybun podczas jego meczu pierwszej rundy z Laurą Sigmund, a także pogratulowali mu X.

Były prezydent Obama napisał: „Nie moglibyśmy być z Was bardziej dumni na korcie i poza nim — a wiemy, że najlepsze dopiero przed nami”, natomiast Michelle Obama złożyła hołd „ciężkiej pracy i talentowi” Goffa i udostępniła zdjęcie ich. Spotkanie po meczu pierwszej rundy.

Bill Clinton również pogratulował Goff jej „niesamowitego sukcesu”, mówiąc, że „przyszłość amerykańskiego tenisa jest jasna”.

Tymczasem Serena Williams napisała na Twitterze, że Goff „pozwól mi uwierzyć w ten sen”. Historia na Instagramie Podpis pod zwycięstwem Goffa brzmiał: „Wow!!!! WSPANIAŁY!!!!”

„Mój tata zabrał mnie na ten turniej, siedział tam i obserwował rywalizację Venus i Sereny, więc bycie tutaj na tej scenie jest niesamowite” – powiedział Goff, według WTA.

Po tym, jak Sabalenka trzykrotnie przełamała serwis Amerykanina i wygrała pierwszego seta, Kauf w dramatyczny sposób odzyskał tytuł.

Gdy wypełniona publiczność skandowała „Let’s go, Coco”, Goff podniosła swój poziom w drugim secie, ostatecznie prowadząc 6-3 i awansując do przerwy, zmuszając decydującego trzeciego seta do zapewnienia sobie zwycięstwa.

READ  Anthony Davis poprowadził Lakers do zwycięstwa w trzecim meczu nad Warriors

Na trybunach gwiazdy takie jak Nicole Kidman, Amanda Seyfried, Cara Delevingne, Ariana DeBose i Diane Keaton przyglądały się temu, a Goff zamieściła na Instagramie post świętujący swoje zwycięstwo. opinie Od entuzjastów dobrego samopoczucia gwiazd.

Gotham/GC Pictures/Getty Images

W finale kobiet wystąpiły Cara Delevingne, Amanda Seyfried, Mindy Kaling i Rachel Brosnahan.

„Dziś sprawiłaś, że tak bardzo krzyczałam, Rani!!! Idź Coco!!!” Jonathan Van Ness z Queer Eye powiedział, inny tenisista Carlos Algaraz nazwał jej zwycięstwo „niesamowitym”, a hollywoodzka gwiazda Zendaya zostawiła emotikony gwiazd.

Bliżej domu Goff powiedział reporterom, że był taki głośny, gdy brat zadzwonił do niego zaraz po meczu: „Bolą mnie uszy, więc się rozłączyłem”. Powiedziała, że ​​jej matka podskoczyła z rękami w górze, zanim przytuliła córkę na trybunach.

„Kiedy przytulałem tatę, nie widziałem go, ponieważ natychmiast rzucił się na uścisk” – powiedział reporterom Goff. „Słyszałam, jak płacze, ale nigdy w życiu nie widziałam, przez co przeszedł ten człowiek.

„Moja mama, wiem, że będzie płakać, niezależnie od tego, czy wygram, czy przegram. Nie jestem tym specjalnie zaskoczony. Ale szczerze, przez cały czas myślałem: „O mój Boże, jak to jest prawdziwe?”