Źródła podają, że Cassidy Hutchinson był jednym ze świadków, na który świat Trumpa próbował wpłynąć

Wiceprzewodnicząca komisji GOP Liz Cheney z Wyoming powiedziała komisji na wtorkowym przesłuchaniu, że usłyszała od dwóch świadków – których nie wymieniła – od osób związanych ze światem byłego prezydenta Donalda Trumpa. by ich zastraszyć. Źródła podają, że CNN Hutchinson jest jednym z tych świadków.

Zespół zakończył swoją prezentację we wtorek W ich przebojowym procesie Poprzez pokazanie przykładów zeznań opisujących świadków proszonych przez osoby bliskie byłemu prezydentowi o lojalność wobec niego i jego administracji.

„Zazwyczaj pytamy świadków związanych z administracją lub kampanią pana Trumpa, czy skontaktował się z nimi którykolwiek z ich byłych kolegów lub ktokolwiek inny, kto próbował wpłynąć na ich zeznania” – powiedział Cheney podczas przesłuchania. Świadkowie odpowiedzieli na to pytanie.

W obu przypadkach grupa przedstawiła zeznania, w których były prezydent powiedział, że koncentruje się na byciu zaproszonym przez grupę i ma nadzieję, że będą trzymać się Trumpa.

Bezpieczeństwo Hutchinsona było głównym zmartwieniem zespołu prowadzącego do ich śledztwa. Między innymi dlatego przed spotkaniem utrzymywali jej tożsamość w tajemnicy.

Hutchinson, doradca ówczesnego szefa personelu Białego Domu Marka Meadowsa, zeznawał przez prawie dwie godziny we wtorek i zapisał w zeznaniach za zamkniętymi drzwiami, że Meadows i Trump byli wielokrotnie ostrzegani o problemach bezpieczeństwa na początku stycznia i tego dnia. 6, 2021, rajd i zamieszki. Hutchinson zeznał również, jak Trump kilkakrotnie próbował odwiedzić Kapitol 6 stycznia.

Aktualności Hutchinson był wśród świadków cytowanych na zakończenie wtorkowego przesłuchania, donosi First.

Członkowie komisji sugerowali, że dwa przedstawione przez nich przykłady stanowiły tylko część dowodów związanych z zastraszaniem świadków.

Przedstawiciel Adam Schiff, demokrata Kalifornii, członek komitetu, powiedział CNN, że zachowanie było częścią zachowania byłego prezydenta.

„Z pewnością widzieliśmy historię byłych prezydentów, którzy próbowali wpłynąć lub zastraszyć świadków” – powiedział Schiff.

READ  NFL Draft 2022: Najlepsze momenty z egzaminów, rundy 2 i 3

Rzecznik komisji specjalnej odmówił skomentowania twierdzeń komisji o zastraszaniu świadków.

Na wtorkowym przesłuchaniu Cheney powiedział, że panel miał „dowody na konkretną praktykę, która budzi poważne obawy”.

Jeden ze świadków, powiedział Cheney, opisał telefony od osób zainteresowanych zeznaniami tego świadka. Nienazwany świadek powiedział panelowi: „Powiedzieli mi, że dopóki jestem graczem zespołowym, wiedzą, że jestem we właściwym zespole. „Mam chronić, wiesz, nadal będę w dobrych łaskach w świecie Trumpa. I przypomnieli mi dwa razy, że Trump przeczyta stenogramy”.

Drugim przykładem, który podał Cheney, było wezwanie świadka: „Mam człowieka, który poinformował mnie, że jutro ma twoją spowiedź. Chce, żebym ci powiedział, że myśli o tobie. Wie, że jesteś wierny. zrobię właściwą rzecz, kiedy pójdziesz do spowiedzi”.

W Wywiad z „Good Morning America” stacji ABC Został wyemitowany w czwartek, pytając Cheneya o zarzuty zastraszania lub wywierania wpływu na świadków.

– To bardzo poważna sprawa – powiedział Cheney. „To naprawdę trafia do sedna naszego systemu prawnego. I jest to coś, co komisja z pewnością przeanalizuje”.

Dodał: „To daje nam prawdziwy wgląd w to, jak działają ludzie wokół byłego prezydenta, w jakim stopniu mogą wpłynąć na zeznania świadków przed komisją i traktujemy to bardzo poważnie. Ludzie muszą być świadomi… to bardzo poważna sprawa, a Departament Sprawiedliwości, jak sądzę, będzie bardzo zainteresowany i potraktuje to bardzo poważnie”.

Ta historia została zaktualizowana w czwartek o dodatkowe aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.