S&P 500 pokrywa książkę na stromej pierwszej połowie slajdu z lat 70.

Trader pracuje na stronie New York Stock Exchange (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 22 czerwca 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

  • USA maj Wydatki konsumentów rosną umiarkowanie; Inflacja będzie gorąca
  • Nasdaq reprezentuje największy procentowy spadek od stycznia do czerwca
  • Indeksy poniżej: Dow 0,82%, S&P 0,88%, Nasdaq 1,33%

NOWY JORK, 30 czerwca (Reuters) – Wall Street zakończyła się w czwartek niżej, po złym miesiącu i kwartalnym szczycie, z najgorszą kodą w pierwszej połowie S&P 500 od ponad pół wieku.

Wszystkie trzy główne indeksy giełdowe w USA zakończyły miesiąc i drugi kwartał na minusie, a S&P 500 odnotował największy spadek w pierwszej połowie od 1970 roku.

Nasdaq odnotował największy spadek w okresie styczeń-czerwiec, podczas gdy Dow odnotował największy spadek w pierwszej połowie od 1962 roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Wszystkie trzy indeksy odnotowały drugi z rzędu spadek kwartalny. Ostatni był w 2015 roku dla S&P i Dow oraz w 2016 roku dla Nasdaq.

Rok rozpoczął się gwałtownymi wzrostami liczby przypadków COVID-19 z powodu wariantu Omigron. Inwazja Rosji na Ukrainę, po której nastąpiły dziesięciolecia wysokiej inflacji i agresywnych podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, wywołały obawy przed możliwą recesją. Czytaj więcej

Paul Kim, dyrektor generalny Simplify ETFs w Nowym Jorku, mówi: „Myślę, że już jesteśmy w recesji. Teraz pozostaje tylko pytanie, jak poważna będzie recesja?”

„Myślę, że jest bardzo mało prawdopodobne, abyśmy zobaczyli gładkie lądowanie” – dodał Kim.

Opublikowane w czwartek dane gospodarcze w niewielkim stopniu rozwiały te obawy. Dochody konsumentów spadły, wydatki konsumentów spadły, inflacja była gorąca, a żądania bezrobocia gwałtownie wzrosły. Czytaj więcej

READ  Brittney Griner skazana na 9 lat w rosyjskiej kolonii karnej: Aktualizacje na żywo

Oliver Pursche, starszy wiceprezes Wealthspire Advisors w Nowym Jorku, powiedział: „Zaczynamy dostrzegać spowolnienie wydatków konsumenckich.

Poniższy wykres przedstawia wzrost kluczowych wskaźników inflacji w ujęciu rok do roku, z których wszystkie, mimo że wydają się osiągać szczyt w marcu, wciąż rosną znacznie powyżej średniorocznego celu banku centralnego na poziomie 2%:

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks S&P 500 spadł o 253,88 punktu, czyli 0,82%, do poziomu 30 775,43. (.SPX) 33,45 pkt lub 0,88% stracone przy 3785,38 i joint Nasdaq (.IXIC) 149,16 punktów lub 1,33% do 11028,74.

Osiem z 11 głównych sektorów S&P zakończyło się aplikacjami (.SPLRCU) Przewodniki odbiorców i energia (.SPNY) Widziałem największy procentowy spadek.

Jednak gdy ceny ropy poszybowały w górę ponad obawy o dostawy związane z konfliktem rosyjsko-ukraińskim, tylko główny sektor miał energię, by od początku roku odnotowywać zyski.

Główne indeksy giełdowe straciły w czerwcu, a S&P 500 odnotował największy procentowy spadek w czerwcu od czasu kryzysu finansowego.

Sezon sprawozdawczy drugiego kwartału rozpoczyna się za kilka tygodni, a 130 spółek z indeksu S&P 500 zapowiedziało z wyprzedzeniem. Spośród nich 45 było dodatnich, a 77 ujemnych, co według danych Refinitiv dało stosunek ujemny do dodatniego 1,7 w ciągu pierwszego kwartału, ale słabszy niż rok temu.

Obawy o inflację, spadek popytu konsumenckiego i groźne marże zysku sprawią, że uczestnicy rynku będą uważnie słuchać wskazówek.

Buty Walgreens Alliance Inc (WBA.O) Jego kwartalny zysk spadł o 76% do 7,3%, dotknięty załamaniem sprzedaży leków w USA z powodu rozwiązania opioidowego na Florydzie i zmniejszającego się popytu na szczepionkę COVID-19. Czytaj więcej

Problemy spadają w tempie 1,75 do -1 na NYSE; Na Nasdaq, spadkowi sprzyjał stosunek 1,52 do 1.

S&P 500 odnotował nowe 52-tygodniowe maksimum i 42 nowe minima; Nasdaq Composite ustanowił 17 nowych maksimów i 367 nowych minimów.

READ  2022 Bezpłatne śledzenie agencji NFL: ogłoszenia na żywo, najnowsze plotki i podpisy w całej lidze

Wielkość giełdy w USA wyniosła 12,58 miliarda, w porównaniu ze średnią 12,86 miliarda w ciągu ostatnich 20 dni handlowych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Stephena Gulpa; Dodatkowy raport Shreyashiego Sanyala i Amruty Contekar w Bangalore; Montaż przez Davida Gregorio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.