Zamki szanghajskie wpływają na ropę, papiery wartościowe i jena

Przed firmą maklerską w Tokio w Japonii, 10 marca 2022 r., w środku epidemii koronawirusa (COVID-19), mężczyzna w masce ochronnej przechodzi obok elektronicznej tablicy wyświetlającej mapy (powyżej) Nikkei kod. REUTERS / Kim Kyung-Hoon

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

LONDYN, 28 marca (Reuters) – Ceny ropy spadły w poniedziałek z powodu obaw o słaby popyt na lokaut wirusa koronowego w Szanghaju, podczas gdy jena w porywach opadały, gdy Bank Japonii zablokował wyższe rentowności.

Akcje światowe pozostawały w większości bez zmian w obliczu kolejnej brutalnej wyprzedaży na głównych rynkach papierów wartościowych.

Rentowności dziesięcioletnich amerykańskich obligacji skarbowych po raz pierwszy od 2019 r. gwałtownie przekroczyły granicę 2,5%, rentowności dwuletnich obligacji w Holandii i Belgii po raz pierwszy od 2014 r. okazały się dodatnie, a nawet rentowności japońskie miały nowy wpływ, mimo że bank centralny interwencja. Maksymalnie za sześć lat.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Drugi przykuwający wzrok ruch pochodził od jena, który spadł o prawie 1,5%.

Chińskie centrum finansowe, liczące 26 milionów mieszkańców, w międzyczasie nakazało wszystkim firmom wstrzymanie produkcji lub pracowników pracujących zdalnie w dwufazowych blokadach w ciągu dziewięciu dni. Czytaj więcej

Zakres restrykcji ze strony największego światowego importera ropy spadł do 116,33 USD z 4,35 USD, podczas gdy cena ropy w USA spadła o 4,5 lub 4% do 109,38 USD.

Chociaż chińskie niebieskie żetony (.CSI 300) Japoński Nikkei spadł o 0,6% (.N225) Stracił 0,7%, a kontrakty terminowe na akcje w USA osłabiły się, a słabsze ceny ropy zwiększyły szerokie akcje europejskie. (.STOXX).

Globalny indeks giełdowy MSCI (.MIAPJ0000PUS)Bardzo zdeterminowany w obliczu Rezerwy Federalnej i rosnących rentowności obligacji.

W poczuciu zagrożenia pomogła nadzieja na postęp w rosyjsko-ukraińskich rozmowach pokojowych, które mają się odbyć w Turcji w tym tygodniu, a prezydent Wołodymyr Żeleński powiedział, że Ukraina jest gotowa do dyskusji o przyjęciu neutralności w ramach porozumienia. nL2N2VU0EH]

READ  Biden proponuje uregulować sposób, w jaki Stany Zjednoczone przejmują aktywa rosyjskich oligarchów, aby pomóc Ukrainie”

„Nastroje na giełdach kupujących pozytywne nagłówki z wojny na Ukrainie są zaskakująco elastyczne”, powiedział główny analityk Nordii, John van Kerich.

„Przeszacowanie, które będzie kontynuowane na krótkim końcu amerykańskiej krzywej dochodowości, przebiega obecnie bardzo szybko, bez wpływu na Wall Street”.

Citi przewidział w zeszłym tygodniu, że Rezerwa Federalna zawęzi w tym roku 275 punktów bazowych, wliczając w to podwyżki o pół punktu w maju, czerwcu, lipcu i wrześniu.

Wzrost wydajności

Oczekiwania, że ​​bank centralny będzie naciskał mocniej i szybciej, aby kontrolować wysoką od czterech dekad inflację, nadal uderzały w rynki obligacji skarbowych.

Rentowności dwuletnich obligacji skarbowych w handlu londyńskim wzrosły o około 10 punktów bazowych do 2,41% od początku 2019 roku. Rentowność dziesięciu lat osiągnęła nowy szczyt, przekraczając 2,5%.

A miara rentowności obligacji amerykańskich – różnica między rentownościami obligacji skarbowych pięcio- i trzydziestoletnich – uległa odwróceniu po raz pierwszy od 2006 r., kiedy ryzyko recesji jest coraz bardziej wyceniane.

Timothy Groff, szef State Street ds. strategii makro dla regionu EMEA, powiedział, że sprzedaż obligacji była „teraz drogą do mniejszego oporu”.

„Bank centralny nie daje żadnych wskazówek, że jeśli sprowokują jastrzębia przewodnictwo, to zwolni” – dodał.

Rynki obligacji strefy euro kontynuowały ruch w kierunku dodatniej rentowności, podczas gdy inwestorzy spodziewają się podwyżki stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny o 60 pb do końca roku i 50 pb w zeszłym tygodniu.

Rentowność 3-letnich obligacji Australii wzrosła do 2,386%, najwyższego poziomu od 2014 roku.

10-letnie japońskie obligacje rządowe wzrosły do ​​nowego sześcioletniego maksimum na poziomie 0,25%, osiągając szczytowy poziom obligacji rządowych Banku Japonii, nawet po tym, jak bank centralny wkroczył, aby spróbować je kontrolować.

BOJ wzmocnił swoją bardzo luźną politykę kupowania tylu papierów wartościowych, ile potrzeba, aby utrzymać 10-letnie stopy zwrotu poniżej 0,25%.

READ  Trener Taylor Jenkins ogłosił, że gwiazda Memphis Grizzlies, Ja Morant, prawdopodobnie opuści 4. mecz.

Wzrósł do najwyższego poziomu 123,82 jenów po sierpniu 2015 r., co dało zwrot w wysokości ponad 7% za miesiąc. Podobnie, zamożny dolar australijski wzrósł w tym miesiącu o ponad 10% do 93,20 jena.

Euro straciło około 2,3% w stosunku do dolara w tym samym okresie, ale 1,0954 USD jest nieco wyższe niż ostatnie dwuletnie maksimum wynoszące 1,0804 USD.

Na rynkach towarowych złoto spadło do 1931 USD za uncję, o około 1,3%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Tary Ranasinghe, redagowanie przez Williama McLeana

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.