Wyniki prawyborów w Karolinie Południowej

Naklejki do głosowania są rozdawane w celu zmobilizowania wyborców na wyspach Azji i Pacyfiku w Las Vegas. (Rachel Janfasa / CNN)

We wtorkowe popołudnie w Desert Breeze Community Centre w Las Vegas w stanie Nevada, z DJ-ami na żywo i zimną herbatą na antresoli, organizatorzy kibicowali wyborcom – zarówno nowym, jak i starym.

Organizowane przez One APIA Nevada i Asian Community Development Council (ACDC), bezpartyjne bractwo, które wspiera społeczności na wyspach Azji i Pacyfiku w stanie Nevada, grupy poinformowały, że wydarzenie zabierze wyborców z Azji i Pacyfiku w regionie do sondaży . .

„Tradycyjny opis jest taki, że Azjaci są zawsze obojętni na głosowanie” – powiedział Eric Zheng, dyrektor ds. Outreach ACDC, który w wieku 33 lat jest starszym organizatorem grupy.

„Chcemy przerwać ten cykl obojętności” – powiedział CNN Zheng.

ACDC ma na celu edukowanie i mobilizację wyborców w rosnącej społeczności azjatyckich wysp Ameryki i Pacyfiku.

Na wtorkowej imprezie gra DJ.
Na wtorkowej imprezie gra DJ. (Rachel Janfasa / CNN)

W okresie poprzedzającym wtorkowe prawybory ACDC przetłumaczyło bezpartyjne przewodniki wyborców na pięć języków: chiński, koreański, tagalog, wietnamski i tajski.

Ashley Hermosura, 33-letnia wyborca ​​Demokratów, powiedziała CNN we wtorek, że będzie mogła głosować, ponieważ śledziła APIA w mediach społecznościowych.

Oprócz publikowania tygodniami w mediach społecznościowych, grupa pukała do drzwi i wysyłała wiadomości tekstowe zachęcające członków społeczności do głosowania.

„Partia Republikańska ma dużą trakcję”, powiedział Hermosura, wyjaśniając, że przyszedł głosować na kandydatów Demokratów popieranych przez członków związków i Rady Edukacji.

Hermosura powiedziała, że ​​ma nadzieję, że „zdobędzie głosy Azjatów w wyborach i będzie postrzegana jako politycznie aktywny obserwator wyborów”.

18-letnia Catherine Lee, która głosowała w prawyborach w Nevadzie, opisała doświadczenie głosowania po raz pierwszy jako „fajne”.

Lee, który głosował na innym wydarzeniu finansowanym przez grupy w zeszły piątek, powiedział, że prokurator okręgowy jest bardzo podekscytowany głosowaniem w wyścigu.

„Kształtują kluczowe efekty walki z dyskryminacją rasową w systemie sądownictwa karnego” – powiedział Lee, wyjaśniając, dlaczego rasa jest zainteresowana.

READ  Biden proponuje uregulować sposób, w jaki Stany Zjednoczone przejmują aktywa rosyjskich oligarchów, aby pomóc Ukrainie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.