Ukraina twierdzi, że co najmniej 52 osoby zginęły w rosyjskim ataku rakietowym na dworzec kolejowy w Gramadorsku

Kilkadziesiąt osób zginęło, a około 100 zostało rannych w rosyjskim ataku rakietowym na dworzec Gramadorsk, jeden ze wschodnich dworców, który do dziś działa. Ukraina, powiedzieli ukraińscy urzędnicy. Stacja służyła do ewakuacji ludności cywilnej z regionu Donbasu we wschodniej Ukrainie. Według miejscowego gubernatora w ataku zginęło co najmniej pięcioro dzieci.

Notatka: Artykuł zawiera niepokojące obrazy zabitych i rannych w Kramatorsku.

„Nie mamy siły ani odwagi, by stawić im czoła na polu bitwy. [the Russians] Zabijają ludność cywilną w nikczemny sposób – powiedział ukraiński prezydent Wołodymyr Żeleński – to zło bez granic. Jeśli nie zostanie ukarany, nigdy się nie skończy.”

Ukraina-Rosja-konflikt
Żołnierze ukraińscy umieścili ofiarę obok innych ofiar po bombardowaniu 8 kwietnia 2022 r. stacji kolejowej we wschodnim mieście Gramadorsk w regionie Donbasu.

Herv Bar / AFP / Getty


Burmistrz Gramadorska powiedział, że w czasie ataku na dworcu znajdowało się około 4000 osób, głównie kobiet i dzieci. Grafiki udostępniane w mediach społecznościowych pokazują wiele ofiar w cywilnych ubraniach. Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że zginęły co najmniej 52 osoby Powiązana prasa.

„To zaplanowany strajk na kolejową infrastrukturę pasażerską i mieszkańców Gramadorska” – napisał w mediach społecznościowych Alexander Kamis, szef krajowych kolei państwowych.

Ukraina-Rosja-konflikt
Ukraińska policja bada szczątki dużej rakiety z napisem „dla dzieci” napisanej po rosyjsku obok głównego budynku stacji kolejowej w Kramatorsku we wschodniej Ukrainie, która służyła do ewakuacji ludności i została zabita w wyniku ataku rakietowego. Co najmniej 35 osób w dniu 8 kwietnia 2022 r.

Fadel Senna / AFP / Getty


Ukraińskie siły bezpieczeństwa badały pozostałości pocisku, który po ataku przeleciał przez stację kolejową. Z boku korpusu rakiety napisano po rosyjsku zwrot „dla dzieci”. Konkretne rosyjskie wyrażenie ma bliższe znaczenie niż „za dziecko” lub „odwet za wykorzystywanie dzieci” zamiast „ukierunkowanie na dzieci”.

Rosja zaprzeczyła, jakoby przeprowadziła atak na własne siły Ukrainy.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że „wszystkie doniesienia przedstawicieli kijowskiego nacjonalistycznego reżimu o rzekomym „ataku rakietowym” 8 kwietnia na stację kolejową w Kramatorsku są prowokacyjne i całkowicie fałszywe”.

Ukraina-Rosja-konflikt
8 kwietnia 2022 r. ukraińscy robotnicy sprawdzili ślady ofiar leżących na peronie po ataku rakietowym na stację kolejową we wschodnim mieście Gramadorsk w regionie Donbasu.

Anatolij Stiepanow / AFP przez Getty Images


Oficerowie Ostrzegałem Rosja zapowiedziała, że ​​wycofa wojska z innych części Ukrainy i nasili ataki we wschodnim Donbasie, skłaniając ludność cywilną do ewakuacji tego obszaru.

Nick Reynolds, badacz wojny lądowej w Royal United Services Institute, powiedział CBS News, że „będziemy tam koncentrować dużo energii”.

Tempo, z jakim kraje zachodnie wysyłają pomoc militarną na Ukrainę, będzie miało duży wpływ na zdolność tego kraju do zablokowania dalszego postępu Rosji ze Wschodu.

„Jesteśmy w tej chwili w złej sytuacji, aby wspierać Ukrainę, ponieważ tak łatwo jest ją nawrócić i umieścić na boisku… te akcje spadły” – powiedział Reynolds.

Większe systemy przydatne dla Ukrainy, takie jak S-300, są trudniejsze w transporcie i dotarcie na front zajmuje więcej czasu.

„W pewnym stopniu ten następny miesiąc określi pewne rzeczy. Wojna o Mariupol w znaczący sposób ukształtuje sytuację polityczną: co jest możliwe, a co niemożliwe dla Ukraińców, społeczności międzynarodowej i Rosji” – powiedział CBS Reynolds. Aktualności. Powiedział, że gdyby Rosjanom udało się zdobyć południowo-wschodnie miasto Mariupol, ich cele strategiczne stałyby się bardziej opłacalne.

„Ale dla społeczności międzynarodowej jest to bardzo ważne” – powiedział Reynolds. „Ponieważ nie mamy prawdziwej chęci intensyfikacji – nie ma politycznie i moralnie akceptowalnych opcji intensyfikacji z Rosją, czy normalizacji stosunków do pewnego stopnia poprzez negocjacje – takich skupisk ludności, jakby Rosja była główną kontrolą”.

READ  Zamki szanghajskie wpływają na ropę, papiery wartościowe i jena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.