Turniej NCAA mężczyzn: Houston awansowało do 16. rundy

Niektóre z najlepszych momentów turnieju koszykówki mężczyzn NCAA narodziły się z klasycznych meczów Dawida i Goliata. Goliaths, te potężne projekty, które rutynowo prowadzą głębokie turnieje, poznają Davids, a wielu fanów koszykówki uniwersyteckiej nie wie nic do marca.

Nie. Ten mecz między 2 Seat Duke i nr 7 Michigan State, zamiast Classic Goliath vs. Goliath: jeden kolegium koszykarski jagarnath przeciwko innej uczelni. Dwóch szanowanych trenerów, Błękitnych Diabłów „Mike Kriezewski i Spartan” Tom Iso, zmierzy się w finale. W meczu, który pasował do życia dwóch trenerów, którzy od dziesięcioleci byli jedną z twarzy ich gry, Duke pokonał Michigan State 85-76 w rundzie 32, przedłużając sezon i życie człowieka o pseudonimie Coach Kay. Przynajmniej jeszcze jedna gra.

Na razie pożegnalna trasa Krzyżewskiego pozostaje bez zmian. W drodze do turnieju Duke zdobył tytuł w sezonie zasadniczym Konferencji Wybrzeża Atlantyckiego, ale potem przegrał z rywalem z Karoliną Północną. W ostatnim meczu u siebie Krzyżewskiego. W finale turnieju ACC na Brooklynie rozgrywający zdominowali Fullerton w pierwszej rundzie i ponownie przegrali z Virginia Tech przed zdobyciem Michigan State w niedzielę wieczorem.

Na sześć minut przed końcem mecz zakończył się wynikiem 65. Marcus Pingham Jr. z Michigan State, który dobrze grał przez cały wieczór, przekroczył granicę 3 punktów z przewagą Spartan 9:0, uzyskując 5 punktów przewagi. Ale Duke, grając na obu końcach boiska, ukradł kilka bloków i defensywnie odzyskał prowadzenie w niecałe trzy minuty.

Przez 40 minut oba zespoły ścierały się. Stan Michigan, ze swoją oszałamiającą obroną, odciął pasy do jazdy Błękitnym Diabłom i wymusił rzuty z wyskoku, do czego Duke chętnie się zaangażował.

Błękitne Diabły stawiły czoła wczesnej obecności Spartan, eliminując swoich najlepszych graczy. Całkowicie nowy przybysz Duke’a Paulo Panchero miał 13 punktów w przerwie. Panzero pokonał halową obronę Spartan swoją wysoką ramą 6 stóp i 10 i zakończył z 19 punktami.

READ  Gwiazda Laverne & Shirley, Cindy Williams, zmarła w wieku 75 lat

Ale Spartanie dorównali powadze Duke’a, udowadniając, że są ich starszym trenerem na boisku, nie przegapiając jego pozycji szerokonogich na linii bocznej. Starszy napastnik stanu Michigan Cape Brown miał w pierwszej połowie 14 punktów, w tym trzy kosze zza krzywej.

Po utracie wczesnej przewagi i umożliwieniu Panzero i środkowemu Markowi Williamsowi strzałów na słupku, Błękitne Diabły ze stanu Michigan wyrównały rzut za 3 punkty. Drużyny wymieniły się 3 punktami na pięć z rzędu posiadania piłki, aby zakończyć pierwszą połowę.

W drugiej połowie piłkarze Duke’a skierowali się w stronę Klausa, aby zdobyć bramkę do środka. Ale stan Michigan wciąż się wycofywał, nie pozwalając Błękitnym Diabłom czuć się komfortowo aż do ostatnich rzutów wolnych, które pchnęły grę.

A Duke, zespół z największą liczbą zwycięstw w historii koszykówki I ligi i trener z ostatnimi czterema talentami, Goliat nie odpadnie.

Rok po osiągnięciu ostatniego czwartego miejsca w NCAA Men’s Basketball Championship, Houston ponownie biega. Tym razem robi to z pięcioma nowymi starterami i zmodyfikowaną listą.

The Cooks, zajmując 5. miejsce, awansowały do ​​16. rundy trzecim meczem z rzędu. Wygrane 68-53 Piąty poziom Illinois w Pittsburghu w niedzielne popołudnie. Houston, która ostatecznie przegrała z mistrzem kraju Baylorem w zeszłorocznych krajowych półfinałach, awansowała na spotkanie ze zwycięzcą niedzielnego meczu.

„Myślę, że stoją na barkach wszystkich graczy, którzy byli przed nimi”, powiedział w wywiadzie telewizyjnym trener Houston Kelvin Sampson, który awansował do 16. rundy po raz szósty w swojej karierze. „Wierzą w naszą kulturę. Mówimy o podlewaniu drzew. Nie podlewamy liści; Jesteśmy korzeniami wody, a korzeniami tego projektu jest nasza kultura i każde z tych dzieci ją kupuje. Dlatego nam się udało.

Houston (31-5), mistrz Amerykańskiej Konferencji Lekkoatletycznej, nie zdobył nawet jednego miejsca w turnieju po finałowej czwórce w 1984 roku, kiedy to Hakeem Olajouvon i Clyde Trexler byli gwiazdami Cooks. Illinois (23-10) przegrał w drugiej rundzie z pierwszego miejsca drugi rok z rzędu. W 2021 r. został opłakiwany przez Loyolę Chicago jako nasienie nr 1.

READ  Polowanie na duchy na niebie i odkrywanie, co sprawia, że ​​mają kolory

Trzy z czterech ostatnich drużyn w zeszłym roku awansowały do ​​1/8 finału, a w sobotę wygrali Gonzalez i UCLA. Baylor przegrał w sobotę z Karoliną Północną, co oznacza, że ​​panujący mistrz przegrał 16 rund pięć lat temu.

Sampson stracił wszystkich pięciu swoich początkowych graczy w zeszłym roku, kiedy przenieśli się lub doznali kontuzji. Quentin Grimes, kluczowy gracz w drużynie w zeszłym roku, teraz gra w Knicks. Młodszy obrońca Marcus Saucer, który w zeszłym roku zdobył 20 punktów w krajowych półfinałach, wyszedł z kontuzji pod koniec sezonu, podobnie jak obrońca drugiego roku Dramon Mark.

Jednak Houston zachowało swoją charakterystyczną intensywność defensywną i wygląda na to, że ma siedmiu obrońców na boisku zamiast pięciu. Kucharki ograniczyły Illinois do 34 procent strzelania z pola. Houston objął prowadzenie 11-0, awansując 65-49, nie dochodząc do gry.

W akcji starszy obrońca Das Moore był niepokonany w open, kończąc z 21 punktami i 7 zbiórkami. Kyler Edwards, członek zespołu finałowego Jamal Sheet 18 i Texas Tech 2019, zdobył 15 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty.

Kofi Cockburn, dwumetrowy, ważący 285 funtów amerykański wielki człowiek z Illinois, zakończył swój ostatni mecz w college’u z 19 punktami i 8 zbiórkami.

rozgrywający Villanova Colin Gillespie był załamany, gdy rok temu opuścił turniej NCAA na początku marca po zerwaniu więzadła pośredniego w lewym kolanie.

Pochodzący z Pensylwanii 6 stóp-3, wrócił do Villanova na piąty sezon po tym, jak NCAA zwolniło wszystkich graczy po wybuchu epidemii, i teraz w pełni wykorzystuje swój ostatni sezon.

Po doprowadzeniu Wildcats do szóstego turnieju Big East Tournament Championship, Gillespie zdobył 20 punktów i 4 asysty, aby poprowadzić drugą w kolejności Villanovę do 16. rundy drugiego sezonu, wygrywając 71-61 z siódmym w rankingu Ohio State w Pittsburghu. Asysta Gillespiego dla Erica Dixona zaowocowała rzutem za 3 punkty, który dał Villanovę przewagę 67-59 na 1 minutę i 38 sekund przed końcem Ohio State na 2 punkty. W ostatnich sekundach zdobył dwa rzuty wolne, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

READ  Celtics kontra. Heat Score, Takeaways: Boston wskrzesił i pokonał Miami w czwartym meczu finałów Konferencji Wschodniej.

W telewizyjnym wywiadzie po meczu na Big East, Gillespie powiedział: „To wszystko jest jednym z powodów, dla których wróciłem”. „To boli nie móc grać z nimi w zeszłym roku. Ale szczególnie po sezonie cieszę się, że mogę znów z nimi grać na boisku.

Pięcioletni senior Jermaine Samuels miał 17 punktów i 8 zbiórek, a Caleb Daniels dodał 11 punktów i 8 zbiórek do Villanova, która wygrała siedem meczów z rzędu i 12 z ostatnich 13. Wildcats (28-7) mierzą się z kolejnym celem. 11 Michigan (19-14) w Southern Regional Game w San Antonio w czwartek.

Pod trenerem Hall of Fame, Jayem Wrightem, Villanova zdobyła tytuły NCAA w 2016 i 2018 roku, ten drugi, gdy Gillespie był nowy. On i Wildcats żyją, co może być trzecim mistrzostwem programu od 2016 roku.

Gillespie był twarzą projektu od kilku lat i obecnie zajmuje 13. miejsce w historii projektu i 10. w pomocy.

EJ Little z Ohio State 17 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty może być jego ostatnim meczem w college’u, zanim przejdzie do draftu NBA. Strażnik pierwszego roku stanu Ohio, Malachi Branham, spisał się znakomicie w egzaminie Borderline First Round NBA, z doskonałym wynikiem 23 punktów, w tym 3 z 8 poza krzywą.