Helikopter szeryfa hrabstwa Los Angeles rozbija się w Lesie Narodowym Angeles w pobliżu Asusa.

AZUSA, Kalifornia. (KABC) – Władze prowadzą śledztwo po tym, jak helikopter szeryfa hrabstwa Los Angeles rozbił się na północ od Asusa w sobotę w Angels National Forest.

Władze poinformowały, że incydent miał miejsce tuż przed godziną 17:00 na autostradzie 39 i w pobliżu East Battle Road.

Władze początkowo twierdziły, że w czasie katastrofy na pokładzie samolotu było pięć osób, ale szeryf Los Angeles, Alex Villanueva, potwierdził później, że na pokładzie było w sumie sześć osób. Wszystkich zabrano do Centrum Medycznego Szpitala Doliny Pomona.

Villanueva powiedział, że jeden z pasażerów na pokładzie był pilotem i drugim pilotem, dwoma ratownikami medycznymi, kierownikiem zespołu i lekarzem z UCLA. Według urzędników oczekuje się, że wszyscy przeżyją.

Jeden został poważnie ranny, dwa doznały lekkich obrażeń, a dwa doznały niewielkich obrażeń, ale stan wszystkich jest obecnie stabilny, poinformowali urzędnicy. Cała trójka była hospitalizowana do niedzieli.

„Są dość wyboiste, zostawiam niektóre z nich, niektóre złamania, niektóre połamane żebra i niektóre rzeczy tego rodzaju” – powiedział Villanueva. „Ale na szczęście w tej chwili nic nie zagraża życiu. Są tutaj w dobrych rękach”.

California Highway Patrol jest świadkiem katastrofy helikoptera szeryfa hrabstwa LA po tym, jak zareagował na wypadek samochodowy w rejonie kanionu San Gabriel. Wszyscy w helikopterze pomogli pracownikom straży pożarnej hrabstwa Los Angeles w katastrofie.

Villanueva powiedział, że samolot, znany jako Air 5, był ciężkim helikopterem Super Puma i był znacznie większy niż ten, który regularnie patroluje.

„Kiedy próbowali wylądować niewielką liczbę wokół Mile Marker 22, doznali trudnego lądowania i przewrócenia” – powiedział Villanueva. „Biorąc pod uwagę, gdzie to się stało, samolot wylądował kilka stóp od wysokości 200 stóp. Więc nie miało znaczenia, czy się nie potoczył, nie spadł, czy nie było ognia. To cud”.

READ  W Kijowie słychać było bomby, gdy wojska rosyjskie zbliżały się do stolicy Ukrainy

FAA i NTSB badają przyczynę wypadku.

Incydent ma miejsce w sobotę po kolejnej katastrofie helikoptera z udziałem organów ścigania. Oficer Nicholas Vella, 14-letni starszy z Huntington Coast Guard, został zabity, a inny oficer został poważnie ranny. Po tym, jak ich policyjny helikopter rozbił się w pobliżu Newport Beach? W lutym.

Copyright © 2022 Telewizja KABC, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.