Tiger Woods uderza Grega Normana, LIV Golf na British Open

St. Andrews, Szkocja — Tiger Woods zrobił szaloną historię 150. brytyjski Open Zarabiał, odkrywał i doprawiał wszystko, co przyniósł jego głos. We wtorek rano brzmiał jak polityk, kiedy bezwstydnie mówił o rażącym, oczywistym problemie zakłócającym jego grę: ucieczce, sponsorowanej przez Arabię ​​Saudyjską LIV Tour. Wzdrygnął się na pomysł głośnej muzyki.

Otworzył swoją konferencję prasową pytaniem o Royal & Ancient Golf Club of St Andrews. Greg nie dzwonił do Normana Ze względu na rozpraszający hałas prawdopodobnie pojawi się Norman jako szef trasy LIV.

„R&A jest oczywiście ich opinią, ich oceną i ich decyzją” – powiedział Woods. Greg zrobił kilka rzeczy, które moim zdaniem nie są w najlepszym interesie naszego sportu, a my wracamy do bardzo historycznego i tradycyjnego miejsca w naszym sporcie. Uważam, że to słuszne.

Następnie zaoferował kilka odpowiedzi: „Wiem, co oznacza PGA Tour, co zrobiliśmy, co dała nam trasa, umiejętność ścigania naszej kariery i możliwość zdobywania trofeów, które mieliśmy. Graj i zostań częścią historii tej gry. Wiem, że Greg próbował to zrobić (trasa wyczynowa) na początku lat 90-tych. Wtedy to nie działało, teraz stara się, żeby to działało.

Dyrektor generalny LIV Golf Greg Norman nazywa urzędników British Open „drobnymi” po aferze

„Wciąż nie rozumiem, jak to jest w najlepszym interesie gry. Co oznaczają European Tour i PGA Tour i co zrobili, a także wszyscy profesjonaliści – wszystkie organy zarządzające golfem i wszystkie najważniejsze mistrzostwa , jak to prowadzą. Widzą to inaczej niż Greg. Myślę, że tak.

I nie dał cichej odpowiedzi na pytanie o graczy, którzy już się wycofali, a głównymi zwycięzcami są Phil Mickelson, Brooks Koepka, Bryson DeCambeau, Patrick Reed i Louis Oosthuizen.

READ  S&P 500 pokrywa książkę na stromej pierwszej połowie slajdu z lat 70.

– Nie zgadzam się z tym – powiedział Woods. „Myślę, że to, co zrobili, to zaniedbanie dotarcia do tego punktu. Niektórzy gracze nie mają nawet szansy tego doświadczyć. Przeszli z szeregów amatorskich do tej organizacji i naprawdę mieli szansę zagrania tutaj i poczuć, jak to jest grać w harmonogram tras koncertowych lub zagrać w dużych wydarzeniach. Niedostępne. Organ zarządzający musi dowiedzieć się, kto wie, co wydarzy się w przyszłości dzięki punktom światowego rankingu, kryteriom wejścia do głównych mistrzostw .

„Niektórzy z tych graczy mogą nie mieć szansy na grę w najważniejszych mistrzostwach. … Nie jesteśmy jeszcze pewni. Wszystkie główne organizacje mistrzostw muszą podjąć tę decyzję. Ale jest możliwość, że niektórzy gracze nigdy, przenigdy nie dostaną szansy na grę w ważnych mistrzostwach, nigdy nie będą mieli okazji doświadczyć tego tutaj, (lub) chodzić po torach wodnych w Augusta National. Tego nie rozumiem.

„Rozumiem, co zrobili Jack (Nicklaus) i Arnold (Palmer) (kiedy rozpoczęli PGA Tour pod koniec lat 60.), ponieważ gra w golfa zawodowego na poziomie turnieju różni się od profesjonalnego klubu (poziom), a ta zmiana i ten ruch i bycie profesjonalistą w trasie kontra profesjonalista w klubie.

„Ale co ci gracze robią za gwarantowane pieniądze, jaka jest zachęta do treningu? Jaka jest zachęta, aby wyjść i zarabiać na glinie? Dostajesz dużo pieniędzy z przodu, grasz w turniejach i rozgrywasz 54 dołki. Grają świetnie. muzyka, a wszystkie te atmosfery są różne.

Trollował bardzo delikatnie.

„Rozumiem, że kiedy wchodzisz na trasę seniorów, 54 dołki są prawie jak mandat. Faceci są trochę starsi, trochę bardziej uziemieni. Ale kiedy jesteś tak młody i niektóre z tych dzieci – są dzieci, które naprawdę przeszły z amatorskiego golfa do tej instytucji — 72-dołkowe. Testy są tego częścią… To będzie smutne, widząc, jak niektóre z tych młodych dzieci korzystają z okazji, aby cieszyć się i chodzić po tych świętych terenach i cieszyć się mieliśmy okazję zagrać w tych mistrzostwach.

READ  „SNL” Gold Open: „Fox and Friends” o fabule Willa Smitha, Disneya i Trumpa

Kto może wygrać British Open 2022 – a kto nie?

Woods określił się jako „bardzo optymistyczny” co do przyszłości gry, zwracając uwagę na „ogromny boom golfowy w tej chwili z powodu Covid” i jak golf przekształcił się z samotności w pomieszczeniach w rekreację na świeżym powietrzu. „Spójrz na turystykę”, powiedział, „a średnia wieku jest coraz młodsza, a oni awansują coraz szybciej i wygrywają w młodszym wieku.

Bardzo czule wypowiadał się o św. Andrzeju, najświętszym z tych terenów, obchodzącym rocznicę z numerem „150”. „To moja ulubiona”, powiedział z kursu, wspominając grę w 1995 roku z Erniem Elsem i Peterem Jacobsonem przez pierwsze dwa dni. „Uderzyłem 6-ką ze 120 jardów” – powiedział, dodając, że brak wyczucia czasu przewyższył technikę we wtorek z ostrym wiatrem.

I mówił staro, kiedy powiedział: „A fairwaye są szybsze i mocniejsze, więc starsi gracze mają szansę wybić piłkę”.

Trasa nie rzuca wyzwanie jego ciału, jak ciężkie zamachy Augusta National U mistrzów Na zboczach Południowych Wzgórz w kwietniu lub Tulsa na Mistrzostwach PGA W maju. W takich przypadkach chodzenie było lepsze niż gra w golfa jako wyzwanie po jego strasznym wypadku samochodowym w Kalifornii w lutym 2021 roku, w którym uszkodzono jego dolną prawą nogę i wszczepiono mu sprzęt.

„To wciąż nie jest łatwe” – powiedział. „Cóż, stoki w żadnym wypadku nie są strome. Nie są – stoki nie są strome. Ale to nierówność jest dla mnie trudniejsza. W mojej stopie jest dużo sprzętu. Nie wiem jak grać w Augustę. Moja stopa nie jest w stanie grać 72 dołków. Skończył mi się gaz… Ale teraz jest inaczej. Stało się dużo silniejsze, dużo lepsze.

Tam, gdzie kiedyś przyszedł tutaj i zamówił drewnianą deskę do swojego pokoju, aby usztywnić materac na plecach, teraz zamawia „więcej lodu”, powiedział.

READ  Matt Fitzpatrick i Will Saladoris prowadzą US Open w McLroy

Na koniec zadał kolejne pytanie do polityka, czy wierzy, że nowe pokolenie podziela jego uznanie dla historii. Kiedy powiedział, że dziś mogą sprawdzać historię na swoich telefonach, ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​daje więcej historii golfa, kogo zna „Widziałem, jak Bob Charles trafił 18” – powiedział. „Myślę, że wygrał w ’63 (Precyzja) lub coś w tym stylu. Zobaczyć to osobiście, przeżyć to, o mój Boże, to całkiem wyjątkowe. Mam nadzieję, że dzieci to docenią. byle co. Musisz tam iść i zapracować na to, a ja zasłużyłem na to przez brud. Jestem z tego bardzo dumny.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.