Condoleezza Rice dołącza do nowej grupy właścicieli Broncos

Była sekretarz stanu USA Condoleezza Rice, która w przeszłości była powiązana z różnymi potencjalnymi rolami w NFL, dołączyła do zespołu franczyzowego Denver Broncos kierowanego przez spadkobiercę Walmartu, Roba Waltona. Ogłoszono nowych właścicieli Poniedziałek.

„Z przyjemnością witamy byłą sekretarz stanu Condoleezza Rice w naszym zespole franczyzowym” – powiedział Walton w oświadczeniu wydanym przez Broncos. „Wysoce szanowany urzędnik państwowy, znakomity pedagog i lider korporacji, sekretarz Rice jest dobrze znany jako namiętny i kompetentny fan piłki nożnej, który pracował nad tym, aby gra była silniejsza i lepsza”.

67-letni Rice jest dyrektorem Instytutu Hoovera na Uniwersytecie Stanforda. Wcześniej był wymieniany jako kandydat na komisarza NFL i był kiedyś powiązany z pracą trenera Cleveland Browns, spekulując, że on i zespół zostali szybko odrzuceni. Był także pierwszym członkiem komisji selekcyjnej College Football Playoff.

„Jego wyjątkowe doświadczenie i nadzwyczajna ocena sytuacji będą wielkim atutem dla naszego zespołu i organizacji Broncos” – powiedział Walton.

Kwota, jaką zainwestował we franczyzę, nie została ujawniona.

„To zaszczyt być częścią tej serii” – powiedział Rice w oświadczeniu wydanym przez Hoover Institution. „Piłka nożna była częścią mojego życia od momentu, gdy zostałem wprowadzony do niej i jestem podekscytowany tym, że jestem dziś częścią organizacji Broncos. Spędziłem większość mojej młodości w Denver, więc łącząc moją miłość do gry z moja miłość do tego wspaniałego miasta i zespołu była przygodą życia i wielką szansą.

Rice została pierwszą czarnoskórą kobietą, która pełniła funkcję sekretarza stanu od czasu Colina Powella w styczniu 2005 roku. Służył do stycznia 2009 roku.

Grupa kierowana przez spadkobiercę Walmartu, Roba Waltona, zgodziła się kupić Broncos za 4,65 miliarda dolarów.

Grupa Waltona Czerwiec zgodził się na zakup Broncos za 4,65 miliarda dolarów od Pat Bowlen Foundation, powiedziała osoba zaznajomiona z umową sprzedaży. Transakcja podlega ostatecznemu zatwierdzeniu przez współwłaścicieli zespołu.

READ  NASA wkrótce wznowi test paliwa rakiety SLS z poważnymi zmianami

Walton ogłosił w momencie zawarcia umowy, że Melody Hobson, współdyrektor Ariel Investments, zgodziła się dołączyć do zespołu franczyzowego. Hobson, który jest czarny, jest prezesem zarządu Starbucks Corporation i dyrektorem JPMorgan Chase.

Właściciele NFL W marcu przyjął rezolucję Dostrzega różnorodność we własności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.