Sty. 6 Secret Service przekazała śledztwu wiadomość tekstową

Członek amerykańskiej tajnej służby rozmawia przez telefon komórkowy, gdy prezydent elekt USA Donald Trump uczestniczy w spotkaniach w Kapitolu w Waszyngtonie, 10 listopada 2016 r.

Saul Loeb | AFP | Dobre zdjęcia

Tajne służby USA przekazały tylko jedną wiadomość tekstową na jedną odpowiedź Wezwanie sądowe 6 stycznia 2021 został wydany przez komisję House Select Committee badającą zamieszki na Kapitolu, zgodnie z listem otrzymanym przez NBC News w środę.

Ostateczny termin przekazania przez agencję dokumentów związanych z rebelią ujawniły we wtorek tajne służby, gdy brutalny tłum zwolenników ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa szturmował Kapitol.

Secret Service i Komisja Specjalna nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz ze strony CNBC.

Komisja Specjalna wydała wezwanie do sądu po tym, jak dokumenty Secret Service z 5 i 6 stycznia tego roku zostały zniszczone w wyniku „programu wymiany urządzeń”. Inspektor generalny Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który nadzoruje Secret Service, poinformował Komisję Specjalną o zaginionych dokumentach na kilka godzin przed wydaniem wezwania w piątek wieczorem. Agencje prasowe zgłosiły.

Inspektor generalny Joseph Gaffari był wcześniej powiedział Komitetom Kongresu Wiadomości zostały usunięte po tym, jak jego biuro zwróciło się do Secret Service o zapisy komunikacji elektronicznej związanej z zamieszkami w Kapitolu.

Rzecznik Secret Service Anthony Guglielmi odrzucił wszelkie sugestie, że agencja „złośliwie usunęła wiadomości tekstowe po otrzymaniu wniosku”, mówiąc w zeszłym tygodniu, że Secret Service „w pełni współpracuje z OIG pod każdym względem”. Guglielmi powiedział, że Secret Service rozpoczął resetowanie swoich urządzeń w styczniu 2021 r. w ramach wcześniej zaplanowanego „procesu migracji systemu”, w którym część danych została utracona.

We wtorkowym liście otrzymanym przez NBC, generalny inspektor bezpieczeństwa wewnętrznego „w szczególności zażądał wiadomości tekstowych wysłanych lub otrzymanych przez 24 pracowników Secret Service między 7 grudnia 2020 r. a 8 stycznia 2021 r.”.

READ  Niebezpieczne bakterie po raz pierwszy wykryte w amerykańskiej glebie

Po otrzymaniu tej prośby, Secret Service poinformowała agencję, że „znalazła i nie otrzymała SMS-a z prośbą o pomoc z 6 stycznia 2021 r. od byłego szefa policji Kapitolu USA Stevena Sundta i byłego szefa tajnej służby mundurowej Thomasa Sullivana. [the inspector general’s] Prośba o wiadomości tekstowe.”

Reprezentant Joe Lofgren z Kalifornii, jeden z dziewięciu członków komisji specjalnej, powiedział we wtorek w wywiadzie dla MSNBC, że komisja „otrzymała wiadomość tekstową” od Secret Service. Ta wiadomość nie byłaby nowa, powiedział Lofgren: „Jest dla mnie jasne, że to wiadomość tekstowa przechwycona przez inną gałąź rządu”.

Tajna Służba poinformowała, że ​​do wtorkowego terminu przekazała łącznie 10 569 stron dokumentów, podała NBC.

Secret Service kontynuuje szeroko zakrojone działania w celu dalszej oceny, czy jakiekolwiek istotne wiadomości tekstowe zostały wysłane lub odebrane przez 24 zidentyfikowane osoby. [Cuffari’s office] Utracone z powodu migracji do usługi Intune, jeśli tak, to czy takie wątki można odzyskać” – dodał list.

Tymczasem we wtorek Narodowa Administracja Archiwów i Akt Secret Service został poproszony o zbadanie „Możliwe nieautoryzowane usunięcie” kwestionowanych tekstów.

Kontrowersje wokół wiadomości tekstowych pojawiają się w związku ze zwiększonym zainteresowaniem publicznym Secret Service po publicznych przesłuchaniach Komisji Specjalnej ds. Zamieszek w Kapitolu, które wywołały bombastyczne zarzuty dotyczące zaangażowania agentów Secret Service w wydarzenia dnia.

Były doradca Białego Domu Cassidy Hutchinson powiedział grupie W zeszłym miesiącu usłyszała, że ​​Trump wepchnął agenta Secret Service do pojazdu po wiecu w pobliżu Białego Domu po tym, jak powiedziano mu, że nie zabiorą go do Kapitolu.

Trump zaprzeczył zarzutom, a serwisy informacyjne poinformowały, że nienazwane źródła Secret Service zakwestionowały jego komentarze. Ale agenci mający wiedzę o rzekomym incydencie muszą jeszcze zakwestionować twierdzenia Hutchinsona złożone pod przysięgą przed panelem.

READ  Opener sezonu USFL 2022, New Jersey Generals w Birmingham Stallions: aktualizacje na żywo, wynik, telewizja, informacje o transmisji

z grupy Następne przesłuchanie publiczne Ustalony na czwartek o 20:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.