2022 NBA Free Agency: James Harden zgodził się na dwuletni kontrakt o wartości 68,6 miliona dolarów z 76ers.

Po tygodniach negocjacji strażnik All-Star James Harden zgodził się na powrót Filadelfia 76ers W dwuletniej umowie o wartości 68,6 miliona dolarów Według Adriana Wojnarowskiego. Harden będzie miał opcję gracza przez drugi rok.

Harden został sprzedany Sixers przed ostatecznym terminem w zeszłym sezonie w przebojowej umowie, która wysłała Bena Simmonsa. Brooklyn Nets, odrzucił opcję 47,3 miliona dolarów na następny sezon, aby zdobyć darmową agencję. Ta nowa umowa oznacza znaczną zniżkę od jego rocznej pensji w wysokości około 34 milionów dolarów.

Harden straci pieniądze w krótkim okresie, ale w dłuższej perspektywie będzie musiał to nadrobić. Może teraz zrezygnować i wstąpić do bezpłatnej agencji latem przyszłego roku, kiedy więcej zespołów osiągnie szczyt, i może zarobić do 46,5 miliona dolarów rocznie. Powiedział również, że podjął tę decyzję, aby pomóc Sixers wygrać.

„Miałem rozmowę [team president] Daryl [Morey]i wyjaśnił, w jaki sposób możemy działać lepiej i jaka jest wartość rynkowa niektórych graczy. „Powiedziałem Darylowi, żeby poprawił skład, podpisał, kto musi być podpisany, i dał mi resztę” – powiedział Harden. powiedział w niedawnym wywiadzie dla Yahoo Sports. „Chcę wygrać w ten sposób. Chcę walczyć o mistrzostwo. To wszystko, co w tym momencie się dla mnie liczy.

Jedyną ważną rzeczą, której brakuje w życiorysie Hardena, jest mistrzostwo. W swojej karierze czterokrotnie dotarł do finału konferencji, dwukrotnie Oklahoma City Thunder I dwa razy z Rakiety Houston. Jednak raz dotarł do finału – w 2012 roku z Thunder, kiedy zmierzyli się z LeBronem Jamesem i The. Miami ciepło.

Podczas gdy zespoły Hardena często przegrywały z lepszymi przeciwnikami w tych seriach, ma on również historię gorszych wyników w ważnych momentach w play-off. Najnowszym przykładem była przegrana w drugiej rundzie z Miami Heat w sześciu meczach. Z Joelem Embiidem w pierwszych dwóch meczach i graniem w inny sposób przez kilka poważnych kontuzji, Sixers potrzebowali Hardena, aby się wzmocnić. Z wyjątkiem gry 4, nie zrobił tego. Uzyskował średnio 18,2 punktu przy 40,5 procentach strzelania do serii i nie strzelił gola w czwartej kwarcie w meczu 5 lub 6.

READ  Powell podniósł stopy procentowe o pół punktu procentowego

Dzięki zrzeczeniu się Hardena, Sixers mogli dodać PJ Tucker, Danuel House i G League MVP Trevelyn Quinn w wolnej agencji. Zamienili się także na wszechstronnego strażnika D’Anthony’ego Meltona w noc poboru. Dzięki tym dodatkom i zdrowemu Embiidowi Sixers mają szansę konkurować Boston Celtics I Milwaukee Bucks Na szczycie Konferencji Wschodniej.

Ale nawet przy wspaniałej obsadzie drugoplanowej los Sixers ostatecznie zależy od Hardena. Jeśli nie będzie się wyróżniał, nie pokonają żadnej z tych drużyn ani obu w play-offach. Harden ze swojej strony wierzy, że może się tam dostać, i winił rozczarowanie zeszłego sezonu za to, że nie był w 100 procentach i dołączył do nowej sytuacji.

„Tak naprawdę nie słucham tego, co mówią ludzie. Nie byłem świetny w zeszłym sezonie, a mimo to średnio miałem prawie potrójne podwójne” – powiedział Harden. „Gdyby ktoś inny miał te liczby, rozmawialibyśmy o tym, że są na maksa. Ludzie byli przyzwyczajeni do tego, że widywano mnie średnio 40, 30 punktów, więc uznali to za rok w dół. Byłem w Filadelfii przez dwa miesiące. uczyć się na bieżąco. To wszystko. Jestem w dobrym stanie psychicznym i nie mogę się doczekać następnego sezonu.

Kiedy jego sytuacja kontraktowa została ostatecznie rozwiązana, może teraz skupić całą swoją uwagę na celu zdobycia tytułu w Filadelfii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.