Strzelanina w Uvalde: Rodzice domagają się zwolnienia szkolnego komendanta policji, obietnica przyszłego bezpieczeństwa podczas posiedzenia rady szkolnej

Żal od 24 maja strzelanie W którym 21 osób zginęło w Robb Elementary, ciężar był duży dla uczestników.

„Mam w sercu niepokój, który potęguje strach przed moimi dziećmi” – mówi Rachel Martinez, rodzic czwórki dzieci. Pytanie brzmi, gdzie są te niepowodzenia”.

Poniedziałkowe posiedzenie rady Skonsolidowanego Niezależnego Okręgu Szkolnego Uvalde odbyło się dzień po przesłuchaniu w Texas House. Wydano raport wstępny Organy ścigania opisują serię niepowodzeń w reakcji na strzelaniny.

77-stronicowy „raport tymczasowy” opisywał „rażąco wadliwe podejście” prawie 400 lokalnych, stanowych i federalnych funkcjonariuszy organów ścigania, którzy odwiedzili szkołę podczas drugiej najgorszej strzelaniny w szkołach K-12 w Stanach Zjednoczonych.

Urzędnicy państwowi nazwali Arredondo dowódcą incydentu i obwinili go za katastrofalną reakcję organów ścigania, która została ostro skrytykowana po części dlatego, że funkcjonariuszom zajęło ponad godzinę włamanie się do klasy i zabicie strzelca.

Ale Arredondo, w Wywiad z Texas Tribune w zeszłym miesiącuPowiedział, że nie uważa się za dowódcę incydentu.
Niezależnie od tego, brak dowództwa w sprawie incydentu był głównym czynnikiem przyczyniającym się do katastrofalnej reakcji organów ścigania, stwierdzono w raporcie. Inni zauważyli, że mogą przejąć kontrolę.

Raport jest wynikiem braku przejrzystości ze strony organów ścigania i władz lokalnych oraz fragmentarycznego uczenia się przez rodziny ofiar tego, co jeszcze powinny były zrobić, aby ratować swoich bliskich.

Ci, którzy uczestniczyli w trzygodzinnym spotkaniu wskazywali palcem na grupę w poniedziałek wieczorem.

Rodzic Bret Cross zapytał zarząd, dlaczego Arredondo, który jest na urlopie administracyjnym, nie został zwolniony: „Dlaczego nadal ma u ciebie pracę?”

„Jeśli nie zostanie zwolniony do jutrzejszego popołudnia, chcę twojej rezygnacji i wszystkich członków zarządu”, powiedział, „ponieważ was wszystkich nie obchodzi ani nasze dzieci, ani nas. Stańcie z nami lub przeciwko nam. nigdzie się nie wybieram.”

READ  Europa jest wstrząśnięta falą upałów, która pali Francję i Hiszpanię

Zarząd podejmie decyzję o zatrudnieniu Arredondo na posiedzeniu niejawnym, powiedział nadinspektor okręgowy Hal Harrell, czekając na raport i jego ustalenia, które zostaną rozpatrzone.

Kilku innych mówców wezwało komisję do zawieszenia Arredondo.

Młoda studentka mówi, że chce czuć się bezpieczna przed powrotem

Tina Quintanilla-Taylor przedstawiła swoją córkę Mehle, która powiedziała na tablicy, że nosi ten sam strój, który nosiła do szkoły 24 maja.

„To była ostatnia sukienka, w której widzieli mnie wszyscy moi przyjaciele” – powiedziała. „Większość z tych dzieciaków była moimi przyjaciółmi… i nie chcę chodzić do szkoły twoich chłopaków, jeśli nie jesteś bezpieczny”.

Martinez zapytał zarząd, czy weźmie odpowiedzialność za awarie 24 maja.

– Zamierzasz to naprawić? zapytała.

5 kluczowych wniosków z raportu o strzelaninie w Uvalde i filmu ujawniającego niepowodzenia w reagowaniu organów ścigania

Zastanawiała się, jakie opcje mieliby uczniowie i rodzice, gdyby nie chcieli chodzić do szkoły, mówiąc, że jej córka powiedziała, że ​​„bardzo się boi” powrotu do klasy.

„Mogę zapewnić, że moje dzieci nie są mentalnie gotowe do powrotu do kampusu i ani mój mąż, ani ja nie chcemy ich wysłać. Mówię w imieniu moich dzieci, ale mówię też w imieniu innych rodziców w społeczności.

Jasmin Casares, siostra ofiary strzelaniny Jackie Casares i uczennica szkoły średniej, powiedziała, że ​​nic nie można zrobić, aby przywrócić jej siostrę, ale rada szkoły może wprowadzić zmiany, aby zapobiec utracie dzieci przez inne rodziny. Zakwestionowała również, jak bezpiecznie może się czuć.

„Będę do ostatniej klasy. Jak mam wrócić do tej szkoły? Co zrobisz, żebym nie musiała patrzeć na śmierć moich przyjaciół” – zapytała. „Co zamierzasz zrobić, żebym nie musiała czekać 77 minut krwawiąc na podłodze w klasie jak moja młodsza siostra?”

Kolejny rok akademicki może się opóźnić

Zapytany, czy okręg rozważyłby naukę online, Harrell powiedział, że jest to przedmiotem dyskusji. „Przyglądamy się temu. I musi być jakaś struktura. Ale tak, przyglądamy się temu i to jest coś, co rozważamy”.

Czego nauczyliśmy się z filmiku o strzelaninie do Uvalde, a czego wciąż nie wiemy

Zarząd szkoły zalecił opóźnienie rozpoczęcia roku szkolnego w celu rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem, takich jak zamki do drzwi.

READ  Punktacja Warriors-Mavericks: Golden State ponownie Clay Thompson zdobywa 32 punkty w finale NBA; Koniec przepływu Luki Tonsika

Niektórzy rodzice nigdy nie odsyłają swoich dzieci. Angel Garza, ojciec ofiary Ameri Joe Garza, powiedział, że jego syn nie wróci, ale będzie nauczany w domu.

„Każdemu rodzicom trudno jest siedzieć tutaj i ufać tym ludziom, rano podrzucą swoje dziecko do szkoły i będą tam, aby je odebrać, gdy wyjdą z pracy” – powiedział CNN. .

W czerwcu Harrell Studenci zadeklarowali nie Od czasu do czasu wracał na miejsce masakry.

„Nie wrócimy do tego kampusu”, powiedział Harrell podczas specjalnego spotkania rady powierniczej, dodając, że spodziewa się, że szkoła będzie miała nowy adres „w niedalekiej przyszłości”.

„Nasze dzieci, nasi pracownicy, nie wrócimy”.

Dakin Andone z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.