Stany Zjednoczone i ich sojusznicy przygotowują się do nowych rosyjskich sankcji po zamachu na Puchę

  • Stany Zjednoczone i Unia Europejska podjęły decyzję o zakazie nowych inwestycji w Rosji
  • Żeleński mówi, że morderstwa Puchy wymagają kary
  • Ukraina twierdzi, że ataki miały miejsce na południu i wschodzie

LVV, Ukraina, 6 kwietnia (Reuters) – Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożyli w środę nowe sankcje na Moskwę za zabójstwa cywilów, opisane przez prezydenta Wołodymyra Żeleńskiego jako „zbrodnie wojenne” jako zaciekłe walki i rosyjskie naloty na oblężony port Mariupol.

Południowe miasto Mariupol było atakowane przez siły rosyjskie i od pierwszych dni inwazji, prawie sześć tygodni temu, było nieustannie bombardowane, pozostawiając dziesiątki tysięcy mieszkańców bez jedzenia, wody i elektryczności.

„Sytuacja humanitarna w mieście pogarsza się” – poinformował w środę brytyjski wywiad wojskowy.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Większość z pozostałych 160 000 mieszkańców nie ma dostępu do światła, komunikacji, leków, ciepła ani wody. Siły rosyjskie zablokowały dostęp humanitarny, co może zmusić strażników do poddania się”. Reuters nie mógł od razu potwierdzić raportu.

Zachodnie sankcje dotyczące rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego, największego ataku na europejski naród od czasów II wojny światowej, nabrały w tym tygodniu nowego rozmachu, ponieważ cywile zostali znalezieni zastrzeleni w pobliżu północnego miasta Pucha i odbici przez siły rosyjskie.

Moskwa odmówiła zaatakowania cywilów w Puczy i określiła przedstawione dowody jako „okrutne oszustwo” zainscenizowane przez Zachód w celu zdyskredytowania go. Czytaj więcej

Biały Dom powiedział, że nowe sankcje, które zostaną zwolnione w środę, są częścią polityki Pucca.

Biały Dom powiedział, że zintegrowane środki między Waszyngtonem, siedmioma zaawansowanymi gospodarkami i Unią Europejską będą skierowane przeciwko rosyjskim bankom i urzędnikom oraz zakazują nowych inwestycji w Rosji. Czytaj więcej

Proponowane sankcje UE wymagałyby od 27 państw członkowskich obozu ratyfikacji zakazu zakupu rosyjskiego węgla i uniemożliwienia rosyjskim statkom wpływania do portów UE.

READ  2022 Stanley Cup Playoffs Game 7 Aktualizacje na żywo: Lightning Face Maple pozostawia wielką sobotę NHL

Wykonawcza UE Ursula von der Leyen powiedziała, że ​​grupa pracuje również nad zakazem importu ropy. Europa, która jedną trzecią swojego gazu ziemnego otrzymuje z Rosji, obawia się ekonomicznego wpływu całkowitego embarga na rosyjską energetykę. Czytaj więcej

Jednak jako sygnał wzmocnienia rezolucji UE niemiecki minister spraw zagranicznych powiedział, że embargo na węgiel było pierwszym krokiem w kierunku zakazu importu wszystkich rosyjskich paliw kopalnych. Ukraina twierdzi, że zakaz rosyjskiego gazu jest niezbędny do osiągnięcia porozumienia w sprawie zakończenia wojny w rozmowach pokojowych.

We wtorek ONZ. Po emocjonalnym przemówieniu do Rady Bezpieczeństwa Żeleński powiedział, że „nowe sankcje wobec Rosji muszą sprzyjać zbrodniom wojennym okupantów”, dodając, że był to „ważny moment” dla zachodnich przywódców.

Nowa Zelandia poinformowała w środę, że nałoży 35% podatek na wszystkie towary importowane z Rosji i rozszerzy ograniczenia eksportowe na produkty przemysłowe związane ze strategicznymi rosyjskimi gałęziami przemysłu.

„Zdjęcia i doniesienia o okrucieństwach wobec ludności cywilnej w Puczy i innych częściach Ukrainy są nienawistne i naganne, a Nowa Zelandia nadal odpowiada na bezwzględną agresję Putina” – powiedział minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta w oświadczeniu. .

Pentagon poinformował we wtorek, że Stany Zjednoczone zgodziły się udzielić Ukrainie dodatkowych 100 milionów dolarów pomocy, w tym systemów tarcz przeciwwłóczniowych.

Amerykański producent chipów Intel Corp. (WEWN.O) Powiedział, że przestał robić interesy w Rosji i dołączył do kilku firm, aby opuścić kraj. Czytaj więcej

Tysiące robotników samochodowych zostało zwolnionych w małym rosyjskim mieście Kaługa, a ceny żywności rosną, gdy zachodnie sankcje uderzają w głównego zagranicznego producenta samochodów. Czytaj więcej

READ  Wiadomości wojenne rosyjsko-ukraińskie: komunikaty na żywo

Bucza z Pucza

Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że w kościele w Puczy, na północ od stolicy Kijowa, mógł znajdować się masowy grób od 150 do 300 ciał.

Zdjęcia satelitarne zrobione kilka tygodni temu pokazują ciała cywilów na ulicy w mieście, nie doceniając rosyjskich twierdzeń, że siły ukraińskie spowodowały śmierć lub zorganizowały scenę, podała prywatna firma amerykańska. Czytaj więcej

Reporterzy Reutera widzieli, jak co najmniej cztery osoby zostały zastrzelone w Pucha, z jedną ręką związaną za plecami.

Mieszkańcy opisali przypadki, w których wielu zginęło, niektórzy zostali postrzeleni w oczy, a jeden został pobity na śmierć i okaleczony.

We wtorek Ukrainiec Siergiej Łahovsky pochował ciało przyjaciela z dzieciństwa, który został postrzelony w usta po tym, jak zniknął, gdy miasto zajęły wojska rosyjskie. Czytaj więcej

Lahovsky i inni chwycili łopaty i wykopali płytki grób na skraju trawy. Użyli dywanu do przenoszenia szczątków, umieścili go w rowie, a następnie przykryli drewnianymi deskami i posypali ziemią.

– Dlaczego te zwierzęta go zastrzeliły? – powiedział Lahovsky płacząc. „To nie jest Rosja, to potwór”.

Reuters nie był w stanie samodzielnie zweryfikować danych konta Lahowskiego ani tego, kto był odpowiedzialny za zabójstwa w Puczy.

Od początku inwazji Rosji nie udało się zdobyć dużego miasta na Ukrainie, które nazywa „specjalną operacją wojskową” mającą na celu jego zmilitaryzację i „ograniczenie”.

Stanowisko Kremla zostało odrzucone przez Ukrainę i Zachód jako pretekst do niesprowokowanej inwazji, która wysiedliła jedną czwartą ludności kraju.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty z biur Reuters; Napisane przez Ramiego Joba i Michaela Perry’ego; Edycja Święta Lincolna

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.