Spadek kontraktów terminowych na akcje w obawie przed wzrostem Ukrainy

Kontrakty terminowe na akcje w USA spadły, ponieważ inwestorzy martwili się o dalsze wzrosty Wojna na Ukrainie Doprowadzi to do niedoboru dostaw towarów.

Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,6%, wskazując na umiarkowany spadek indeksu szerokiego rynku po wzroście o 1,3% w czwartek. Kontrakty terminowe Nasdaq-100 spadły o 0,7%, wskazując na spadek akcji spółek technologicznych po godzinie otwarcia.

Akcje wzrosły w ciągu ostatnich trzech dni, dzięki czemu S&P 500 jest na dobrej drodze do uzyskania najlepszych tygodniowych wyników w roku. To jak dotąd wzrost o 4,9%. Inwestorzy powiedzieli, że oceniają wpływ wojny na Ukrainie na gospodarkę USA i że firmy wciąż mają mocne fundamenty. Inwestorzy twierdzą, że niedawny wzrost cen ropy pogorszy nastroje i wzbudzi dalsze obawy o inflację.

„Nastrój jest słaby i pomimo wzrostów z ostatnich dwóch tygodni ryzyko dalszego wzrostu jest poważnym problemem” – powiedział Michael Hewson, główny analityk rynku w CMC Markets.

Ceny ropy były najwyższe w historii, ponieważ ropa Brent spadła o 0,4% po wzroście powyżej 8% w czwartek. Globalny benchmark kosztował 106,28 USD za baryłkę. Handlowcy są zaniepokojeni niskimi dostawami ropy z powodu długotrwałych sankcji nałożonych na Rosję i oznaki, że konflikt może trwać.

Przedstawiciele Rosji i USA powiedzieli w czwartek, że nie osiągnięto postępów w rozmowach w sprawie zawieszenia broni między Moskwą a Kijowem. Prezydent Biden jest ma przemawiać Z chińskim Xi Jinpingiem w piątek oczekuje się, że Ukraina będzie próbowała uniemożliwić Pekinowi wspieranie Rosji w wojnie.

Traderzy pracowali w środę na parkiecie nowojorskiej giełdy.


Zdjęcie:

Spencer Flat / Getty Images

Rentowności benchmarkowych 10-letnich papierów skarbowych spadły w czwartek do 2,153% z 2,192%. Kiedy plony spadają, ceny rosną.

Zapasy memów

Zatrzymaj grę

Handel na wolnym rynku spadł o 7% Firma odnotowała zaskakującą stratę Czwartek był ostatnim kwartałem po zamknięciu rynków.

FedEx

Powiedział, że spadł o 3% po ogłoszeniu niższych poziomów wysyłki i powiedział, że marże zysku są pod presją.

Za granicą akcje pankontynentalne w Europie 600 spadły o 0,4%.

Bank centralny nie powiedział jeszcze, czy rosyjska giełda zamknie się i ponownie otworzy w przyszłym tygodniu. Bank centralny utrzymał podstawową stopę procentową na poziomie 20%. Rubel wzrósł o 1,3% w stosunku do dolara, notując około 105 rubli do 1 dolara, unikając niewypłacalności rządu rosyjskiego. Płatności kuponowe W obligacjach skarbowych denominowanych w dolarach w czwartek.

„Rynki ustabilizowały się przed technologiczną niewypłacalnością Rosji, a ludzie są zaskoczeni” – powiedział Ludovic Supran, główny ekonomista Sojuszu. To daje impuls do waluty, powiedział.

Wzrosły także rosyjskie obligacje rządowe. Obligacja, która zapada w przyszłym roku, według AdvantageData, sprzedawana była po 25 centach do około 55 centów na początku tygodnia.

W Azji podniesiono większość kluczowych kryteriów. Chińskie akcje poszły w górę, Shanghai Composite Index wzrósł już trzecią sesję z rzędu i przedłużył impet, do którego zachęcali decydenci w Pekinie. Wskazuje wsparcie dla rynków kapitałowych Na początku tygodnia. Indeks Hongkongu Hong Cheng spadł w piątek o 0,4%, ale w ciągu tygodnia wzrósł o 4%.

Napisz do Anna Hirtenstein w [email protected]

Poprawki i mnożenia
Akcje europejskie rozpoczęły obrót o godzinie 16.00. Wcześniejsze wydanie artykułu błędnie przedstawiało ruchy, które miały miejsce podczas czwartkowych zakończeń, jako mające miejsce w piątek rano.

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Najbardziej pracowity rok w SpaceX trwa nadal z dużą ilością astronautów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.