SpaceX Launch: Podróże związane z ISS. Wszystko, co musisz wiedzieć, jest tutaj

Wystrzelony w piątek rano z Kennedy Space Center na Florydzie. Po osiągnięciu orbity statek kosmiczny odłączył się od rakiety i leciał swobodnie po orbicie przez około 20 godzin, manewrując w pobliżu ISS.

Podróż była pośredniczona przez startup z Houston w Teksasie Przestrzeń Aksium, która ma na celu rezerwację lotów rakietowych, zapewnienie wszystkich niezbędnych szkoleń i koordynację lotów na ISS dla każdego, kto może go kupić. Wszystko to jest zgodne z celem rządu USA i sektora prywatnego, jakim jest zwiększenie działalności biznesowej w ISS i poza nią.

Podczas tej podróży, znanej jako AX-1, Michael Lopez-Alegria, były astronauta NASA, prowadzi misję jako załoga Axiom; izraelski biznesmen Eytan Stibbe; kanadyjski inwestor Mark Patty; I Larry Connor, potentat nieruchomości z Ohio.

Po dotarciu do ISS na statku kosmicznym SpaceX Crew Dragon dołączyło do nich już siedmiu profesjonalnych astronautów na stacji kosmicznej – w tym trzech astronautów NASA, jeden niemiecki astronauta i trzech rosyjskich astronautów.

To nie pierwszy raz, kiedy nie-astronauci zapłacili klientom lub udali się na ISS, jak w Rosji. Sprzedam fotele Na swoim statku kosmicznym Sojuz dla różnych zamożnych poszukiwaczy wrażeń W poprzednich latach. Ale to pierwsze zadanie, w które zaangażowana jest grupa prywatnych obywateli, którzy nie są aktywnymi członkami państwowych astronautów. To pierwszy raz, kiedy prywatni obywatele odwiedzili ISS na statku kosmicznym wyprodukowanym w USA.

Wszystko, co musisz wiedzieć, jest tutaj.

Ile to wszystko kosztuje?

Axiom opublikował wcześniej cenę 55 milionów dolarów za miejsce Na 10-dniową wycieczkę na ISS, ale firma odmówiła komentarza na temat warunków finansowych tej konkretnej misji – mówiąc na konferencji prasowej w zeszłym roku, że cena wynosiła „dziesiątki tysięcy”.

Ta misja jest możliwa dzięki bardzo ścisłej integracji między Axiom, SpaceX i NASA, ponieważ jest finansowana i obsługiwana przez rząd ISS.

A firma lotnicza ujawniła kilka Detale Ile będzie kosztować korzystanie z 20-letniego laboratorium orbitalnego?

Samo jedzenie w kosmosie kosztuje 2000 dolarów za osobę dziennie. Koszt dotarcia do i ze stacji kosmicznej przez zespół biznesowy kosztuje od 88 000 do 164 000 USD dziennie. Zapewnienie niezbędnego wsparcia ze strony astronautów NASA dla każdej misji kosztowałoby klientów biznesowych kolejne 5,2 miliona dolarów i kolejne 4,8 miliona dolarów na wsparcie i planowanie prac zapewniane przez NASA.

READ  Golf Canyon i pożar Hermits Peak: wszyscy mieszkańcy Mora zmuszeni do ewakuacji

Kto lata?

Lopez-Alegria, senior Cztery misje w kosmos w latach 1995-2007 Podczas pracy w NASA zlecił tę misję jako pracownik Osi.
Załoga Ax-1 (od lewej do prawej) Larry Connor, Mark Patty, Michael Lopez-Alexria i Aidan Stebe.
Aby dowiedzieć się więcej o trzech płacących klientach, zapoznaj się z naszym zasięgiem Tutaj.

W związku z konfliktem rosyjskim, czy bezpiecznie jest udać się na ISS?

Rosja jest głównym partnerem Stanów Zjednoczonych w ISS, a stacja kosmiczna od dawna jest okrzyknięta symbolem współpracy po zimnej wojnie.

Jednak stosunki amerykańsko-rosyjskie nabrały tempa podczas rosyjskiej okupacji Ukrainy. Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożyli na Rosję surowe sankcje, a kraj ten mścił się na wiele sposobów. Rosja odmawia sprzedaży silników rakietowych amerykańskim firmom. Roskosmos, szef rosyjskiej agencji kosmicznej, zagroził nawet odejściem w mediach społecznościowych. Umowa ISS.

Pomimo całego zamieszania, za kulisami NASA wielokrotnie próbowała potwierdzić, że NASA i jej rosyjscy odpowiednicy bezproblemowo współpracują ze sobą.

„NASA jest świadoma ostatnich wydarzeń dotyczących Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Amerykańskie sankcje i środki kontroli eksportu pozwalają na dalszą amerykańsko-rosyjską cywilną współpracę kosmiczną na stacji kosmicznej” – powiedział w niedawnym oświadczeniu administrator NASA Bill Nelson. „Profesjonalne relacje między naszymi międzynarodowymi partnerami, astronautami i astronautami są kontynuowane w celu ochrony i misji wszystkich na ISS”.

Czy to astronauci czy turyści?

To jest obecnie pytanie w społeczności podróży kosmicznych.

Rząd USA tradycyjnie oferował skrzydła astronautów osobom podróżującym ponad 50 mil nad powierzchnią Ziemi. Ale komercyjne skrzydła astronautów – stosunkowo nowe oznaczenie oferowane przez Federalną Administrację Lotnictwa – nie są obdarzane zbyt hojnie.

W zeszłym roku FAA Cała agencja kosmiczna zdecydowała się na dokończenie projektu Wings 1 stycznia 2022 r. Teraz FAA planuje wymienić w Internecie nazwiska wszystkich tych, którzy latają więcej niż 50 mil.
Pierwsze CNN: USA dają Bezosowi, Bransonowi i Shatnerowi skrzydła astronautów

To, czy nadal można odnosić się do astronautów jako „astronautów”, jest kwestią otwartą i zostało przytłoczone przez niezliczonych obserwatorów, w tym astronautów NASA.

Nie wszyscy się tym przejmują Delikatne słowa.
Były astronauta NASA Terry Wirtz mówi: „Jeśli zbudujesz swój tyłek na rakiecie, myślę, że warto. Geografia narodowa Zapytany o problem. „Kiedy byłem pilotem F-16, nie jestem zazdrosny o wzywanie pilotów pilotów Cessny. Myślę, że każdy wiedziałby, czy zapłaciłeś za pięciominutową łódź podwodną, ​​czy byłeś dowódcą. Planetarny statek kosmiczny. To dwa różne rzeczy.”

Jeśli zapytasz załogę AX-1, nie lubią być określani jako „turyści”.

READ  Organizacja Narodów Zjednoczonych pokonała humanitarną rezolucję Rosji w sprawie Ukrainy

„To zadanie bardzo różni się od tego, co słyszeliście podczas niektórych ostatnich – zwłaszcza suborbitalnych – misji. Nie jesteśmy turystami kosmicznymi” – powiedział Lopez-Alegria dziennikarzom na początku tego miesiąca, odnosząc się do krótkich lotów naddźwiękowych, które podjął Jeff. Firma Bezosa to Blue Origin. „Myślę, że turystyka kosmiczna odgrywa ważną rolę, ale nie chodzi tu o aksjomatykę”.

Załoga przeszła intensywne szkolenie do tego zadania, wykonując te same zadania, co zawodowi astronauci szkolący się. Ale prawda jest taka, że ​​trzej klienci, którzy płacą za ten lot – Stibbe, Pathy i Connor – nie zostali wybrani z grupy tysięcy kandydatów i nie poświęcili temu przedsięwzięciu większości swojego życia.

Sam Axiom był w przeszłości bardzo aktywny w używaniu słów.

„Komercyjne podróże kosmiczne ludzi Stronie internetowej.

Co zrobią, gdy znajdą się w kosmosie?

Każdy z członków zespołu ma listę projektów badawczych, nad którymi planuje pracować.

Connor prowadzi badania nad tym, jak podróże kosmiczne wpływają na dojrzałe komórki, komórki, które zatrzymały normalny proces kopiowania i są „powiązane z wieloma chorobami związanymi z wiekiem”, mówi Axiom. Badania te zostaną przeprowadzone we współpracy z kliniką Mayo i kliniką Cleveland.

Wśród pozycji na liście rzeczy do zrobienia Patti jest kilka dodatkowych badań medycznych, które koncentrują się bardziej na zdrowiu dzieci, które przeprowadzi wraz z kilkoma kanadyjskimi szpitalami, a także pewne działania na rzecz świadomości bezpieczeństwa.

Axiom powiedział, że Stebe przeprowadzi pewne badania i skupi się na „działaniach edukacyjnych i artystycznych, które łączą młodsze pokolenie w Izraelu i na całym świecie”. Akademia kosmiczna nazwana na cześć Ilana Ramona, pierwszego izraelskiego astronauty, który zginął w katastrofie promu kosmicznego w Kolumbii w 2003 roku, jest organizacją non-profit – Stebe lata w imieniu Fundacji Ramona.

Poza godzinami szczytu załogi będą miały okazję podziwiać panoramiczne widoki Ziemi. Ponadto w pewnym momencie podzielą się jedzeniem z innymi astronautami na pokładzie. Ich jedzenie zostało przygotowane we współpracy ze znanym szefem kuchni i filantropem Jose Andresem. Ich dania „opierają się na smakach i tradycyjnej kuchni ojczystej Hiszpanii komandora Lopeza-Alegre”, mówi Axiom.

READ  Zachodnie ukraińskie miasto Elviv do tej pory uniknęło rosyjskiego ataku i zostało wstrząśnięte potężnymi eksplozjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.