Sędzia federalny oddalił pozew Trumpa przeciwko prokuratorowi generalnemu stanu Nowy Jork

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Nowy Jork – były prezydent Sprawa Donalda Trumpa Przeciwko prokuratorowi generalnemu stanu Nowy Jork – który powiedział, że jego długie śledztwo cywilne w sprawie jego praktyk biznesowych było nadużyciem władzy, które powinno zostać powstrzymane – został zwolniony przez sędziego federalnego w Syracuse w stanie Nowy Jork.

Próba byłego prezydenta powstrzymania śledztwa prokuratora generalnego Letidii James (D) w sprawie organizacji Trumpa i jej stosunków z wierzycielami i urzędnikami podatkowymi została skrytykowana przez sędzię okręgową USA Brenda K. 43-stronicowy wniosek, który Sunnes upublicznił w piątek, został odrzucony.

W oświadczeniu James powiedział, że jego biuro będzie „kontynuować to śledztwo bez przeszkód” i że Trump dołożył starań, aby wybrać „jak prawo ma do niego zastosowanie”.

Trump pozwał prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, próbując powstrzymać śledztwo w sprawie jego firmy

„Sądy wielokrotnie dawały do ​​zrozumienia, że ​​bezpodstawne wyzwania prawne Donalda J. Trumpa nie mogą powstrzymać naszego dochodzenia w sprawie transakcji finansowych jego i organizacji Trumpa” – powiedział James w oświadczeniu.

Adwokat Trumpa, Alina Hubba, powiedziała, że ​​od decyzji zostanie wniesiona apelacja, a sędzia popełnił błąd, odmawiając pominięcia standardów prawa federalnego znanych jako „odstępstwa dla młodzieży” i uniknie go, jeśli trafi do sądu w sądzie stanowym. Happa argumentował w sądzie, że wysiłki Jamesa były nieuzasadnione i że sędzia federalny powinien był wystąpić, aby temu zapobiec.

„Nie mamy wątpliwości, że odwołamy się od tej decyzji” – powiedział Habba w oświadczeniu. „Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której śledztwo dotyczące niewłaściwego postępowania i nękania pani James nie spełnia wyjątku w złej wierze w teorii referendum dla nieletnich”.

Arthur Engoron, sędzia sądu stanowego, który nadzorował kilka kontrowersji między grupą Jamesa a Trumpem, już odmówił przerwania procesu. Engoron przedstawił wcześniejsze żądania Jamesa dotyczące wdrożenia saponii, z którymi Trump i inne partie początkowo się nie zgadzały.

READ  Tom Brady powróci do Buccaneers po przejściu na emeryturę

Trump pozwał prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, próbując powstrzymać śledztwo w sprawie jego firmy

Engoron niedawno Obrażony Trump Nakazano zapłacić Jamesowi w lutym za brak zmiany zapisów. Nakaz pogardy został zniesiony po spełnieniu przez niego szeregu warunków związanych z udokumentowaniem poszukiwań akt, które, jak powiedział, nie były jeszcze dostępne pomimo dalszych próśb ze strony prokuratora generalnego Trumpa.

W dokumentach sądowych złożonych wcześniej przez prawników Trumpa, oświadczenia Jamesa podczas kampanii wyborczej, że gdyby został wybrany, ścigałby Trumpa i jego firmę, dyskwalifikując go od nadzorowania bezstronnego śledztwa i że jego śledztwo było motywowane politycznie.

Trump powiedział, że śledztwo stanowiło naruszenie jego praw konstytucyjnych.

Prawnicy Trumpa argumentowali w jego skardze cywilnej, że „jego motywem są wrogość polityczna i prześladowania, zastraszanie i odwet wobec prywatnego obywatela, którego uważa za przeciwnika politycznego”.

Kończąc pozew z prokuratorem okręgowym na Manhattanie w sprawie jego rachunków podatkowych i powiązanych dokumentów, Chance doszedł do wniosku, że Trump mógł złożyć swoje powództwo w sądzie federalnym kilka lat temu. Po dotarciu do Sądu Najwyższego biuro rachunkowe Trumpa dostarczyło dokumenty śledczym kryminalnym.

Prokurator okręgowy nadzoruje równoległe śledztwo w sprawie tego, czy Trump nielegalnie przedstawił fałszywe szacunki majątku w celu uzyskania lepszych stóp zadłużenia i zmniejszenia jego zobowiązań podatkowych. Biuro Jamesa, we współpracy z Prokuraturą Okręgową, dostarcza dodatkowych dowodów.

Chociaż Trump nie został oskarżony, prokurator okręgowy Alvin Brock (D) powiedział, że śledztwo trwa, nawet po tym, jak dwóch starszych prawników kierujących procesem wycofało się na początku tego roku w ramach protestu. Alan Weiselberg, wieloletni dyrektor finansowy Trumpa, i organizacja Trumpa zostali oskarżeni w zeszłym roku o 15-letni plan uchylania się od płacenia podatków przez pioniera Brocka.

Trump nie przyznał się do dwóch zarzutów. Weisselberg i spółka są niewinni i czekają na proces w Sądzie Najwyższym Nowego Jorku.

READ  Inwestorzy giełdowi odrzucają ostrzeżenie o recesji na krzywej dochodowości --- na razie. Oto dlaczego.

Piątkowy werdykt oddalający sprawę stwierdzał również, że ingerencja w sprawę Jamesa była niewłaściwym naruszeniem autorytetu wybranego urzędnika. James, najwyższy prawnik stanu, nazwał sprawę jedną z wielu spóźnionych taktyk byłego prezydenta.

Zwolnienie nastąpiło dzień po tym, jak Sąd Apelacyjny na Manhattanie nakazał byłemu prezydentowi i jego dwójce dzieci, Ivance i Donaldowi Trumpowi Jr., stawienie się przed procesem Jamesa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.