Amerykańskie, globalne przychody z przekąsek giełdowych, Reuters według prognoz stóp w USA

2/2
© Reutera. Przed firmą maklerską w Tokio w Japonii, 14 lutego 2022 r., w środku epidemii koronawirusa (COVID-19), mężczyzna w masce ochronnej przechodzi przez ekran, pokazując Shanghai Joint Index, Nikkei Index i średnia przemysłowa Dow Jones. REUTERS / Kim

2/2

przez Carolyn Cone

LONDYN (Reuters) – Akcje amerykańskie otworzyły się w piątek na Wall Street w górę, a światowe akcje odnotowały pierwszy tydzień ośmiotygodniowego wzrostu, co oznacza wzrost.

Operator domu towarowego Macy’s Inc (NYSE 🙂 i sieci dyskontowe zaufały prognozie przychodów w USA Dolar General Corp (NYSE 🙂 i drzewko dolara (NASDAQ 🙂 podniosło w czwartek amerykańskie akcje.

Opublikowane w środę sprawozdanie Federera z majowego posiedzenia potwierdziło dwie kolejne podwyżki o 50 punktów w czerwcu i lipcu, ale decydenci zasugerowali możliwość przerwy w dalszej części roku.

„Wszystko sprowadzało się do protokołu FOMC (Federalnego Komitetu Otwartego Rynku)”, powiedział Giles Cochlan, główny analityk walutowy HYCM.

„Inwestorzy odczuli ulgę, 75 punktów bazowych nie wchodzi w rachubę.”

Rynki skupią się na kwietniowym bazowym indeksie cen PCE dla USA pod koniec piątku, aby uzyskać dodatkowe oznaki, że inflacja jest gorąca – preferowana przez bank centralny miara inflacji, dodał Cochlear.

Wzrósł o 0,33% po wzroście o 1,61%, o 1,99%, o 2,68% w czwartek.

Globalny indeks giełdowy MSCI wzrósł o 0,41%. W ciągu tygodnia wzrósł o 3,2% i prawie o 6% w przypadku najniższego poziomu z 18 miesięcy sprzed dwóch tygodni.

Według Refinitiv Lipper, globalne fundusze akcji odnotowały wpływy w pierwszym tygodniu 25 maja przez pierwsze siedem tygodni.

Akcje europejskie wzrosły od trzech tygodni do 0,86%. Osiągnął również najwyższy poziom od trzech tygodni i kontynuuje swój najlepszy cotygodniowy program od połowy marca. ()

Akcje Hongkongu wzrosły o 2,9% po lepszym niż oczekiwano wzroście zysków w pierwszym kwartale. Ali Baba (NYSE 🙂 i Baidu (NASDAQ :).

READ  Bezpośrednie ogłoszenia: Texas High Police Wolde przemawia do reakcji policji

Akcje azjatyckie skorzystały z nadziei na ustabilizowanie stosunków chińsko-amerykańskich i dalsze wsparcie chińskiego rządu.

Stany Zjednoczone nie powstrzymają Chin przed rozwojem gospodarki, ale chcą przestrzegać międzynarodowych zasad, powiedział w czwartkowych komentarzach minister spraw zagranicznych Anthony Blinken, że niektórzy inwestorzy opowiadają się za stosunkami dwustronnymi.

Chińskie blue chipy na kontynencie wzrosły o 0,2%, o 0,7%, a australijski indeks zasobów naturalnych o 1,1%.

Zmienność sentymentu pchnęła dolara w pobliże jednomiesięcznego minimum 0,17%, odwracając część strat.

Na początku tego miesiąca dolar spadł o 3,4 proc. do najniższego poziomu od 20 lat. Euro osiągnęło jednomiesięczne maksimum, po czym spadło o 0,24%.

Latem ceny ropy były blisko dwumiesięcznego najwyższego poziomu z powodu rosnącej konsumpcji benzyny w Stanach Zjednoczonych i możliwości embarga UE na rosyjską ropę.

Jednak w piątek spadły o 0,29% do 113,74 USD za baryłkę. Spadł o 0,04% do 117,35 USD za baryłkę. [O/R]

Rentowność benchmarku spadła o 3 punkty bazowe do 2,7289%. Na początku tego miesiąca osiągnął on najwyższy od trzech lat poziom 3,2030% w obawie, że szybki wzrost banku centralnego może osłabić długoterminowy wzrost.

Dwuletnia rentowność, rosnąca wraz z oczekiwaniami traderów na wyższe poziomy składników odżywczych, spadła o 2 punkty bazowe do 2,4618%.

„Ogólna, wyraźna dekompresja stresu” – napisali naukowcy z ING w oświadczeniu.

Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji spadła o 4 pb do 0,955%.

Wzrosła o 0,46% do 1858,4 USD za uncję. [GOL/]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.