Pozew na Twitterze zwiększa wyzwania Tesli i SpaceX Muska

Tesla i SpaceX nie odpowiedziały na prośby o komentarz.

Tesla, nadal najcenniejszy producent samochodów na świecie, na początku tego miesiąca odnotował pierwszy z rzędu spadek kwartalnych dostaw od ponad dwóch lat, w dużej mierze odzwierciedlając zakłócenia w łańcuchu dostaw. Przedłużone zamknięcie fabryki w Chinach Ponieważ istnieją blokady związane z Covid-19.

Elon Musk wychodzi z sądu po zeznaniach na procesie SolarCity w Wilmington w stanie Del. w zeszłym roku.


Zdjęcie:

Samuel Corum/Bloomberg News

Pan. Musk niedawno opisał nowe zakłady firmy w Niemczech i Teksasie „Gigantyczne piece na pieniądze”. Fabryki zostały otwarte na początku tego roku, ale firma miała trudności ze zwiększeniem produkcji w obu, panie. – powiedział Piżmo.

„Berlin i Austin tracą teraz miliardy dolarów z powodu mnóstwa wydatków i braku produkcji” – powiedział w wywiadzie dla Tesla Owners Club pod koniec maja. Pan, który martwi się o światową gospodarkę. Piżmo, Producent samochodów rozpoczął rundę cięć w pracy W zeszłym miesiącu.

Wyzwania produkcyjne Tesli, z których niektóre są w dużej mierze poza kontrolą firmy, grożą zmarnowaniem „złotej okazji” na sprzedaż pojazdów elektrycznych przed rywalami, powiedział Gene Munster, partner zarządzający w firmie badawczo-inwestycyjnej Loop Ventures.

„Nie możesz podawać tlenu swoim konkurentom” – powiedział pan. Munster powiedział, że jego firma nie posiada udziałów w firmie.

W środę Andrej Karpati, wieloletni dyrektor, który odegrał kluczową rolę w rozwoju zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy Tesli o nazwie Autopilot, Opuścił firmę. Pan. Musk zabrał się do Twittera, aby podziękować panu Karpati za jego wkład.

W zeszłym roku, panie Musk ostrzegł, że jeśli poważna globalna recesja wyschnie rezerwy kapitałowe i przepływy pieniężne, SpaceX może stracić miliardy na programie rakietowym Starship i usługach szerokopasmowych. Upadłość nie jest niemożliwa. Agencja kosmiczna była w zeszłym roku najbardziej ruchliwym dostawcą wystrzeliwania rakiet w Ameryce, obsługując zarówno loty załogowe, jak i misje satelitarne.

Tesla walczyła o zwiększenie produkcji w swoim zakładzie produkcyjnym w Teksasie, który został otwarty na początku tego roku, powiedział Elon Musk.


Zdjęcie:

Suzanne Cordeiro/Agence France-Presse/Getty Images

Przedsiębiorca powiedział, że odwiedził stronę startową firmy w Teksasie W poniedziałek wybuchł pożar Pod jednym z super ciężkich dopalaczy firmy. Te pojazdy na dużych wysokościach obsługują system rakietowy statku kosmicznego, który Space Exploration Technologies Corp. jest formalnie znany jako Mr. Musk powiedział, że planuje wykorzystać go do swoich najbardziej ambitnych misji, w tym przyszłej misji na Marsa.

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej rozważa wersję Starship Przenieść astronautów na powierzchnię księżyca 2025 wkrótce.

„Tak, niezbyt dobrze” Pan. Musk napisał na Twitterze W odpowiedzi na eksplozję SpaceX powiedział, że zespół ocenia szkody. Chociaż SpaceX wyłączył wyrzutnię ze względów bezpieczeństwa, powiedział, że podstawa silnika wydaje się być zdrowa. Później napisał na Twitterze: „Uszkodzenia wyglądają na niewielkie, ale musimy sprawdzić wszystkie silniki”.

Jeffrey Hoffman, profesor inżynierii kosmicznej w Massachusetts Institute of Technology i były astronauta, mówi, że SpaceX stoi przed poważnymi przeszkodami w budowie statku kosmicznego, co pokazuje, że silniki skupione pod superciężkimi dopalaczami mogą działać zgodnie z przeznaczeniem. „Równoległa praca 33 silników rakietowych na raz to wielka sprawa” – powiedział, odnosząc się do projektu.

SpaceX wraz z innymi firmami satelitarnymi, Jest również uwikłany w bitwę regulacyjną vs

Sieć Dish Korporacja

i innych, ponieważ Federalna Komisja Łączności opracowuje nowe zasady dotyczące częstotliwości radiowych używanych do przenoszenia jej sygnałów.

SpaceX odzyskał siły po wybuchu rakiety Falcon 9 na Przylądku Canaveral w 2016 roku, niszcząc satelitę Facebooka.


Zdjęcie:

Raport o wydaniu w USA//Reuters

rosnący Inflacja obciąża zarówno Teslę, jak i SpaceX, powiedział pan Musk. Niektórzy dostawcy Tesli żądają od 20% do 30% więcej części niż w zeszłym roku, panie. – powiedział Piżmo.

Tymczasem niektórzy pracownicy SpaceX podpisali list, w którym wyrażają obawy i frustrację w związku z ostatnimi publicznymi oświadczeniami i zachowaniem prezesa, opisując je jako źródło zakłopotania i rozproszenia. Firma Przynajmniej część pracowników została zwolniona On próbował. Prezes SpaceX Quinn Shadwell powiedział, że list rozproszył pracowników i zdenerwował wielu z nich.

Pan. Musk jest założycielem Boring Co., firmy zajmującej się tunelowaniem, oraz Neuralink Corp., neurobiologicznego startupu pracującego nad technologiami implantów mózgowych. Czasami ubolewa nad ciężarem pracy, który na niego nałożono. „Byłoby miło mieć trochę więcej wolnego czasu, zamiast pracować dzień i noc od czasu, gdy się obudzę, aż do momentu, gdy kładę się spać siedem dni w tygodniu. To bardzo poważna sprawa” – powiedział podczas zeszłorocznej konferencji analityków Tesli.

Głębokie wyzwania biznesowe w Tesli i SpaceX Mr. Piżmo nie jest obce. W 2018 roku pan – powiedział Piżmo. Pan. W pewnym momencie Musk spał w fabryce jedynej amerykańskiej fabryki samochodów firmy we Fremont w Kalifornii. „Piekło produkcji”.

Gdy te problemy zostały rozwiązane, akcje Tesli rozpoczęły błyskawiczny wzrost, a pan. Dzięki temu Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie i powiększył skarbiec firmy. W pierwszym kwartale Tesla miał około 17,5 miliarda dolarów w gotówce.

Ściśle trzymana SpaceX doświadczyła niepowodzeń w swojej działalności. Na przykład jedna z rakiet firmy Falcon 9 Eksplodował podczas testów w 2016 roku, niszcząc satelitę Facebooka. Była to wówczas druga katastrofalna awaria takiej wyrzutni w ciągu 15 miesięcy. Firma naprawiona i odzyskana. Cztery lata później NASA wysłała dwóch astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), pierwszych ludzi na orbicie z amerykańskiej ziemi od czasu ostatniego lotu agencji w 2011 roku.

Pan. Biznesy Muska odniosły w ostatnich miesiącach znaczący sukces. Oprócz rekordowych zysków na początku roku, Tesla odnotowała najwyższą w historii produkcję pojazdów w czerwcu, po wznowieniu produkcji w fabryce w Szanghaju. W tym samym miesiącu NASA poinformowała, że ​​planuje zatrudnić SpaceX do obsługi pięciu dodatkowych lotów załogowych na ISS, co jest planem dodania do dziewięciu, które agencja już zakupiła w ramach kontraktu o wartości około 3,5 miliarda dolarów.

Podziel się swoimi przemyśleniami

Jak oceniasz umiejętności zarządzania Elona Muska? Dołącz do rozmowy poniżej.

SpaceX nadal wystrzeliwuje satelity na orbitę dla klientów komercyjnych i amerykańskich agencji wywiadowczych, podczas gdy Starlink, jego działalność w zakresie Internetu satelitarnego, Niedawno otrzymano zgodę organu regulacyjnego Samoloty, łodzie i pojazdy rekreacyjne powinny być serwisowane.

Cena akcji Tesli spadła o ponad 40% w porównaniu z listopadowym szczytem, ​​ale wycena firmy w wysokości około 737 miliardów dolarów na środę była wyższa niż w przypadku ośmiu kolejnych producentów samochodów. Wycena SpaceX osiągnęła w tym roku 125 miliardów dolarów po zebraniu ponad 1,7 miliarda dolarów i ustanowiła kosmiczne potęgi Boeing Co.

Lockheed Martin Korporacja

Napisz do Rebecca Elliott pod adresem [email protected] i Micah Maidenberg pod adresem [email protected]

Copyright ©2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Todd Bowles przejmuje funkcję głównego trenera Tampa Bay Buccaneers, wchodząc w rolę Bruce'a Ariana w sekretariacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.