Komisarze Miami Beach zatwierdzają nakaz wprowadzenia godziny policyjnej o północy po tym, jak 5 osób zostało rannych w dwóch strzelaninach

Godzina policyjna rozpocznie się o 12:01 w czwartek i zakończy o 6 rano w poniedziałek, zaczynając o północy każdego wieczoru. Menedżer miasta Alina Hudak powiedziała komisarzom, że granice godziny policyjnej o północy to 23rd Street na północy, South Point Park na południu, Ocean na wschodzie i zatoka na zachodzie.

Burmistrzowie Miami Beach, Dan Kelber i Hoodak, ogłosili nakaz godziny policyjnej podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, ale wymagali zgody komisji, aby przekroczyć 72 godziny.

Po dwóch strzelaninach na kultowym Ocean Drive w Miami Beach w weekend, w których rannych zostało pięć osób, ogłoszono godzinę policyjną i nakaz awaryjny.

Podczas spotkania szef policji Miami Beach, Richard Clements, wyraził zaniepokojenie incydentami.

„Spróbuję dowiedzieć się, jak poradzić sobie z tym tłumem z liczbami, które są tutaj i liczbą, którą napotykamy podczas nadzorowania tego konkretnego wydarzenia” – powiedział.

Clements powiedział, że trzy osoby zostały ranne w strzelaninie w sobotę wieczorem, a 10 funkcjonariuszy policji znajduje się w odległości 10-15 stóp od strzelaniny.

„Widzieliśmy konsekwencje, gdy ktoś wszedł do tłumu z pistoletem i przypadkowo strzelał do ludzi” – powiedział Clements. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, nie ma znaczących ofiar związanych z tymi wydarzeniami, ponieważ są one losowe. Wynikające z tego straty nie mają nic wspólnego z żadnym konfliktem, ale są zasadniczo w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie”.

Kelber zauważył, że do nadzorowania weekendowego spotkania przydzielono 371 funkcjonariuszy.

Clements powiedział, że od początku sezonu ferii wiosennych w lutym dziewięciu funkcjonariuszy zostało rannych.

Według Braterskiego Zakonu Policji z Miami Beach, cztery z tych obrażeń miały miejsce w weekend Post na Twitterze Niedziela.

„Władze są zmęczone. Partia musi się zakończyć. Urzędnicy miejscy muszą podjąć natychmiastowe i zdecydowane działania, aby zapewnić bezpieczeństwo urzędnikom i mieszkańcom” – napisano w tweecie.

Komisarz David Richardson zalecił również wstrzymanie sprzedaży alkoholu do spożycia poza miejscem przed miastem. Nakaz awaryjny pozwala zarządcy miasta zrobić to, czego życzy sobie biuro.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć przed startem giełdy we wtorek

Kelber powiedział, że komisja przyjrzy się tej sprawie w ten weekend i spotka się ponownie w przyszłym tygodniu, aby wydać kolejny nakaz dotyczący godziny policyjnej w weekend przerwy wiosennej.

Hoodak powiedział, że koncert na żywo w Miami Beach, który odbędzie się w sobotni wieczór, zostanie przełożony.

CNN zwróciło się do Miami Beach Live i Cleveland o opinie. Clevelander z powodzeniem pozwał miasto o zakaz zbliżania się, który zatrzymał sprzedaż alkoholu o 2 w nocy w zeszłym roku.

plaża Miami Wprowadzono również godzinę policyjną Po spotkaniu organizatorów wiosny w zeszłym roku urzędnicy powiedzieli, że w mieście panuje zamieszanie.

Pięć osób zostało rannych w strzelaninie

Ogłoszenie godziny policyjnej nastąpiło zaledwie kilka godzin po tym, jak dwie osoby zostały ranne w strzelaninie na plaży w Miami w poniedziałek rano.

O północy 13:00 patrolowano funkcjonariuszy na blogu 700 Ocean Drive, policja powiedziała policji, że strzały usłyszały i wymyśliły dwie kobiety. Obaj zostali zabrani do miejscowego szpitala z zagrażającymi życiu obrażeniami.

Funkcjonariusze aresztowali ich na miejscu i odzyskali broń. Jeden z nich został zwolniony, a władze nadal szukają głównego podejrzanego o strzelaninę, czytamy w komunikacie.

Trzy osoby zostały ranne w strzelaninie na Ocean Drive
Incydent miał miejsce po kolejnej strzelaninie na Ocean Drive niedzielny poranek Policja poinformowała, że ​​trzy osoby zostały ranne.

„Władze zareagowały na strzelaninę w bloku 800 Ocean Drive o godzinie 12:15 w niedzielę” – powiedział Ernesto Rodriguez, rzecznik Departamentu Policji Miami Beach.

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu, a śledczy dowiedzieli się później, że trzecia osoba przybyła do szpitala z ranami postrzałowymi, a Rodriguez powiedział, że nie ma zagrożenia dla życia.

„Detektywi rozmawiają z kilkoma osobami, aby ustalić, co wydarzyło się na chwilę przed strzelaniną” – dodał.

Mitch Novik, właściciel hotelu Sherbrook w South Beach, sfilmował sceny ludzi reagujących na strzelaninę w Miami Beach.

Na nagraniu słychać strzały i ludzie uciekają w poszukiwaniu bezpieczeństwa, podczas gdy duża liczba policjantów pędzi w kierunku strzelaniny. Novik filmował na tylnym siedzeniu białego samochodu.

READ  Wszystkie najważniejsze wydarzenia 64. rozdania nagród Grammy

„Można zobaczyć wielu oficerów biegnących bohatersko w stronę odgłosów wystrzałów” – powiedział Novik CNN. „Potem wrócili i odwrócili się. Nie wiem, czy to osoba, czy pojazd, ale widać, że ich broń jest wyciągnięta”.

Novik udostępnił również nagranie z ochrony ze swojego hotelu, w którym słychać było krzyki ludzi wśród odgłosów strzelaniny.

Korekta: Wcześniejsza wersja tej historii zawierała błąd w nazwie kierownika miasta Miami Beach. To Alina Hudak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.