Powell podniósł stopy procentowe o pół punktu procentowego

Przedstawiciele Rezerwy Federalnej zasugerowali, że bank centralny może podnieść swoją referencyjną stopę procentową o pół punktu procentowego na posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w dniach 3-4 maja.

Wielu przedstawicieli banku centralnego uważa, że ​​teraz, gdy agresywny ruch pomoże bankowi centralnemu kontrolować poziom nadmiernego popytu, niektórzy obserwatorzy obawiają się, że może to wpłynąć na rynek pracy i może nastąpić recesja.

Podczas gdy limit bankiera centralnego wyraził poparcie dla podwyżki o pół punktu procentowego, nawet najgorsi urzędnicy Fed nie widzą potrzeby większej podwyżki stóp.

Oto podsumowanie ostatnich komentarzy bankierów centralnych.

Przewodniczący Jerome Powell (21 kwietnia Komitet Międzynarodowego Funduszu Walutowego)

„Moim zdaniem wypada poruszać się trochę szybciej i myślę, że jest coś w pomyśle załadowania go do frontonu, jeśli uważasz, że jakakolwiek osłona jest odpowiednia, więc będą punkty w kierunku bazy 50 punktów Nad stołem.. Ale powiedziałbym, że 50 podstawowych punktów na majowe spotkanie będzie na stole.

Gubernator Lale Brinard (12 kwietnia Wywiad WSJ)

„Nie chcę skupiać się na dokładnym tempie tych podwyżek stopy politycznej od koalicji do spotkania, ale powiedziałbym, że zintegrowany efekt bardzo szybko przyniesie stanowisko polityczne w tym roku.

Gubernator Christopher Waller (13 kwietnia, CNBC)

„Podoba mi się podejście do wstępnego ładowania, więc 50-punktowa podwyżka w maju będzie odpowiednio, a nawet wyższa w czerwcu i lipcu”.

John Williams, prezes nowojorskiego Fed (14 kwietnia, Telewizja Bloomberg)

Majowa podwyżka stóp o 50 punktów jest „bardzo rozsądną opcją… z punktu widzenia polityki pieniężnej sensowne jest szybkie przejście do najbardziej normalnych poziomów federalno-finansowego wskaźnika”.

Prezes Fed w Cleveland Loretta Master (22 kwietnia, CNBC)

„Biorąc pod uwagę stan gospodarki, poparłbym 50-punktowy wzrost w maju i jakieś dwa i pół procent w tym momencie” – powiedział.[point] Status do końca roku.”

READ  Rezerwa Federalna podnosi stopy procentowe po raz pierwszy od 2018 roku

James Bullard, prezes St. Louis Fed (18 kwietnia Wirtualny wygląd)

„Nie tracimy tu nadziei. Myślę, że jesteśmy w stanie utrzymać wiarygodność i obniżyć inflację”, ale jeśli chodzi o podwyżkę o 75 punktów w maju, ten ruch „nie jest moim podstawowym przypadkiem”.

Esther George, prezes Fedu w Kansas City (30 marca Wirtualny wygląd)

„Biorąc pod uwagę stan gospodarki, inflacja jest wysoka od 40 lat, a stopa bezrobocia jest bardzo niska. Właściwe jest szybkie przejście do neutralnej polityki”.

Przeczytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.