Play-offy NBA: Dobra passa Mavericks pomimo powrotu gwiazdy Clippers, Kawhi Leonarda

Kawhi Leonard był obecny na wtorkowym meczu play-off. Niestety dla Los Angeles Clippers, Luka Doncić.

Gwiazda Dallas Mavericks poprowadziła swój zespół do zwycięstwa 96:93 nad Clippers w drugim meczu po powrocie Leonarda po kontuzji, a w pierwszej rundzie serii z Dallas zremisował 1:1. Doncić zakończył mecz z 32 punktami, dziewięcioma asystami i sześcioma zbiórkami.

Trzeci mecz zaplanowano na piątek o 19:00 czasu polskiego (ESPN).

Wtorkowy mecz był walką w defensywie aż do czwartej kwarty, kiedy to szczególnie Clippers mieli problemy z regularnym strzelaniem. Zakończyli mecz 32 z 87 (36,8%) z gry i 8 z 30 (26,7) z rzutów za trzy punkty, a mecz mógłby być znacznie gorszy, gdyby nie solidna gra, kiedy to przyszło do tego. straty (osiem) i zbiórki w ataku (14).

Mavericks prowadzili przez większą część meczu, ale Clippers zawsze byli na prowadzeniu. Prowadzili jednym punktem w każdej kwarcie, ale Mavericks odpowiadali znaczącą serią w każdym momencie.

Na 87 sekund przed końcem Doncic zadał cios, który wyglądał na cios.

Clippers mieli jednak jeszcze trochę życia, zmniejszając prowadzenie Mavs do trzech punktów na 20 sekund przed końcem. Trzypunktowe trafienie Paula George'a sprawiło, że mecz był nieco bliżej meczu, niż się wydawało.

Leonard jak na swoje standardy zachowywał się spokojnie, notując 15 punktów, siedem zbiórek i cztery przechwyty w 35 minut. Opuścił osiem ostatnich meczów sezonu zasadniczego i 1 mecz z Mavericks w niedzielę z powodu zapalenia kolana.

Główny trener Tyronn Lue potwierdził swój status reporterom we wtorek wieczorem.

„Sprawdził każde pole, a wydział medyczny wykonuje świetną robotę, upewniając się, że on je sprawdza”. Lou powiedział. „Nigdy nie kładziemy na parkiecie faceta, który nie jest gotowy do pracy, więc jest gotowy do pracy”.

Wystąpienie Leonarda w pierwszym meczu było wątpliwe, dopóki Clippers nie zwolnili go przed decyzją sędziów. On We wtorek rano wziął udział w strzelaninieWzbudził nadzieje, że będzie dostępny podczas drugiego meczu w Los Angeles. Clippers sprawdzili po rozgrzewce przed meczem.

READ  Kursy spadają, dolar rośnie, gdy Chiny blokują blokady przez Reuters

Clippers utrzymali zwycięstwo 109-97 w pierwszym meczu pomimo nieobecności Leonarda. James Harden zdobył 20 punktów w pierwszej połowie po 28-punktowym wysiłku, a Clippers utrzymali Mavericks do 30 punktów przy 22,5% skuteczności w pierwszej połowie. Do przerwy Los Angeles prowadziło 56-30, a w drugiej połowie powstrzymało Dallas przed ponownym atakiem. Mavericks nigdy nie rzucili wyzwania dominującym Clippers w zwycięstwie.

Kawhi Leonard opuścił ostatnie osiem meczów sezonu zasadniczego i drugi mecz przeciwko Mavericks z powodu zapalenia kolana.  (Catelyn Mulcahy/Getty Images)

Kawhi Leonard opuścił ostatnie osiem meczów sezonu zasadniczego i pierwszy mecz przeciwko Mavericks z powodu zapalenia kolana. (Catelyn Mulcahy/Getty Images)

Clippers są oczywiście lepsi od składu Leonarda. Leonard, który sześciokrotnie występował w All-Star, siedmiokrotnie w All-Defensive Team i pięciokrotnie w All-NBA, jest jednym z najlepszych dwukierunkowych zawodników koszykówki.

W sezonie notuje średnio 23,7 punktu, 6,1 zbiórki, 3,6 asysty, 1,6 przechwytu i 0,9 bloku, a skuteczność jego rzutów wynosi 52,5% z podłoża i 41,7% z dystansu za trzy punkty. Do czasu problemów z kolanem w dużej mierze unikał problemów z kontuzjami, które nękały jego karierę. Zagrał w 68 meczach w sezonie zasadniczym, najwięcej od sezonu 2016-17 w San Antonio Spurs.