Kursy spadają, dolar rośnie, gdy Chiny blokują blokady przez Reuters

© Reutera. Zdjęcie pliku: W środku epidemii koronawirusa (COVID-19) zamaskowany mężczyzna przechodzi obok domu maklerskiego w Tokio w Japonii 7 marca na elektroniczną tablicę pokazującą Shanghai Composite, kod Nikkei i Dow Jones Industrial Przeciętny.

Przez Wayne’a Cole’a

SYDNEY (Reuters) – Akcje azjatyckie spadły w poniedziałek, a dolar osiągnął najwyższy poziom od dwóch dekad, ponieważ kontrakty terminowe na akcje w USA przedłużyły spadek z powodu obaw dotyczących stóp procentowych, podczas gdy ciasne blokady w Szanghaju wywołały obawy o globalny wzrost gospodarczy i recesję.

„Dalsze podwyżki taryf i kontakty z jastrzębiami pojawiły się w następstwie spadku aktywności Chin i Europy, nowych planów dotyczących rosyjskich embarg energetycznych i ciągłej presji na dostawy” – ostrzegają naukowcy. Barclays (LON :).

„Stwarza to ciemną perspektywę kontynuacji inflacji, która zmusi banki centralne do podniesienia stóp, nawet jeśli gwałtownie spowalnia wzrost”.

Chińskie dane handlowe za kwiecień nie były tak złe, jak się obawiano, z eksportem o 3,9% w skali roku, a importem równym.

Nie ma jednak minusów chińskiej polityki zerowego rządu, w której Szanghaj zaostrza ogólnomiejskie blokady COVID dla 25 milionów mieszkańców.

Spekulacje, że prezydent Rosji Władimir Putin może wypowiedzieć Ukrainie wojnę w celu wezwania rezerw podczas przemówienia podczas obchodów Dnia Zwycięstwa, również szkodzą nastrojom rynkowym. Putin do tej pory klasyfikował działania Rosji na Ukrainie jako „specjalną akcję militarną”, a nie wojnę.

Kontrakty na akcje prowadził ze spadkiem o 1,1%, a kontrakty Nasdaq spadły o 1,0%. Rentowności 10-letnich obligacji w USA osiągnęły nowy rekordowy poziom 3,15%.

Kontrakty terminowe EUROSTOXX 50 spadły o 1,5%, a kontrakty terminowe o 0,7%.

Poza Japonią, akcje MSCI o szerokiej bazie akcji Azji i Pacyfiku spadły odpowiednio o 1,3% i 2,4%. Chińskie blue chipy spadły o 0,8%, a juan osiągnął kolejne 18-miesięczne minimum na poziomie 6,7049 w stosunku do dolara.

Inwestorzy byli spięci przed środowym raportem o cenach konsumenckich w USA, w którym prognozowano tylko nieznaczne złagodzenie inflacji i nic nie powstrzymało Rezerwy Federalnej przed wzrostem do co najmniej 50 punktów bazowych w czerwcu.

READ  Punktacja Warriors-Mavericks: Golden State ponownie Clay Thompson zdobywa 32 punkty w finale NBA; Koniec przepływu Luki Tonsika

Inflacja bazowa faktycznie wyniosła w kwietniu 0,4%, w porównaniu z 0,3% w poprzednim miesiącu, choć roczna dynamika nieco spowolniła ze względu na efekty bazowe.

„W pierwszym kwartale roczna miesięczna zmiana bazowego CPI wyniosła 5,6%” – powiedzieli analitycy ANZ. „To bardzo wysoki poziom dla banku centralnego i uważamy, że FOMC nie złagodzi inflacji, dopóki wskaźnik bazowy nie będzie stale umiarkowany do 0,2% m/m.

„Bank centralny nie jest jedynym bankiem centralnym borykającym się z presją inflacyjną. Coraz częściej wytyczne EBC stają się coraz gorsze”.

Wymagany dolar

Cena kontraktów terminowych na Fed Fund wyniesie w lipcu 1,75-2,0%, z obecnych 0,75-1,0% do 3% na koniec roku.

W tym tygodniu dziennik jest wypełniony mówcami z Fed, co da im mnóstwo okazji do kontynuowania hokejowego chóru.

Perspektywy wskaźnika agresji Dolar amerykański znajdował się w koszyku 20-letnich maksimów.

„Apetyt na ryzyko jest kruchy, a spready rentowności sugerują dalsze odwrócenie trendu w indeksie dolarowym” – powiedział Sean Gallo, starszy strateg walutowy Westback.

„Spodziewamy się, że obecny popyt na DXY. 104 został już zbadany, a 107 ma potencjał, aby działać przez wiele tygodni”.

Euro oscylowało powyżej 1,0510 USD i ostatnie minimum wynoszące 1,0481 USD, podczas gdy dolar był silnie kontrolowany w stosunku do japońskiego jena na poziomie 131,07.

Ceny ropy spadły w niedzielę po tym, jak kraje Grupy Siedmiu (G7) obiecały zakaz lub stopniowe zawieszenie importu rosyjskiej ropy.

Po wczesnej jesieni ostatecznie dodał 12 centów do 112,51 USD i 4 centy do 109,81 USD.

Złoto było bezczynne przy cenie 1872 USD za uncję, ostatnio usiłując znaleźć bezpieczną przystań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.