Pentagon: Rosja całkowicie wycofuje się z Kijowa, Czernihowa

Pentagon poinformował w środę, że siły rosyjskie całkowicie wycofały się ze stolicy Ukrainy, Kijowa i jej północnego miasta Czernihowa, a Moskwa przygotowuje się do rozmieszczenia sił inwazyjnych we wschodniej części kraju.

„Szacujemy, że wszyscy Rosjanie wyjechali” – powiedział wysoki rangą funkcjonariusz obrony USA, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do rozmów z Pentagonem. Ich pełne odejście zostało potwierdzone dopiero w ciągu ostatnich 24 godzin, ostrzegając, że siły rosyjskie mogły opuścić kopalnie, które wciąż wymagały oczyszczenia.

Gdy Rosja wycofuje się z Kijowa, Stany Zjednoczone widzą nadchodzące brzydkie walki

Wywiad amerykański i europejski Władze od kilku dni monitorują zmiany w Rosji, po tym, jak stanęły w obliczu zaciekłej opozycji w północnej Ukrainie i tysięcy ofiar. Moskwa zyskuje coraz większe poparcie na wschodzie, gdzie siły ukraińskie i prorosyjscy separatyści utknęli w latach zaciekłego konfliktu.

Jednak pomimo wycofania się Rosji ze stolicy Ukrainy, przez Białoruś wycofuje się wiele frakcji. Pentagon nie widział jeszcze ponownego wejścia tych pracowników na wschodnią Ukrainę, powiedział w środę wysoki rangą funkcjonariusz ds. bezpieczeństwa.

Po wycofaniu się rosyjskich okupantów na początku kwietnia mieszkańcy miasta Borodianka w obwodzie kijowskim na Ukrainie badali zniszczenia. (Wideo: Joshua Carroll / The Washington Post, Zdjęcie: The Washington Post)

Stany Zjednoczone ogłosiły we wtorek wieczorem dodatkowe 100 milionów dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainy, w ramach starań o zapewnienie siłom ukraińskim broni potrzebnej do walki o Donbas, powiedział urzędnik. Istnieje szczególnie „pilna” potrzeba Systemy przeciwpancerne włóczniRzecznik Pentagonu John Kirby powiedział w środę.

Kirby powiedział, że Stany Zjednoczone wysłały również 100 na Ukrainę na początku tego tygodnia Przełącz drony z ostrzamiMógł ładować amunicję i latać do celów wroga, a także nauczył „bardzo małą liczbę” ukraińskich żołnierzy pobierających po upadku edukację wojskową w Stanach Zjednoczonych, jak ich używać. Switchplate – który niektórzy analitycy nazywają dronem „comicase” – nie jest skomplikowanym systemem, powiedział Kirby, a personel mógłby zostać przeszkolony w ciągu dwóch dni, jak z nich korzystać.

READ  Baker Mayfield: W porządku, jeśli chłopaki mnie nie lubią, ale muszę zdobyć ich szacunek

Stany Zjednoczone mają wysłać na Ukrainę oszczepy przeciwczołgowe o wartości 100 mln dolarów

Przeciętnie Stany Zjednoczone wysyłają broń do miejsc poza Ukrainą i jeszcze jeden lub dwa dni, aby ten eksport dotarł do kraju, powiedział Kirby, dodając, że takie transfery „nie odbywały się tak szybko”. Zanim. „

Kirby wyraził w środę nadzieję, że Ukraina może to „wygrać”, argumentując, że rosyjski prezydent Władimir Putin do tej pory osiągnął „dokładnie zero” w swoich strategicznych celach. Ale Pentagon nadal ostrzega, że ​​chociaż cel wojny wydaje się zmieniać, istnieją poważne zagrożenia.

Pentagon szacuje, że w rejonie Donbasu działa ponad 30 rosyjskich batalionowych zespołów taktycznych.

Wcześniej w tym tygodniu doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan przewidywał, że Rosja może dążyć do wycofania się z regionu Donbasu, jeśli uda się jej ponownie zjednoczyć. W innych częściach Ukrainy.

„Nie wygląda na to, by Kijówowi oszczędzono dalszych ataków” – powiedział w środę wysoki rangą przedstawiciel obrony USA.

Spośród około 130 batalionowych jednostek taktycznych stacjonujących przez Rosję na Ukrainie, ponad 80 nadal działa w tym kraju, z których każda liczy od 800 do 1000 żołnierzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.