Co dalej z walczącymi Warriors po kontuzji barku Steph Curry?

INDIANAPOLIS – Około 30 minut później Wojownicy spadł do 2-13 na drodze, Krok curry Siedział nieruchomo w swojej szafce w Indianapolis z lewą ręką zwisającą wzdłuż boku. Sztab szkoleniowy owinął dużą paczką lodu wokół jego tułowia i pleców Uszkodzone ramię. Już i tak chwiejny stan Warriors wywołał jeszcze większy niepokój.

Miał 38 punktów po 19 strzałach pod koniec trzeciej kwarty przeciwko Curry’emu Szybcy kręgle, zużywając tyle energii, że opóźnił powrót do szatni w przerwie, aby złapać oddech. Miał 27 punktów, ale jego zespół stracił 20 punktów.

Curry był częścią szybkiego powrotu w trzeciej kwarcie. Ruszyli wojownicy Jonathan Guminga W środku Kevona Looneyaprzejście do mniejszego, szybszego, rozproszonego ataku, które zmniejszyło prowadzenie Pacers z 20 do 5 na mniej niż sześć minut przed końcem. Curry strzelił 11 goli w kwarcie i miał 38 punktów w meczu, kiedy doszedł do remisu. Jalen Smith Chwyć całą piłkę i prowadź, nieumyślnie wysyłając ten sezon Warriors na kolejny określony objazd.

Curry natychmiast poczuł ból w lewym ramieniu. Złapał go, wypadł z gry, potknął się o stolik sędziowski i ostatecznie upadł na ławkę po ogłoszeniu przerwy na żądanie Warriors. Po krótkiej rozmowie z dyrektorem zespołu ds. usług medycznych, Drew Yoderem, Curry udał się do szatni z głównym decydentem medycznym, Rickiem Celebrinim.

Oto chwila.

W klipie widać, jak Curry trzyma stabilnie lewe ramię. Wisiał wokół szatni Curry’ego po meczu, przed i po tym, jak go zamroził. W czwartek ma zaplanowany rezonans magnetyczny i planuje podróżować z zespołem do Filadelfii. Test da im solidne wyobrażenie o możliwej przerwie w grze, ale odczucie po meczu od osób z zespołu jest takie, że kontuzja wymusi pewnego rodzaju nieobecność w wielu meczach, która może przeciągnąć się na resztę podróży.

READ  Ryan Garcia kontra Wyniki walki Javiera Fortuny, najważniejsze wydarzenia: „King Rye” zdobywa przez nokaut w szóstej rundzie

„Jeśli Steph wypadnie na jakiś czas, będzie trochę trudniej” – powiedział Steve Kerr. „Mam na myśli, że jeśli odejdzie, na pewno będzie ciężko. Ale musimy być cierpliwi. Po prostu graj dalej, walcz dalej.

To nie jest desperacka szatnia. Poza dodatkowym dyskomfortem i leczeniem, Curry był w normalnym nastroju. Zakładając, że testy nie ujawnią większych uszkodzeń, niż początkowo oczekiwano, może to być tylko ograniczenie prędkości. Ale Warriors 14-15 stanęli już przed trudnym wyzwaniem, gdy ich najlepszy zawodnik upadł. Najbliższy termin jest całkowicie trudny.

Więc, co dalej?

To będzie ważny odcinek dla Jordana Poole’a

Kiedy Curry upadł ze skręconą nogą w marcu, Jordana Poole’a Podniesiony na zupełnie inny poziom. Przewodniczył NBA 24,7 punktów na 47,3 procent ogółem i 41,9 procent z głębokich na 3s w marcu i kwietniu.

Nie potrzebują go, aby osiągnąć ten szczyt, ale potrzebują Poole’a, aby był bardziej skuteczny i pewniejszy przy piłce niż ostatnio. Poole trafił 8 z 22 strzałów i popełnił cztery straty przeciwko Pacers. Poszedł 6 z 17 z czterema obrotami, aby otworzyć wycieczkę w Milwaukee. Zrobił tylko pięć z ostatnich 23 prób.

„Największą rzeczą, nad którą próbujemy pracować z Jordanem, jest spowolnienie” – powiedział Kerr. „On się spieszy. Ma tak wiele talentów. Czasami faceci z największym talentem, gdy są młodzi, popełniają najwięcej błędów, ponieważ próbują dowiedzieć się, co mogą, a czego nie mogą zrobić. Jest tak utalentowany, więc szybki, taki przebiegły i często wpada w kłopoty

Czy zobaczymy więcej Mosesa Moody’ego?

Nawet jeśli nie Andrzeja Wigginsa I Claya ThompsonaWarriors nie poszli Mojżesza Moody’ego Przez pierwsze 18 minut przeciwko pacersom. Kerr miał dwukierunkowych graczy Jesteś Hieronimem Przed pokrywą w cyklu początkowym.

Ale wojownicy walczyli z Hieronimem, Antoni Lamb I Jamaichala Greena Razem w sądzie. Byli minus -17 w ciągu pierwszych dziewięciu minut Jerome’a. To skłoniło Kerra do zrzucenia pokrywy. Uderzył w rzut rożny 3 i w ciągu pierwszych kilku minut na korcie wykonał lay-up. Po przerwie Kerr przetasował swoją rotację w trzeciej kwarcie, a Moody jako pierwszy wszedł z ławki rezerwowych.

READ  Valve ogłasza OLED Steam Deck, Switch twierdzi, że toruje drogę OLED

Skończył z 13 punktami w rzutach 5 na 6, trzema asystami i kilkoma przydatnymi zagraniami. Zarówno Moody, jak i Kuminga, którzy rozpoczęli drugą połowę, odegrali kluczową rolę w utrzymaniu rywalizacji w grze i zdobyciu późnego zwycięstwa. Zielony i Donte DiVincenzo Grał też duże role.

„Jestem bardzo zadowolony z jego gry” – powiedział Kerr, gdy zapytano go, czy Moody zdobył zbyt wiele runów. „Miał swoje szanse i wykorzystał je. Każdy mecz jest inny. Trudną rzeczą w tym roku jest to, że masz różnych facetów, różne kombinacje i wielu nowych facetów. Więc staramy się znaleźć odpowiednią kombinację. Ale Moses wykonał świetną robotę i nie zagra w następnym meczu.

Thompson powróci w piątek przeciwko Sixers. Wiggins został ponownie oceniony w czwartek i oczekuje na powrót. Więc Moody’emu może być trudno znaleźć mnóstwo minut, ale trudno sobie wyobrazić, że nie byłby wyżej w rankingu niż Jerome w kolejności dziobania.

Czym więc jest cykl bez curry?

Jeśli Wiggins wkrótce wróci, będzie to Poole, Thompson, Wiggins, Draymonda Greena, sekwencja początkowa wariatów. Kuminga nadal wdziera się w duży kawałek worka spinowego, a Kerr pokazał w środę, że Kuminga jest opcją na początek, jeśli zdecydują, że potrzebują szybszego stylu i innego wyglądu.

Po Cuminga, DiVincenzo wyłania się jako najbardziej niezawodna opcja. Zaczął w miejsce Thompsona w środę wieczorem i miał 15 punktów i osiem zbiórek, co dało parę niezbędnych trójek, aby poprowadzić Warriors do końca. W 38. minucie DiVincenzo było plus 19, a w 10. minucie DiVincenzo było minus 24.

– Nie skupiam się na ofensywie – powiedział. „Przychodzi do mnie. Ale kiedy naciskam na obręcz, dzieją się dobre rzeczy. Kiedy upadam, mogę odbierać strzały innych ludzi, obrona goni mnie, a piłka ponownie mnie znajduje. Kiedy grasz w koszykówkę we właściwy sposób — to jest we właściwy sposób, mój koncepcyjny, jazda, kopnięcie i zamach, ten ruch – to wtedy faceci dostają dobre ujęcia.

READ  Zuckerberg mówi, że wątki Meta osiągnęły 100 milionów użytkowników w zaledwie 5 dni

Stał się także jednym z cichych liderów w szatni.

„Potrzebowaliśmy więcej energii” – powiedział DiVincenzo. „Kiedy sprawy nie idą po naszej myśli, kiedy rozmowy nie idą po naszej myśli, Golden State Warriors grają konsekwentnie. Myślę, że największym przesłaniem jest to, że musimy grać jak szaleni wojownicy. To wielka rzecz. Musimy mieć tę moc”.

Jak będzie wyglądał harmonogram?

Warriors, którzy mają bilans wyjazdowy 2-13, zakończyli swoją najdłuższą podróż w sezonie tymi czterema meczami: w sześciu, Raptory, Knicks, sieci. Te dwa ostatnie to przyszły tydzień, wtorek i środa. Mają długą przerwę przed rozpoczęciem ośmiomeczowego homestandu z Bożym Narodzeniem Grizzly.

(Zdjęcie Steph Curry trzymającego się za ramię podczas drugiej połowy przeciwko Pacers w środę wieczorem: Trevor Ruskowski/USA Today)