Najważniejsze informacje Sądu Najwyższego: Senat potwierdza Kotanji Brown Jackson

dług…Seria Maj dla The New York Times

Atlanta – Czarne kobiety w prawie Przysięga sędziego Ketanjiego Browna Jacksona została odprawiona w czwartek w Sądzie Najwyższym, a wielu w całym kraju powiedziało, że są dumni i zainspirowani jego osiągnięciem.

Nia Jolly, studentka drugiego roku prawa na Uniwersytecie w Louisville, została niedawno wybrana pierwszą czarnoskórą przewodniczącą jej Studenckiego Stowarzyszenia Adwokackiego i powiedziała, że ​​jest zachwycona widząc sędziego Jacksona, a szczególnie poruszona jej „opozycji i wytrwałości”.

„Mimo że sędzia Jackson ustąpił, z powodzeniem przeszedł po drugiej stronie” – powiedziała Jolly. „To wspaniały dzień dla czarnych prawników i zachęca czarne kobiety, które próbują wszędzie się rozwijać”.

Stephanie Cogans, studentka drugiego roku prawa na Cleveland State University i trenerka sędzi Emanuella Groves, sędzia apelacyjnego w Ohio, powiedziała, że ​​zwycięstwo sędziego Jacksona wzmocniło ją.

36-letnia Cogans powiedziała: „Robię łzy radości, ponieważ po raz pierwszy widzę najwyższy sąd w kraju – za kraj, w którym oddaję życie – widzę twarz taką jak moja”.

Jennell Brown, adwokat i administrator sądu trzeciego sądu okręgowego hrabstwa Wayne w Michigan, który współpracuje z 58 sędziami, powiedziała przed czwartkowym głosowaniem, pani. Powiedział, że zapewnienie Jacksona przyniesie dumę i westchnienie ulgi po zabiegu. To było jak atak na jej postać.

Od lutego, kiedy prezydent Biden ogłosił nominację sędziego Jacksona, pani Brown uważnie śledziła ten proces. Każdej nocy podczas procesu oglądał klipy i czytał wiadomości dnia, rozmawiał z przyjaciółmi i rodziną oraz dzielił się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych.

Jej teściowa, która jest po osiemdziesiątce, była szczególnie podekscytowana, ponieważ nigdy nie wyobrażała sobie, że będzie czarną kobietą na dworze w swoim życiu, powiedziała pani Brown. Jego 30-letnia najmłodsza córka, sędzia Jackson, żartowała, że ​​powinni być rodziną, ponieważ mają wspólne nazwisko.

READ  wzywa konsumentów do zmniejszenia zużycia energii przez francuskie firmy energetyczne

„Nie jesteśmy zaangażowani, ale jest to przykład tego, jak wszyscy chcemy być częścią tej wspaniałej chwili” – powiedziała pani Brown. „Mamy poczucie„ to jest część mnie ”i jestem bardzo dumny”.

Według sędziego Groves, pani. Determinacja Jacksona dała nadzieję obecnym i przyszłym czarnoskórym prawnikom, w tym jego córce, która pracuje w zakresie praw obywatelskich i jego zięciowi, obrońcy wyborców.

Jednak dla 63-letniego sędziego Grovesa, kiedy pomyślał o pytaniach, z jakimi zmagała się pani Jackson, prośby o potwierdzenie były entuzjastyczne i trzeźwe.

„Sposób, w jaki przesłuchiwani są niektórzy senatorowie, nie jest dążeniem do zapewnienia wyboru kompetentnego sędziego, który potrafi rozsądnie interpretować konstytucję, ale demonstracją ich woli wyboru sędziego, który może interpretować prawo tak, jak chcą” powiedział. Powiedział. „To pragnienie było czymś więcej niż tylko częścią historii, ponieważ pierwsza czarna sędzia została postawiona przed Sądem Najwyższym”.

Erin McNeill Young, prokurator cywilny w Północnej Karolinie, powiedział, że w przesłuchaniach potwierdzających były momenty, które uznał za prowokacyjne, zwłaszcza gdy senatorowie kwestionowali referencje sędziego Jacksona.

Niemniej jednak najbardziej podekscytowany tym procesem był widok rodziców sędziego w galerii, którzy wspierali ich córkę.

„Jego ciężko pracujący, czarni, kochający rodzice, którzy dorastali przez rozłąkę, po prostu siedzieli i patrzyli” – powiedziała pani Young. „To dla mnie bardzo wyjątkowe, że oboje mogli zobaczyć ten moment po tym, jak żyli pokolenie temu”.

„Pięknie było na to patrzeć” Young dodał, że sędzia Jackson w tamtym czasie „mógł siedzieć z dumą z tak wieloma moimi przyjaciółmi, jak ich mamy i tatusiowie”.

„Jestem bardzo podekscytowany” – powiedział po zatwierdzeniu przez sędziego. „Czuję, że świat jest uratowany, ponieważ czarne kobiety właśnie to robią”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.