„Najbardziej preferowany kraj”: Biden ogłasza działania USA mające na celu cofnięcie statusu handlowego Rosji

Biden powiedział, że Stany Zjednoczone wraz z G7 i Unią Europejską będą wzywać do cofnięcia statusu „preferowanego kraju”. Rosja, określane jako stałe normalne stosunki handlowe w Stanach Zjednoczonych. Status oznacza, że ​​oba kraje zgodziły się prowadzić handel na najlepszych możliwych warunkach, które obejmują niższe cła, niższe ograniczenia w handlu i wyższy import, powiedział Biden.

Ruch wymaga zgody Kongresu, a prawo ma zostać wprowadzone po ogłoszeniu Pittona.

„Uchylenie PNTR dla Rosji utrudni Rosji handel ze Stanami Zjednoczonymi i zjednoczenie się z innymi krajami, które stanowią połowę światowej gospodarki, kolejny cios dla i tak już mocno dotkniętej gospodarki rosyjskiej”.

Prezydent powiedział: „Wiele spraw dzieli nas w Waszyngtonie, ale walka o demokrację na Ukrainie i forsowanie rosyjskiej agresji nie powinno być jedną z tych kwestii. Wolny świat zbiera się, by stawić czoła Putinowi”.

Prezydent podziękował przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi za bycie „silnym adwokatem” w tej sprawie i za utrzymanie prawa w Izbie Reprezentantów „dopóki nie ustawię wszystkich naszych kluczowych sojuszników i utrzymam nas w pełni zjednoczonych”.

Biden zapowiedział, że Stany Zjednoczone wprowadzą zakaz towarów z wielu charakterystycznych dla rosyjskiej gospodarki sektorów, w tym owoców morza, wódki i diamentów nieprzemysłowych. Biały Dom szacuje, że wpływy z eksportu Rosji nie przekroczą 1 miliarda dolarów.

Prezydent podpisze zarządzenie kończące eksport dóbr luksusowych do Rosji, w tym dóbr luksusowych, tytoniu, odzieży, biżuterii, samochodów i antyków.

Przedstawiciel Białego Domu powiedział CNN, że celem było dalsze krzywdzenie rosyjskiej oligarchii i bogatych w kraju poprzez utratę środków do życia, podczas gdy Stany Zjednoczone nadal wywierają presję na bliskich Putinowi. Ma również na celu wyeliminowanie sposobów, w jakie ci oligarchowie szukają schronienia w swoich pieniądzach, ponieważ są już coraz bardziej odrzucani od tradycyjnych środków finansowych, powiedział urzędnik.

Według National Oceanic and Atmospheric Administration, Stany Zjednoczone importowały z Rosji w 2021 r. 48 867 ton owoców morza o wartości około 1,2 miliarda dolarów. Stany Zjednoczone kupiły w zeszłym roku mrożony lód i czerwone kraby królewskie o wartości 900 milionów dolarów, a większość tego importu przypadła na kraby. Ponieważ Stany Zjednoczone zakazały eksportu owoców morza i ryb w 2014 roku, Stany Zjednoczone nie sprzedają żadnych owoców morza bezpośrednio do Rosji.

READ  Ukraina stara się wypchnąć Rosję z głównych miast: Live News

Według Rady Distilled Spirits of the United States import rosyjskiej wódki do Stanów Zjednoczonych stanowił do 2021 r. tylko 1,3% całkowitego importu wódki. Według Rady Distilled Spirits of the United States do 2021 r. suma wyniesie 18,5 miliona dolarów.

CNN donosi, że rozmowy dwustronne w Senacie w czwartek przybierają formę bardziej drastycznych działań w sprawie pozycji handlowej Rosji – po tym, jak Biały Dom skutecznie przegłosował tę Izbę. Ustawa zakazująca importu rosyjskiej ropy, gazu ziemnego i węgla W Stanach Zjednoczonych.

Wcześniejsza wersja ustawy zawierała zapis zawieszający stałe stosunki handlowe między Rosją a Białorusią. Ale Biały Dom był zaniepokojony tą częścią ustawy, która ostatecznie została uchylona. Ustawa zakazująca importu rosyjskiej energii, uchwalona w Izbie w środę wieczorem, wzywała do rewizji stanowiska Rosji w Światowej Organizacji Handlu.

CNN poinformowało, że przewodniczący Senatu ds. finansów Ron Wheaton, demokrata z Oregonu, prowadził rozmowy z czołowymi pisarzami podatkowymi w Kongresie i administracji Bidena, ponieważ presja, by dodać ostrego języka, wzrosła, gdy ustawa Senatu została dodana do ustawy Izby Reprezentantów. Do – już niedługo w przyszłym tygodniu.

„Rosjanie – uważam, że nieludzkie zachowanie Rosji nie usprawiedliwia tego z korzyścią dla społeczności międzynarodowej” – powiedział CNN Wyden.

Senator Mike Groppo, republikanin w rankingu republikanów i republikanów w Idaho w Komisji Finansów, powiedział, że nie poprze ustawy Izby bez mocnego sformułowania jej statusu handlowego – i dał jasno do zrozumienia, że ​​będą podejmowane wysiłki, aby ją zmienić.

„Pytanie to PNTR, które nie istnieje. Potem mieli inne rzeczy w WTO. Byłoby bezużyteczne, gdybyśmy nie robili PNTR”, powiedział Grobo poprzedniego dnia. „Więc nie zamierzam go wspierać, ponieważ nie ma ważnych rzeczy, których potrzebujesz do właściwej reakcji handlowej”.

Historia została zaktualizowana w czwartek o więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.