Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński jest gotów rozmawiać bezpośrednio z prezydentem Rosji Władimirem Putinem – ale powiedział swojemu zastępcy CNN, że „nie pójdzie na kompromis w sprawie rosyjskiego stanowiska podczas tych rozmów”.

Choć w czwartek w tureckim mieście Antalya nie odnotowano większych postępów w rozmowach ministrów spraw zagranicznych Ukrainy i Rosji, Ukraina od początku nie była zbyt optymistyczna – powiedział Igor Chowkwa, wiceprezes Urzędu Kanclerskiego. Ukraina.

„Dobrze, że się spotkali, ale niestety możemy powiedzieć, że minister spraw zagranicznych Rosji nie jest ostatecznym decydentem.

Żeleński gotowy do mówienia: Żółkiew powiedział, że chociaż Zełenski był gotowy na ugodę dyplomatyczną, nie pytał o to prezydenta Rosji ani jego współpracowników.

„Ostatnią rzeczą, jaką od nich usłyszałem, było to, że nadal musimy pracować w formie dwóch delegatów… ale spójrz, porozumienia osiągnięte podczas tych rozmów nawet nie doszły do ​​skutku” – powiedział Żółkiew, wskazując na korytarze humanitarne w Ukraina. Jest przetrzymywany przez siły rosyjskie ”.

Co Ukraina jest gotowa dać: Żółkiew powiedział, że Ukraina będzie otwarta na neutralność, „jeśli obóz NATO nie jest obecnie gotowy na przyjęcie Ukrainy”.

„Ale jednocześnie Ukraina potrzebuje ścisłych gwarancji bezpieczeństwa, więc te złe wojny, ta zła agresja nie powtórzy się w przyszłości” – dodał.

Żółkiew powiedział, że Ukraina chciałaby współpracować z Putinem i jego sąsiadami w celu ustanowienia organu znanego jako „odnowiony system bezpieczeństwa Europy”.

„Mój kraj, naród ukraiński zasługuje na to, by być częścią europejskiej rodziny… Ukraina walczy o bezpieczeństwo w całej Europie. Bez Żeleńskiego i Ukrainy?

READ  NBA Draft 2022 aktualizacje na żywo, wyniki: trader, zamówienie, oceny, magiczny handel zajmuje Palo Banzero nr 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.