Miasta będące gospodarzami Mistrzostw Świata FIFA 2026: Los Angeles, Nowy Jork / New Jersey w najlepszych miejscach; Waszyngton.

Obrazy Getty

Nowy Jork – Miasta gospodarzy Mistrzostw Świata FIFA 2026 w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku zostały ogłoszone w Nowym Jorku w czwartek. Turniej w 2026 r. będzie największy, z nowym 48-zespołowym projektem 80 meczów, co oznacza, że ​​będziemy startować z 16 drużynami więcej i 16 meczami więcej niż obecny format. To pierwszy raz, kiedy te trzy narody zorganizowały wspólny turniej, a Meksyk jest pierwszym krajem, który ma na swoim terenie trzy różne mistrzostwa świata mężczyzn. W efekcie w każdym z trzech krajów wybrano 16 lokalizacji, które podzielono na trzy ośrodki regionalne: Zachodni, Środkowy i Wschodni.

Ostatni raz Stany Zjednoczone były gospodarzem Mistrzostw Świata Mężczyzn w 1994 roku, a Brazylia pokonała Amerykanów w 16. rundzie i wygrała turniej. Ten Puchar Świata nadal jest rekordem dla większości uczestników Pucharu Świata z 3,6 milionami fanów. Ale ten rekord z pewnością zostanie pobity do 2026 roku wjeżdżając do bramek w trzech krajach.

W Stanach Zjednoczonych jest łącznie 11 obiektów, z czego Meksyk zajmuje trzy, a Kanada dwa. Zobacz, gdzie zaczyna się i kończy mecz oraz ile meczów jest dostępnych na każdym stadionie Pierwsza aukcja sprzed czterech lat Ćwierćfinały (zaproponowane później na stadionie Medlife) były rozgrywane na amerykańskiej ziemi aż do finału, a Meksyk i Kanada zakończyły kilka meczów fazy grupowej i 16 meczów.

Sytuacja może się wyraźnie zmienić od teraz do tego czasu, więc w międzyczasie wybierz miasta i tereny z ogłoszenia tutaj:

Wschód

 • Toronto, Kanada — BMO Field
 • Boston, Massachusetts – Stadion Gillette
 • Filadelfia, Pensylwania – Lincoln Financial Field
 • Miami, Floryda – Stadion Hard Rock
 • Nowy Jork / New Jersey – Stadion Medlife

Centralny obszar

 • Dallas, Teksas – AT&T Stadium
 • Atlanta, Georgia – Stadion Mercedes Benz
 • Kansas City, Missouri – Stadion Arrowhead
 • Houston, Teksas – Stadion NRG
 • Monterrey, Meksyk – Stadion BBVA
 • Meksyk, Meksyk – Stadion Azteca
READ  Lodowiec alpejski odrywa się, zabijając co najmniej 6 turystów

Zachód

 • Vancouver, Kanada – BC
 • Seattle, Waszyngton — Lumen Field
 • Los Angeles, Kalifornia – Stadion Sophie
 • San Francisco, Kalifornia – Levy Stadium
 • Guadalajara, Meksyk – Stadion Akron

Z wyjątkiem Waszyngtonu / Baltimore Region i Ottawy, Meksyk jest jedynymi trzema stolicami, w których odbywa się przynajmniej jedna gra. Pan na Mistrzostwach Świata 1974 w Niemczech Zachodnich i innych imprezach w Tokio w 2002 roku, kiedy tylko jedna stolica została odcięta podczas turnieju w Japonii. Aukcja została przełożona w ostatnich miesiącach jako wspólne przedsięwzięcie z Baltimore ze względu na sytuację FedEx Field.Wymagane jest poważne wyrównanie), zaangażowanie Don Snydera w logistykę i aukcje musiało odegrać pewną rolę. Snyder odmówił składania zeznań 22 czerwca podczas przesłuchania komisji Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Rozwiąż problemy związane z zachowaniem w miejscu pracy Wokół serii Washington Commanders. W zależności od tego, jak się sprawy mają, FIFA nie jest wodą, po której chce się stąpać.

W przypadku niewybranych miast, prezydent FIFA Gianni Infantino i dyrektor ds. meczów i wydarzeń FIFA Colin Smith zauważyli, że nie będą one pomijane, jeśli chodzi o wydarzenia podrzędne zorganizowane wokół zawodów. Infantino zauważył, że festiwal fanów kręcił się wokół prawdziwych gier w DC, a przy tak dużym Pucharze Świata wszystko, od zaangażowania fanów po przyjaźnie tuningowe, zamieniłoby to w prawdziwą imprezę kontynentalną.

Ponieważ wiele stadionów zbudowano dla futbolu amerykańskiego, należy wprowadzić pewne zmiany, aby rozszerzyć niektóre stadiony i dodać trawę do innych obszarów. Smith nie przewidział żadnych problemów, które w znaczący sposób wpłynęłyby na obecną pojemność tych stadionów. Finał zostanie rozstrzygnięty w odpowiednim czasie. Warto zauważyć, że Sophie Field została specjalnie nominowana do LA, więc czy wypadnie z udziału w Rose Bowl – który gościł już finały Pucharu Świata Mężczyzn i Kobiet?

READ  Rosjanin skazany na dożywocie w pierwszym ukraińskim procesie o zbrodnie wojenne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.