Laguna Niguel: Pożary na wybrzeżach zniszczyły co najmniej 20 domów, a setki ewakuowano z hrabstwa Orange w Kalifornii.

Pożar przybrzeżny rozpoczął się około 2:45 w środę w parku Wilderness Alico i Wood Canyons i szybko rozrósł się do około 200 akrów, powiedział DJ McCovern, zastępca szefa operacji terenowych w Orange County Fire Commission. Ogień następnie rozprzestrzenił się na miasto Laguna Niguel i poprzez rezydencje na pagórkowatych ulicach jednej z najbogatszych dzielnic Kalifornii.

Strażak został ranny i trafił do szpitala, powiedział McCovern. Około 900 domów ma nakaz ewakuacji, powiedział kapitan Virgil Asuncion z departamentu szeryfa hrabstwa Orange.

Jennifer McCoy, która mieszka w pobliskiej Laguna Beach, powiedziała CNN, że po raz pierwszy zauważyła nadchodzący dym. McCoy powiedział, że w ciągu dwóch godzin od Laguna Niguel o 16:15 chmury dymu stały się jeszcze większe.

„Poszedłem do centrum handlowego na dole i dym był dwa do trzech razy wyższy niż wcześniej” – powiedział.

Władze wciąż szukają przyczyny pożaru

Przyczyna pożaru jest nieznana i jest badana.

„Nasze informacje odzwierciedlają aktywność obwodów, która miała miejsce w czasie, gdy zgłoszono pożar”, podała firma energetyczna w oświadczeniu.

Chociaż nie podano żadnych innych szczegółów, we wniosku stwierdzono, że zgłoszenie zostało złożone „z najwyższą ostrożnością”, ponieważ obejmuje zdarzenie, które może spełnić istotne wymogi dotyczące zgłaszania uwagi opinii publicznej i/lub relacji w mediach.

Podczas konferencji prasowej w czwartek rano funkcjonariusze straży pożarnej nie ujawnili ani nie potwierdzili żadnych szczegółów dotyczących działania obwodu.

„Nasi śledczy przeciwpożarowi przyglądają się temu (operacji okrągłej) i przyjrzą się wszystkim aspektom, które mogą spowodować ten katastrofalny pożar” – powiedział McGovern. „Nie mamy żadnych konkretów, ale nasi śledczy zbadają każdą możliwą przyczynę”.

Strażak pracuje w środę w płonącym budynku w Laguna Nicole.
Zgodnie z pobliskimi obserwacjami National Weather Service, pożar został spowodowany przez silne wiatry wiejące w okolicy z prędkością 30 mil na godzinę. Jest to dodatek do stanu suchego Ciągła dotkliwa susza W całym regionie, zgodnie z niedawnym amerykańskim raportem dotyczącym suszy.

Mimo to w środę nie było szczególnie wysokiego ryzyka pożaru, a urzędnicy i naukowcy byli zszokowani szybkością i intensywnością pożaru.. Komendant straży pożarnej hrabstwa Orange, Brian Fennessy, powiedział, że taki pożar zarośli był stosunkowo niewielki. Nigdy więcej.

READ  Biden mówi, że rząd federalny sfinansuje odbudowę pożaru w Nowym Meksyku

„Takie pożary są bardzo powszechne w tej dzielnicy, ponieważ pokłady paliwa w południowej Kalifornii i na zachodzie są bardzo suche” – powiedział.

Władze stwierdziły, że pożar nadal „biegał” na ratowników, pomimo wysiłków strażaków.

„Widzimy, jak rozprzestrzenia się w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie mieliśmy” – powiedział Fancy. „Pięć lat temu, 10 lat temu pożar taki jak ten mógł wzrosnąć do jednego akra, dwa akry”, zanim znalazł się pod kontrolą. Ale obecnie powiedział: „Ta roślina jest bardzo sucha, a ogień rozprzestrzenia się i płonie”.

Historycznie, pożary w Kalifornii osiągały szczyt późnym latem i jesienią. Ale to już czwarte Fire Orange County Widział Jak dotąd w tym roku, powiedział McGovern.

„Nie mamy sezonu pożarowego. Minął już cały rok, a te cztery pożary udowodniły to nam wszystkim” – powiedział.

Laguna Niguel nakazała mieszkańcom opuścić

Wiele domów w okolicy spłonęło.
Nakaz ewakuacji obowiązuje dla Coronado Pointe Drive, Vista Court i Via Las Rosa na wyspie Laguna Niguel na Pacyfiku, a zgodnie z departamentem szeryfa hrabstwa Orange w Crown Valley Community Center utworzono recepcję dla eksmitowanych. Komunikat prasowy.

Alan Aguilera, który mieszka w Laguna Niguel, powiedział CNN, że on i jego rodzina zdecydowali się wyjechać, gdy zobaczyli płomienie z sąsiedztwa.

„Kiedy dotarliśmy na szczyt, zobaczyliśmy, jak duży był pożar i jak szybko się rozprzestrzeniał” – powiedział. „Mnóstwo ludzi w okolicy robiło to samo. Patrzyliśmy na ogień, zanim wiatr się zmienił i zaczęliśmy zbliżać płomienie coraz bliżej. W tym momencie postanowiliśmy wyjść i być gotowym na ewentualną ewakuację”.

Wielki projekt Zachodu będzie trwał nadal, aw nadchodzących miesiącach może się jeszcze pogorszyć.  Dostępność wody jest bardzo ważna

„Otoczenie było niesamowicie napięte, ale byliśmy fajni, zaopatrując się w nasze najcenniejsze przedmioty… i grając w złych warunkach, wyszliśmy wcześnie, aby uniknąć wąskiego gardła” – dodał Aguilera.

W środę strażacy podpalili kilka domów w rejonie kanionu Aliso Woods, zdjęcia MOŻE stowarzyszony z KABC Pokazano.

Strażacy próbowali ugasić pożar, gdy ciemnobrązowy i szary dym otoczył okolicę, używając wody ze stawu w El Niguel Country Club w Laguna Nicole.

READ  Xi opuszcza Chiny po raz pierwszy od 2020 roku

Fennessy powiedział, że zespoły przeprowadzają nocne oceny szkód i monitorują gorące punkty lub latające wulkany, które powodują więcej szkód.

Przewiduje się również, że obszar będzie się nagrzewał przez kilka następnych dni. Temperatury w Kalifornii i na południowym zachodzie będą o 10 do 15 stopni powyżej średniej od piątku do weekendu i na początku przyszłego tygodnia.

„Dzisiaj oznacza początek trendu ocieplenia, który potrwa do soboty. Maksymalna temperatura będzie wyższa niż normalnie od dziś do soboty, przy czym sobota będzie najgorętszym dniem w ciągu najbliższych siedmiu dni” – powiedział National Weather Service w Los Angeles.

Od „Sezonu ognia” do „Roku ognia”

Pożar, który rozpoczął się w środę po południu, szybko rozprzestrzenił się na około 200 akrów.
Kalifornia i Ameryka Zachodnia doświadczają niszczycielskiej suszy, która doprowadziła do ograniczeń w dostępie do wody w niektórych częściach stanu. Zeszłego lata, Kalifornia Wytrzymał najcięższą suszę W swoim 126-letnim rekordzie. A nadchodzące miesiące wcale nie są lepsze.
Prognozy z Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej „spodziewają się przedłużającej się, utrzymującej się suszy na zachodzie, z opadami poniżej średniej”, podała agencja w oświadczeniu. Przegląd wiosny W marcu.
Pod koniec zeszłego miesiąca urzędnicy z południowej Kalifornii zapytali firmy i mieszkańców hrabstw Los Angeles, Ventura i San Bernardino. Ogranicz nawadnianie na zewnątrz Do jednego dnia w tygodniu.

Zima i wiosna to zazwyczaj pora deszczowa w Kalifornii, ale w tym roku nic – zwłaszcza w południowej części stanu. Los Angeles i Palm Springs mają odpowiednio trzeci i drugi suchy początek roku. Zapisy w okolicy mają ponad 70 lat.

Urzędnik powiedział, że około 900 domów zostało ewakuowanych w Laguna Nicoles przez pożar.

W całym stanie pierwsze cztery miesiące roku, od stycznia do kwietnia, były najbardziej suche, podał w czwartek amerykański Urząd Nadzoru nad suszami. Tylko w ostatnim tygodniu dotkliwa susza rozszerzyła się z 40% do 60% stanu.

Susza na tym obszarze sprawiła, że ​​rośliny niesamowicie wyschły, zapewniając paliwo do ognia, tak jak w Laguna Nicole. Naukowcy niedawno ogłosili, że na Zachodzie trwa wieczna mega-susza Najintensywniejszy od 1200 latA 72% pogorszyła zmiana klimatu spowodowana przez człowieka.

„Przestaliśmy rozmawiać o sezonach pożarowych” – powiedział CNN Isaac Sanchez, szef komunikacji w Batalionie Ogniowym Łydki. „Implikacja tego słowa jest taka, że ​​jeśli jesteśmy w ogniu, jest czas w roku, kiedy nie płoniemy. W Kalifornii już tak nie jest”.

READ  Pentagon: Rosja całkowicie wycofuje się z Kijowa, Czernihowa

„To wynik zmian klimatycznych, to wynik suszy, którą obserwujemy” – powiedział Sanchez. „Pożar na plaży jest graficznym przykładem tego, jak nie trzeba palić tysięcy akrów, aby się zarazić”.

Brandon Miller z CNN, Ella Nilsson, Sheriff Budget i Taylor Ward przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.