Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

12 maja Most nad rzeką Shivarsky Donieck, na północny wschód od Rubisniewa na Ukrainie. (Blocksky)

Jak wynika ze zdjęć satelitarnych Blacksky i Europejskiej Agencji Kosmicznej, siły rosyjskie wycofały się z powodu przedłużającego się oporu ukraińskiego w regionie Charkowa, a trzy ważne mosty zostały zburzone, aby kontynuować ukraiński postęp.

Zdjęcia zrobione z Czarnego Nieba 12 maja przecinające zawalone odcinki mostów Shivarsky Doniec Rzeka W pobliżu wsi Rubisne i Starry Saltiv, około 10 mil na południe od granicy z Rosją.

Wieś Rubiszne znajduje się w pobliżu Starry Saltiv, chociaż ma tę samą nazwę co miasto w Ługańsku.

Most nad rzeką Shivarsky Doniec na wschód od miasta Stari Saltiv na Ukrainie 12 maja
Most nad rzeką Shivarsky Donets (Blacksky) na wschód od Starry Salty na Ukrainie 12 maja

Wsie zostały niedawno wyzwolone przez siły ukraińskie.

Kolejne zdjęcie satelitarne wykonane przez Europejską Agencję Kosmiczną 8 maja pokazuje eksplodujący most na stacji hydroelektrycznej Beschenek – most położony najbliżej południa.

Na północ od obecnie okupowanych przez Rosjan wsi Ohircew i Buhruguvatka są tylko dwa małe mosty. Ich obecny stan jest nieznany, ponieważ chmury przesłaniają najnowsze zdjęcia satelitarne.

Dlaczego mosty są ważne: Jeśli te mosty zostaną skompromitowane, tempo postępu Ukrainy będzie znacznie utrudnione.

Sama prędkość nie jest ważna dla sił ukraińskich. Główne rosyjskie szlaki zaopatrzeniowe do obwodu ługańskiego, w pobliżu miasta Izium dla rosyjskiego natarcia wojskowego, leżą na wschód od rzeki Shivarsky Doniec w obwodzie charkowskim.

Chociaż nie jest do końca jasne, kiedy mosty zostały zbudowane ani kto był za to odpowiedzialny, jest mało prawdopodobne, aby to Ukraińcy byli odpowiedzialni za ich zniszczenie. Mosty są niezbędne do kontrataku i kierowania liniami dystrybucji.

READ  Golf Canyon i pożar Hermits Peak: wszyscy mieszkańcy Mora zmuszeni do ewakuacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.