Biden opłakiwał śmierć 1 miliona amerykańskich rządów jako „nieodwracalne straty”

Podczas gdy inne oficjalne dane są nieco niższe od tej wartości, Biden odnotował ostatnią chwilę w Białym Domu. Wirtualny globalny szczyt rządowy-19Reprezentuje katastrofę epidemiczną w kraju od ponad dwóch lat.

„Epidemia jeszcze się nie skończyła. Dziś odnotowujemy tragiczny kamień milowy w Stanach Zjednoczonych – milion zgonów rządowych. Milion pustych krzeseł przy rodzinnym stole obiadowym. Każde jest nieodwracalną, nieodwracalną stratą. Każda rodzina zostaje. do wszystkich, którzy walczą ”- powiedział Biden w swoim przemówieniu inauguracyjnym na szczycie, po czym przyznał, że„ zginęły miliony ludzi na całym świecie ”.

Prezydent powiedział uczestnikom, że globalna społeczność „musi zacząć działać już teraz, aby zapobiec dalszym zmianom i następnej epidemii”.

„Dlatego wzywam Kongres do podjęcia pilnych działań w celu zapewnienia utrzymania dostaw terapii testowych Govit-19 i szczepionek oraz zapewnienia awaryjnego finansowania Govt-19 w celu ochrony Amerykanów, w tym nowej generacji szczepionek, które zostaną opracowane ”, powiedział. Później zwrócił uwagę na wartą 5 miliardów dolarów propozycję żądania „kontynuacji naszego globalnego partnerstwa w walce z”.

W oświadczeniu wydanym w czwartek, że flagi powinny być wywieszone do połowy masztu, aby zaznaczyć kamień milowy, Biden napisał, że naród „nie powinien być nieczuły na taką tragedię”.

W całej epidemii poważne skutki proporcjonalnie dotknęły starszych Amerykanów i mniejszości. Według danych amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, trzy czwarte zgonów rządów 19-tych dotyczy osób starszych, z których jedna czwarta ma 85 lat i więcej.

Chociaż różnice rasowe i etniczne zmniejszają się podczas epidemii, czarni, Latynosi i Indianie są dwa razy bardziej narażeni na śmierć z powodu Govt-19 niż biali w Stanach Zjednoczonych.

Szczepionki uratowały miliony istnień, ale połowa zgonów Govt-19 w Stanach Zjednoczonych miała miejsce w zeszłym roku – szczepionki są powszechnie dostępne dla wszystkich w wieku 5 lat i starszych.

READ  Disney, Netflix i Comcast twierdzą, że pokrywają koszty podróży personelu w celu aborcji

Rząd nie podzielił się oficjalnymi szacunkami, ile osób zostało zaszczepionych przeciwko Govt-19, ale analiza CNN danych CDC pokazuje, że w ostatnich miesiącach wystąpiła bardzo duża różnica między osobami zaszczepionymi i nieszczepionymi. Zapobieganie, zmniejsza ochronę przed szczepionkami i zatrzymuje boom boosterów. Jednak według CDC ryzyko zgonu z powodu Covit-19 jest pięciokrotnie wyższe u osób, które nie zostały zaszczepione.

Ogólnie rzecz biorąc, według danych JHU, śmiertelność jest najwyższa w północno-wschodnim regionie kraju, a najniższa na zachodzie. Ale na poziomie stanu śmiertelność jest wyższa w Mississippi, Arizonie i Oklahomie – łącznie ponad 400 zgonów rządzących 19 na 100 000 osób – w porównaniu do 100 zgonów na 100 000 osób w Vermont i na Hawajach. Ludzie.

Światowy szczyt podwaja wysiłki na rzecz kontrolowania choroby rządowej

Czwartkowy szczyt ma na celu „podwojenie” wysiłków na rzecz kontrolowania Kovit-19 i przygotowanie świata na przyszłe warianty wirusa koronowego lub następną śmiertelną epidemię, powiedziało dwóch dyrektorów wyższego szczebla.

Wydarzenie, którego współorganizowały Niemcy, Indonezja, Senegal i Belize, wezwało kraje do inwestowania w nowy globalny fundusz epidemiczny i fundusz opieki zdrowotnej Banku Światowego, a Stany Zjednoczone ogłosiły, że zwiększą swoje zobowiązanie do 450 USD. Milion, z początkowo obiecanych 250 milionów dolarów. Szczyt podkreśli dodatkowe 3,1 miliarda dolarów w nowych zobowiązaniach finansowych z krajów z całego świata na zwalczanie Govt-19.

Ale Biden, wiceprezydent Kamala Harris i inni urzędnicy na szczeblu gabinetu biorą udział w szczycie w czwartek, wzywając inne bogate kraje do wzmożenia wysiłków na rzecz pomocy w związku z wirusem koronowym w celu wsparcia biedniejszych krajów, a także wysiłków administracji Bidena, aby uzyskać więcej funduszy z Kongres. Wsparcie będzie głównym i centralnym punktem działań na rzecz ratowania korony.

Podczas szczytu w czwartek kierownictwo wystosowało „głośny apel” do Kongresu o „podjęcie pilnych działań, a nie pustych słów”, powiedział wysoki rangą urzędnik.

READ  Największy drapieżny dinozaur w Europie „odkryty przez brytyjskiego łowcę skamieniałości”

„Jeżeli Stany Zjednoczone mają być liderem – chroniącym Amerykanów i świat przed groźnymi chorobami – Kongres musi teraz działać w celu zapewnienia większych funduszy na odpowiedź rządu”, dodał drugi urzędnik.

Oprócz dwóch głównych celów szczytu, istnieją trzy główne priorytety, które będą kierować czwartkowym spotkaniem: zapobieganie samozadowoleniu w rządzie 19, zapobieganie zgonom epidemicznym i zapobieganie przyszłym zmianom i epidemiom – jak to ujął jeden z urzędników, „jeśli nie, ale materiał.”

To już drugi światowy szczyt organizowany przez Biały Dom od czasu wrześniowego szczytu Covit-19.

Obecni są także sekretarz spraw zagranicznych Anthony Blinkan, ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield, sekretarz ds. zdrowia i opieki społecznej Xavier Bessera, administrator USAID Samantha Power, zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Taleep Singh i koordynator ds. reakcji rządu Białego Domu dr Ashish Jah. Uczestniczył w czwartkowym szczycie.

Karma Hassan z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.