Kontratak Ukrainy strategicznie wycofuje część Donbasu

KIJÓW, Ukraina – ukraińskim siłom udało się odzyskać niektóre obszary Miasto Chevrodoneck W ramach kontrataku Kijów czeka na przybycie nowych systemów rakietowych dalekiego zasięgu ze Stanów Zjednoczonych, co budzi nadzieje na powstrzymanie przez Rosję ofensywy we wschodnim Donbasie.

Utrudnia to zbliżająca się wojna kwartalna w stolicy obwodu ługańskiego, Siewierdoniecku. wojska rosyjskie Wystrzelić artylerię przeciwko siłom ukraińskim. To była główna przewaga Rosji na Wschodzie, umożliwiająca zmiażdżenie ukraińskiego bezpieczeństwa i uzyskanie powolnych, ale stałych zdobyczy.

Ukraińscy przywódcy mają nadzieję, że nadejście ciężkiej broni z zachodu pomoże odwrócić losy najlepiej uzbrojonych sił rosyjskich na wschodzie kraju. Administracja Bidena zapowiedziała w zeszłym tygodniu, że dostarczy na Ukrainę System rakiet kierowanych Zdolny do uderzania w cele oddalone o 48 mil.

Uszkodzony dom w Solater, na południowy zachód od Chevroletoneck.


Zdjęcie:

aris messinis / Agence France-Presse / Getty Images

Prezydent Rosji

Władimir Putin

W niedzielę w państwowej telewizji Multiple Launch Rocket Systems (MLRS) powiedział, że niczego nie zmieni, mówiąc, że zagubiony sprzęt wojskowy na Ukrainie był próbą zachodnich krajów. Przyznał jednak, że ich liczebność nie wystarczyła do pokonania Rosji.

„Jeśli zostaną dostarczone, podejmiemy z tego odpowiednie decyzje, użyjemy całej posiadanej broni i zaatakujemy cele, których jeszcze nie trafiliśmy” – powiedział. powiedział Putin.

Tymczasem Rosja w weekend wystrzeliła rakiety do kilku baz w całym kraju, łamiąc pokój w kilku regionach, z dala od walk w Kijowie i Donbasie.

W niedzielę wczesnym rankiem w Kijowie słychać było eksplozję i jedną osobę zabrano do szpitala. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w niedzielę, że skupiło się na sprzęcie dostarczanym przez kraje Europy Wschodniej znajdujące się na obrzeżach stolicy Ukrainy.

w MikołajowieWedług lokalnych mediów trzy osoby zginęły w wyniku rosyjskiego ostrzału miasta w pobliżu południowej linii frontu.

Pomimo braku paliwa, uszkodzonych dróg i ryzyka rosyjskich ataków, wielu wysiedlonych Ukraińców wraca do domu po ucieczce na początku rosyjskiej inwazji. Oto jak wyglądałby wyjazd do Kijowa. Opis zdjęcia: Michael Ines Simon

I w środku Donbas, gdzie walka jest teraz skoncentrowana, Cztery miasta, w tym Svyadohirsk, zostały trafione przez rosyjskie rakiety, gdzie w klasztorze schroniło się około 300 osób. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński powiedział, że zginęły cztery osoby, a miejsce światowego dziedzictwa UNESCO zostało zniszczone.

„Są gotowi spalić wszystko: cerkwie jak wszystko na Ukrainie” – powiedział. Żeleński powiedział w adresie zamieszczonym w Internecie w sobotę wieczorem. Powiedział, że 113 kościołów zostało zniszczonych od czasu rozpoczęcia inwazji na pełną skalę w lutym.

Pomimo dużej siły artylerii i lotnictwa wojska rosyjskie nadal walczyły o zdobycie niedzieli. Chevrooneck był centrum ich ataku na Donbas.

Moskwa po raz pierwszy zdobyła część Siewierodoniecka tydzień temu i przeniosła wojska z innych części Ukrainy na pozycje obronne, podała agencja badań wojennych, koncentrując wszystkie dostępne siły na zdobyciu miasta. W miniony weekend ukraińscy urzędnicy rozmawiali o całkowitym wydaleniu Chevroletonecka.

Prowizoryczny obóz na obrzeżach Saborii na Ukrainie.


Zdjęcie:

Stephen FIFA / Zuma Press

Miasto jest ukraińską twierdzą w Ługańsku i oznacza znaczące zwycięstwo Rosji. Po zdobyciu Ługańska w 2014 roku przez Ukrainę Ukraina wyznaczyła Siewierotnieckiego na administracyjną stolicę regionu.

Ale po tygodniu krwawych walk w poszczególnych miastach ukraińscy bojownicy odbili część Siewierodoniecka, a Siergiej Haidoi, gubernator obwodu ługańskiego, który jest częścią Donbasu, kontroluje teraz połowę miasta.

„Okupanci stracili wielu pracowników” – powiedział. Haitai Telegram napisał w niedzielę.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że ukraiński kontratak „może osłabić impet sił rosyjskich skoncentrowanymi wcześniej jednostkami bojowymi i ostrzałem”.

Według brytyjskiego wywiadu siły rosyjskie w regionie Siewierodoniecka pokrywają rezerwy samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej.

Ostrzał w Doniecku na Ukrainie w weekend zmusił niektórych mieszkańców do opuszczenia domów.


Zdjęcie:

alessandro guerra / Shutterstock

Brytyjskie Ministerstwo Obrony wykorzystało słabo wyszkolonych i nie dysponujących ciężkim sprzętem moskiewskich separatystów do reprezentowania chęci ochrony rosyjskich wojsk przed ofiarami wojny domowej.

Podczas gdy walki w Donbasie trwały nadal, prezydent Francji Emmanuel Macron wyraził zaniepokojenie zwiększonym ryzykiem wojny. W opublikowanym w piątek wywiadzie powiedział, że Rosji nie należy obrażać, w weekend ściągając krytykę ze strony ukraińskiego najwyższego urzędnika.

Po inwazji na Moskwę pan. Panie Putin. Macron wielokrotnie powtarzał, że niektórzy sojusznicy w Europie Środkowo-Wschodniej są wściekli i że dialog przyniesie korzyści rosyjskiemu prezydentowi.

„Rosja nie powinna być poniżana, więc w dniu zawieszenia broni możemy walczyć o drogę przez dyplomację” – powiedział. Macron powiedział w wywiadzie dla regionalnych francuskich gazet. „Wierzę, że rolą Francji jest bycie siłą pośredniczącą”.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba odpowiedział na Twitterze: „Wezwania do unikania obrażania Rosji mogą tylko obrażać Francję i wszystkie inne kraje, które ją wzywają, ponieważ Rosja upokarza samą siebie i wszyscy jesteśmy skupieni na tym, jak postawić Rosję na swoim miejscu”.

Napisz do Ian Lovett w [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Orzeczenie Sądu Najwyższego USA w sprawie aborcji wywołuje nowe batalie prawne o sankcje stanowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.