Bombowiec uderzył krótko po południu w Kijowie, stolicy Ukrainy

KIJÓW, 5 czerwca (Reuters) – Burmistrz Witalij Kliczko powiedział w niedzielny poranek kilka zamachów bombowych wstrząsnęło Kijowem, a pierwszy od tygodni atak na stolicę Ukrainy powoli zaczął wracać do normy w mieście i na jego przedmieściach.

„Kilka erupcji w dzielnicach Dornitsky i Dniprovsky” napisał Kliczko w aplikacji informacyjnej Telegram. „Usługi już działają na stronie”.

Świadkowie Reutera znaleźli palenie w Kijowie długo po wybuchach.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Co najmniej jedna osoba była hospitalizowana, ale do wczesnego niedzielnego poranka nie zgłoszono żadnych zgonów, powiedział Kliczko.

Burmistrz historycznego miasta Provery, około 20 km (12 mil) od centrum Kijowa, wezwał ludzi do pozostania w pomieszczeniach po otrzymaniu skarg na zapach wydobywającego się dymu.

Pomimo rosyjskich ataków na Ukrainę i rozległych zniszczeń, życie w Kijowie jest w ostatnich tygodniach stosunkowo obraźliwe, a Moskwa kieruje swoją militarną uwagę na wschód i południe.

Syreny nalotów będą nadal zakłócać życie stolicy, ale od kilku tygodni na miasto nie doszło.

Kijowska dzielnica Tornicki na lewym brzegu Dniebro rozciąga się od przedmieść miasta do brzegu rzeki, podczas gdy na północ od miasta znajduje się dzielnica Dnibrovsky po drugiej stronie rzeki.

Ołeksandr Konsarenko, burmistrz wsi Gramadorsk we wschodnim obwodzie donieckim, ogłosił nocne strajki na miasto, powodując rozległe zniszczenia, ale bez ofiar.

W sobotę ukraińscy urzędnicy poinformowali w kontrataku przeciwko Rosji, że wojska tego kraju odbiły rozdarte wojną miasto Siwerodonieck. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Napisane przez Lydię Kelly; Edytowanie przez Raju Gopalakrishnana i Williama Mallarda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.