Gubernator Montany Greg Gianforte na wakacjach we Włoszech po zmiażdżeniu przez powódź Yellowstone

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Gubernator Montany Greg Gianford (R) był na wakacjach we Włoszech, kiedy jego biuro potwierdziło w piątek, że historyczne powodzie zalały jego stan w tym tygodniu, powodując zamknięcie Parku Narodowego Yellowstone.

Gianforte i jego żona Susan przenieśli się do jednego „Długo planowana podróż osobista” Został odcięty przez ulewny deszcz w południowo-zachodniej Montanie. Urząd gubernatora był początkowo Odmówiono publikacji Wspomnij, gdzie przebywa lub kiedy wróci, powołując się na „troski o bezpieczeństwo” i skłaniając go do ogłoszenia ogólnostanowej katastrofy, gdy wielu pytało, dlaczego Jeanforda nigdzie nie było podczas powodzi.

„Gubernator wyjechał do Włoch wcześnie w sobotę rano z żoną na długo zaplanowaną osobistą, prywatną podróż” – podało jego biuro w oświadczeniu wydanym w piątek po powrocie Gianforda. „Podczas poważnej powodzi gubernator przekazał uprawnienia do reagowania na katastrofę gubernatorowi porucznikowi Kristen Juras, z którym ściśle współpracował przez ostatnie cztery dni, aby podjąć szybkie, zdecydowane działania”.

Biuro gubernatora dodało, że Gianforte był „wdzięczny za powrót do Montany” i że planował „obliczyć szkody oraz odzyskać i odbudować mieszkańców i władze lokalne”. Jeanford Pojawił się na konferencji Piątek w Gardiner.

Podczas gdy Montana zataczała się pod wodami powodzi, gubernatora Gianforte nigdzie nie było widać

Kancelaria gubernatora nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz na początku soboty.

Ekstremalne poziomy zagrożenia powodziowego ogłoszono w co najmniej dwóch miejscach. Gwardia Narodowa Montana rozmieszczona na całym obszarze Yellowstone, Czerwony Krzyż jest aktywny Centra wydechowe W całej okolicy.

Film z drona pokazuje powódź w Paradise Valley 13 czerwca. (Wideo: Anteny Paradise Fence / Pełna historia)

Powódź – Połączenie deszczu i śniegu w południowo-zachodniej części stanu – szczególnie dotknęło Park Narodowy Yellowstone, około 10 000 odwiedzających zostało ewakuowanych, a co najmniej 88 zostało ewakuowanych drogą powietrzną z obozów i okolicznych miast przez Gwardię Narodową Montany. W pobliżu popularnej atrakcji turystycznej o powierzchni 2,2 miliona akrów nie zgłoszono żadnych ofiar ani poważnych obrażeń.

READ  NASA wkrótce wznowi test paliwa rakiety SLS z poważnymi zmianami

Nadejście nieprzewidywalnej wody spowodowało dramatyczny przypływ rzeki, bijąc wielowiekowe rekordy. US Geological Survey potwierdził w tym tygodniu, że rzeka Yellowstone została zalana 1 na 500-letnie wydarzenie. Rzeka Yellowstone w Mont., Corwin Springs, podniosła się o sześć stóp między niedzielą a poniedziałkiem, osiągając rekordową wysokość kilku stóp. Poprzednia wysoka ocena wspomniana w 1918 r..

Zobacz pełną siłę powodzi Yellowstone na mapach, zdjęciach i filmach

Jeanford Ogłoszony Ogólnostanowa katastrofa we wtorek, mająca na celu „pomoc dotkniętym społecznościom szybko stanąć na nogi”. Następnie, w środę, niektórzy w Montanie zaczęli się zastanawiać, dlaczego gubernator porucznik Juras podpisał formalną prośbę stanu do prezydenta Bidena o pomoc w przypadku poważnych katastrof.W imieniu gubernatora Grega Gianforte”.

Wtedy do biura gubernatora zaczęły napływać wielokrotne pytania o miejsce pobytu Gianforda. Takich jak sklepy Bezpłatna prasa Montana „Gdzie jest Greg Gianford?” To publikowało artykuły z nagłówkami. Demokraci z Montany dążą do opuszczenia Republikanów na „tajemnicze międzynarodowe wakacje podczas nadzwyczajnej powodzi”. Krytycy nie byli pod wrażeniem, gdy biuro gubernatora początkowo stwierdziło, że Gianforte wyjechał z kraju i „wróci tak szybko, jak to możliwe”.

„Wtedy to po prostu do nas dotarło [the flooding] Jest bardzo poważny, a jego biuro bardzo waha się, gdzie jest i co się dzieje ”- powiedział Free Press Eric Austin, profesor administracji publicznej na Uniwersytecie Stanowym Montana, który prowadzi zajęcia z przywództwa i etyki w rządzie.

W dniach 13 i 14 czerwca bezprecedensowe powodzie zniszczyły budynki i infrastrukturę w pobliskich społecznościach w Parku Narodowym Yellowstone, Mont. (Wideo: Jackson Barton / The Washington Post)

Brak Gianforda był sen, który go opuścił. Sprowokował krytyków do porównania go z Tedem Cruzem (R-Tex). Kraj Do Cancun w Meksyku, gdy Teksas został dotknięty 2021 Śmiertelne zimowe mrozy. W przeciwieństwie do Cruza, Gianford wyjechał, zanim mogła się rozpocząć sytuacja kryzysowa.

Chociaż nie widziano go ze sceny, Gianford przedstawił się na Twitterze jako reagującego agresywnie na powódź. Jeanford Ogłoszony W czwartek powiedział, że „obronił” ogłoszenie o poważnej katastrofie z Pittsburgha, dodając, że zapewni federalną pomoc „aby pomóc naszym społecznościom w reagowaniu, odbudowie i odbudowie poważnych powodzi”. W komunikacie prasowym nie podano jednak miejsca jego pobytu ani daty powrotu.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: najnowsze wiadomości

W piątek Gianforte wrócił z Włoch, aby znaleźć rzekę Yellowstone w Gardiner. Po raz pierwszy wystąpił publicznie z urzędnikami, w tym Stevem Dinesem (R-Mont.). Gubernator zgodził się, że posprzątanie i renowacja zajmie trochę czasu, ale powiedział, że trwają już prace nad naprawą uszkodzonej infrastruktury.

„Rozumiem tragedię. Zniszczył przedsiębiorstwa, a wraz z nimi społeczność jest źródłem utrzymania ”- powiedział Jeanford. Kronika Codzienna Bosmana. „Dlatego [to] Otwórz jak najszybciej tym wejściem do parku, co jest bardzo ważne.

Żółty kamień Czy napisał to na Twitterze W piątek ponowne otwarcie parku nastąpiło „najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu”.

„Yellowstone kontynuuje wysiłki, aby odzyskać siły po historycznej powodzi”, napisał park, publikując zdjęcia niektórych zniszczeń w południowym pierścieniu parku.

Jeanford podkreślił, że wkrótce Yellowstone otworzy się i ponownie pokaże Amerykanom „wszystko, co ma do zaoferowania Montana”.

„Chcę, żebyście to usłyszeli głośno i wyraźnie” – powiedział gubernator. „Montana jest otwarta na interesy”.

Karin Brulliard, N. Kirkpatrick, Jason Samenow, Dylan Moriarty i Laris Karklis przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.