Matt Fitzpatrick i Will Saladoris prowadzą US Open w McLroy

Do poniedziałku rano być może pojawią się plany pomnika Matta Fitzpatricka na Brooklynie. Wygrał zarówno US Amateur Championship, jak i My otwarci W Country Clubie, który jest teraz w uścisku Fitzpatricka, będzie to spore osiągnięcie.

Fitzpatrick, który w zeszłym miesiącu stanął w obliczu burzliwej niedzieli na US PGA Championships, z dumą depta po piętach swoim kolejnym ważnym startom. Człowiek z Yorkshire, który wygrał amatorskie zwycięstwo na tym prestiżowym boisku w 2013 roku, rozpocznie walkę o prowadzenie w czwartym dniu. Mniej niż cztery lata jest właścicielem Willa Saladorisa dla Fitzpatricka. Historia wspiera Fitzpatricka.

Fitzpatrick z przekonaniem mówił o skutkach dziewięć lat temu. „Oczywiście myślę, że to daje mi przewagę nad innymi, tak” – powiedział. „Naprawdę w to wierzę. To był prawdziwy, szczery, pozytywny moment w moim życiu.

„Wróć tutaj i zagraj znowu dobrze. Było mi trochę nadziei”.

John Rahm dotarł do 18. Tea Under Bar w piątym miejscu. Problem bunkra – i podwójnego straszaka – trwa. Jeden over-bar 71 obecnego mistrza oznacza, że ​​jest on nieśmiały w stosunku do prowadzącego debla.

Zalatoris przegrał z Justinem Thomasem w play-off w Southern Hills i był bliżej zwycięstwa w US PGA niż Fitzpatrick. 67 dla Jalatoris to występ trzeciego dnia. Co ciekawe, 25-latek ukończył pięć z siedmiu najlepszych w siedmiu głównych startach, ale jeszcze nie wygrał żadnego dużego wydarzenia w trasie.

„Amerykańska PGA dała mi dużo pewności siebie i pewności, że pasuję w tej sytuacji” – powiedział Zalatoris. „Istnieje różnica między myśleniem o tym, rzeczywistym byciem w sytuacji a wiarą w to. Myślę więc, że to największa zmiana. To US PGA naprawdę sprawiło, że poczułem się jednym z graczy światowej klasy.

John Rahm staje się grabberem 18 maja, zderzając się z krawędzią bunkra podczas gry, co prowadzi do podwójnego bogey. Zdjęcie: Julio Cortez / AB

73 Rory’ego McIlroy’a pozostawiło go trzy z prowadzenia, więc nadal był w kontakcie. Scottie Scheffler podkreślił dzikość US Open, gdy ósmego dnia wyszedł do Orłów, co dało mu 2-6 przewagi do szóstej. W 15th Dee świat stał się numerem 1 minus jeden. Scheffler odpadł w mniej niż dwóch przejazdach w 71 przejściach. Adam Hotwin i Keegan Bradley mają ten sam wynik.

Frustracje związane z ogólnie surowym systemem US Open były przepełnione zachowaniem Thomasa. Piłka amerykańskiego mistrza PGA spadła o cal w połowie czwartego toru wodnego. Thomas odetchnąłby z ulgą, gdyby w jego pozycji znajdował się przeszkadzający odpływ lub linia jego zamachu; Sędzia uznał, że nie ma zastosowania.

Thomas doskonale wyraził swoją irytację, chętnie mówiąc, ilu jego kolegów z branży weszłoby, gdyby zagrał w tym samym filmie.

„To właśnie mnie denerwuje” – powiedział Thomas swojemu niegrzecznemu Jimowi „Bones” McKay. „Wielu skłamałoby, że można go uderzyć, ale to jest tak:„ Nie uderzę w to ”. To nonsens, stary. Thomas rzucił swoją maczugę za dobrą akcję.

Po zapisaniu się na 72, pozostawiając go na Plus 3, Thomas szczegółowo omówił sytuację. „Dla mnie to było wokół odpływu i bardzo wyraźnie moja pozycja i moja piłka leżały inaczej, niż gdyby tego odpływu nie było” – powiedział. „Zadzwoniłem do oficera, aby uzyskać werdykt w tej sprawie, a podekscytowany meczem nie zamierzam wypaść w błoto.

„To niefortunne, ponieważ to świetny kierowca i miałem w rękach klina suki. Udało mi się uderzyć piłkę z odległości 100 stóp. Ani kropla nie jest dostępna.

Szybka porada

Jak mogę zapisać się do otrzymywania alertów o ważnych wiadomościach sportowych?

Pokazać

  • Pobierz aplikację Guardian ze sklepu iOS App Store na iPhone’y lub wyszukaj „The Guardian” w sklepie Google Play na telefony z systemem Android.
  • Jeśli masz już aplikacje Guardian, upewnij się, że masz najnowszą wersję.
  • W aplikacji Guardian stuknij żółty przycisk w prawym dolnym rogu, następnie Ustawienia (ikona koła zębatego), a następnie przejdź do Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia z gier.

Dzięki za komentarz.

W oświadczeniu, USA Golf Stowarzyszenie powiedziało: „Podczas komentarza Justin został zapytany, czy odpływ będzie przeszkadzał w jego huśtawce, na co odpowiedział nie. Ponieważ w odpływie nie było żadnych przeszkód, Justin nie odczuł ulgi. 16.1a (1) Przepis 16.1a (1) Zakłócanie przez nieruchomą barierę, gdy piłka dotyka lub znajduje się w barierze lub barierze fizycznie koliduje z zamierzoną pozycją gracza lub obszarem zamachu. Reguła stwierdza, że ​​nie ma ulgi zgodnie z regułą, jeśli przeszkoda jest wystarczająco blisko, aby odwrócić uwagę gracza, ale nie przeszkadza.

Thomas nigdy nie czułby się kompletny bez pewności siebie, by ponownie zażądać Majors. Zakład Justina Rose’a trwał po 74 biegach i powrócił do piątki plus. 75 Brooksa Koybki odpowiadało 54 dołkom Rose’a.

READ  US Open Golf 2022 na żywo: tablica wyników, najnowsze wyniki i aktualizacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.