Golf Canyon i pożar Hermits Peak: wszyscy mieszkańcy Mora zmuszeni do ewakuacji

Każdemu złapanemu na zamkniętych obszarach grozi grzywna w wysokości 5000 dolarów i do sześciu miesięcy więzienia.

Gdy pożar nadal rozprzestrzenia się na południe, strażacy pracują nad ochroną dróg wodnych i domów na zachód od Las Vegas.

„Ponad 65 załóg kontynuuje pracę nad ochroną wartości uszkodzonych przez ogień. W całym korytarzu utrzymywane są rury”, powiedział Todd Able, szef operacji.

W gaszeniu pożaru zaangażowanych jest około 1000 strażaków. Ludzie w pobliskim Las Vegas czekają, aby zobaczyć, czy są następni.

„Jesteśmy gotowi do wyjścia, jeśli nam powiedzą”, powiedział Evan Gold.

Evan Colt mówi, że jego dziadek Louie mieszkał w tym samym domu od lat 70. i przyjeżdża tu przez całe życie.

„Jestem małym chłopcem, dziadku. Przyjechaliśmy na Boże Narodzenie. Każdego święta polowano tutaj na jajka wielkanocne, więc jest tu wiele wspomnień” – powiedział Gold.

Ale teraz linia wyjścia została narysowana na końcu jego pasa startowego.

„Czuliśmy się dobrze, ale kilka dni temu było tak przerażająco, że się kurczyło i myślę, że było to 30 000 akrów dziennie. W holu wejściowym można było zobaczyć dużo dymu i płomieni, to był dla nas duży strach – powiedział Gold.

Niektórym z ich sąsiadów kazano już kiedyś eksmitować.

„Dwa noce temu kazano nam wyjechać, a mój przyjaciel i dwaj sąsiedzi zostali tutaj, aby chronić posiadłość” – powiedział Steve Martinez.

Martinez powiedział, że mieszka tu całe życie i nigdy nie myślał, że będzie musiał zrobić coś takiego.

„Ani trochę. Ani trochę. Mieszkam w Las Vegas od 70 lat i widziałem wiele pożarów, ale nic takiego ”- powiedział Martinez.

Nawet jeśli linia wyjściowa zbliża się do ich drzwi wejściowych, cała okolica jest gotowa i wierzą, że nie muszą.

READ  Biden mówi, że rząd federalny sfinansuje odbudowę pożaru w Nowym Meksyku

„Modlić się, aby Bóg nam pomógł i mieć nadzieję, że to, co mówią, się nie wydarzy, nie wydarzy się” — powiedział Louie.

Obecnie nie ma nakazu ewakuacji do Las Vegas, ale ponieważ większość dróg na zachód lub północ jest zablokowana, sąsiedzi są gotowi do drogi wkrótce.

Wydechy – Mora Południowa do 121 (na południe i zachód od 518), Benasco Blanco, South Carmen, Ledox, Upper Morbi, Sandalgo Creek, Apulo, Portocito, Gorące Źródła, Story Lake, Los Dispensas, San Ignacio, Lone Pine, Village, Pendaries Valley East, Rociada, Upper Rociada, Tierra Monte Canyon, La Canada, Las Tusas, Area 517 at 527-525, East and West Sapello, Emplazado i Manuelitas, Mineral Hill, San Pablo i San Geronimo, The Big Pine Under Porvenir Canyon, Kanion Canovas, El Porvenir, Gallinas, Droga Dolnego Kanionu i Źródła Pstrągów Muszę iść! Poziom spalin. Wszyscy mieszkający na tych obszarach powinni natychmiast opuścić teren.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.