Naomi Judd z Grammy-Wnning the Jude zmarła w wieku 76 lat

W sobotę zmarła matka zdobywców nagrody Grammy, Naomi Judd i Wynony oraz Ashley Judd z Juds. Ma 76 lat.

Aktorka Ashley Judd potwierdziła śmierć swojej matki Na Twitterze. Nie określił przyczyny zgonu, ale powiedział, że „naszą piękną matkę straciliśmy na chorobę psychiczną”.

Scott Atkins, publicysta, powiedział, że Judd zmarła w sobotę pod Nashville, ale nie została jeszcze określona konkretna lokalizacja.

Folkowy duet Jutes, skomponowany przez Naomi i Vinona Jude, miał zostać wprowadzony w niedzielę do Country Music Hall of Fame. Zapowiedzieli swoją ostatnią trasę – i pierwszą wspólną od dekady. Miało się zacząć jesienią.

Bliźniaczki matka-córka zdobyły 14 singli nr 1 w ciągu trzech dekad życia.

Przeboje Jude’a to: „Uncle His Crazy”, „Why Not Me” (oba w 1984); „Dziewczęce wyjście na miasto” (1985); „Rocking with the Rhythm of the Rain” i „Grandpa” (oba w 1986); „Odkręć to” (1988); I „Miłość może zbudować most” (1990).

Zdobyli dziewięć nagród Stowarzyszenia Muzyki Country i siedem nagród Akademii Muzyki Country. Zdobyli także pięć nagród Grammy za swoje hity, takie jak „Why Not Me” i „Give a Little Love”.

Para przestała występować i nagrywać w 1991 roku po tym, jak Naomi Judd dowiedziała się, że ma zapalenie wątroby.

Pani. Judd jest z dwiema córkami i mężem Larrym Stricklandem, który był piosenkarzem odtwarzającym dla Elvisa Presleya.

W komunikacie prasowym w tym miesiącu zapowiadającym nadchodzącą trasę koncertową, Ms. Judd powiedział, że nie może się doczekać ponownego spotkania z fanami i śpiewania ze swoją córką Vinoną.

Wspominając Wynonę, panią Jude powiedział: „Zapytała mnie, czy nadal zamierzam przekręcać, obracać i eksplodować dowcipy. Odpowiedziałem: „Tak! Jestem za stary, żeby teraz dorosnąć!”

Ta wiadomość kondolencyjna zostanie zaktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.