G7 zbliża się do porozumienia w sprawie pułapu cen ropy w celu zniesienia sankcji wobec Rosji

  • G7 ogłosi we wtorek nowe sankcje dla Rosji – urzędnik USA
  • G7 będzie współpracować z innymi krajami i sektorem prywatnym w sprawie pułapu cen ropy
  • Japonia dąży do zmniejszenia celów dla pojazdów o zerowej emisji z raportu G7

SCHLOSS ELMAU, Niemcy, 27 czerwca (Reuters) – Grupa siedmiu bogatych demokracji we wtorek obiecała nowy zestaw uzgodnionych środków, aby zwiększyć presję na Rosję w związku z jej wojną na Ukrainie i sfinalizować plany ograniczenia cen w Rosji. Ropa, powiedział w poniedziałek wysoki rangą urzędnik USA.

Po raz pierwszy od dziesięcioleci Biały Dom powiedział, że Rosja nie spłaciła swoich zagranicznych obligacji państwowych – co zostało odrzucone przez Moskwę – a prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński rozmawiał prawie wyłącznie z przywódcami G7 w alpejskim kurorcie w południowych Niemczech. Czytaj więcej

Według urzędnika europejskiego, Selensky szukał szerszego wsparcia militarnego, gospodarczego i dyplomatycznego u siedmiu przywódców grupy w demokracji przemysłowej.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Kraje G7, które stanowią prawie połowę światowej produkcji gospodarczej, chcą zwiększyć presję na Rosję bez wywoływania już rosnącej inflacji, która powoduje napięcia w kraju i sieje spustoszenie na globalnym południu.

Limit cen uderzy w kufer wojenny rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, jednocześnie obniżając ceny energii.

„Podwójnym celem przywódców G7 jest bezpośrednie ukierunkowanie na dochody Putina, zwłaszcza z energii, ale zminimalizowanie wpływu na gospodarki G7 i resztę świata” – powiedział amerykański urzędnik. Coroczny szczyt G7.

Przywódcy G7 podejmą bezprecedensowe, długoterminowe zobowiązanie obronne do zapewnienia Ukrainie wsparcia finansowego, humanitarnego, wojskowego i dyplomatycznego, w tym terminowej dostawy zaawansowanej broni, powiedział Biały Dom w arkuszu informacyjnym.

Sankcje Zachodu mocno uderzyły w rosyjską gospodarkę, a nowe środki mają na celu dalsze zmniejszenie dochodów Kremla z ropy. Urzędnik USA powiedział, że kraje G7 będą współpracować z innymi, w tym z Indiami, w celu kontrolowania dochodów, które Putin może nadal generować.

READ  Opener sezonu USFL 2022, New Jersey Generals w Birmingham Stallions: aktualizacje na żywo, wynik, telewizja, informacje o transmisji

Drugiego dnia szczytu premier Indii Narendra Modi był jednym z pięciu przywódców G7 Guest, który dołączył do rozmów na temat zmian klimatycznych, energii, zdrowia, bezpieczeństwa żywnościowego i równości płci.

„Jest to mechanizm, który może być bardziej korzystny dla krajów trzecich niż dla Europy” – powiedział urzędnik UE. „Kraje te zadają pytania o możliwości, ale w zasadzie płacenie mniej za energię jest bardzo popularnym tematem”.

Rosyjskie złoto, skierowane na sektor obronny

Po raz pierwszy od rewolucji bolszewickiej w 1917 r. wiadomość, że Rosja nie spłaciła swoich zagranicznych obligacji suwerennych, pokazuje, jak skuteczne były zachodnie sankcje, powiedział jeden z amerykańskich urzędników.

„Dzisiejszy poranek o odkryciu bankructwa Rosji po raz pierwszy od ponad wieku pokazuje, jak silne są działania podejmowane przez Stany Zjednoczone, ich sojuszników i partnerów, a także ich wpływ na rosyjską gospodarkę” – dodał urzędnik.

Kreml szybko odrzucił amerykański raport, ponieważ miał fundusze dzięki bogatym dochodom z energii, oskarżając Zachód o doprowadzenie go do sztucznej niewypłacalności. Czytaj więcej

Nowe sankcje, planowane przez kraje G7, będą wymierzone w rosyjską produkcję wojskową, wymierzone w rosyjskie władze w obszarach, które mogą udaremnić import złota i konkurować. Czytaj więcej

Urzędnik powiedział, że przywódcy G7 będą współpracować z krajami na całym świecie i zainteresowanymi stronami, w tym z sektorem prywatnym, aby aktywnie współpracować z ich rządami nad wdrożeniem rosyjskiego limitu cenowego.

READ  Ukraina twierdzi, że co najmniej 52 osoby zginęły w rosyjskim ataku rakietowym na dworzec kolejowy w Gramadorsku

Stany Zjednoczone zapowiedziały, że nałożą sankcje na setki osób i firm, atakując firmy w kilku krajach, w tym ponad 1000 już zatwierdzonych, i opodatkowując setki rosyjskich produktów. Czytaj więcej

Drugi dyrektor wyższego szczebla powiedział, że zainteresowane agencje opublikują szczegóły we wtorek, aby zmniejszyć ryzyko związane z lotnictwem.

Kryzys na Ukrainie odwrócił uwagę od innego kryzysu – zmian klimatycznych – który przede wszystkim zdominuje szczyt. Aktywiści obawiają się, że kraje zachodnie osłabiają swoje ambicje klimatyczne, ponieważ kraje zachodnie walczą o znalezienie alternatyw dla importu rosyjskiego gazu i zamiast tego w dużym stopniu polegają na węglu, brudnym paliwie kopalnym.

Według proponowanego projektu widzianego przez Reuters, Japonia naciska na usunięcie celu dla pojazdów o zerowej emisji z komunikacji G7 oczekiwanej w tym tygodniu. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Andrei Shalal i Sarah Marsh, Raport dodatkowy Angelo Amandy, Billa Blenkinsapa; Montaż przez Thomasa Escrita, Marka Heinricha i Alexa Richardsona

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.