Decyzja banku centralnego z lipca 2022 r.:

Rezerwa Federalna przeprowadziła w środę drugą z rzędu podwyżkę stóp procentowych o 0,75 procent, ponieważ stara się zmniejszyć niekontrolowaną inflację bez powodowania recesji.

Przeniesienie benchmarku overnight do przedziału 2,25%-2,5% oznaczało najostrzejsze z rzędu ruchy w czerwcu i lipcu, odkąd bank centralny zaczął stosować stopę funduszy overnight jako kluczowe narzędzie polityki pieniężnej na początku lat dziewięćdziesiątych. .

Podczas gdy stopa funduszy federalnych bezpośrednio wpływa na to, jakie banki pobierają od siebie nawzajem za pożyczki krótkoterminowe, wpływa ona na wiele innych produktów konsumenckich, takich jak kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu, kredyty samochodowe i karty kredytowe. Wzrost podnosi stopę funduszy do najwyższego poziomu od grudnia 2018 roku.

Ruch był bardzo oczekiwany przez rynki Początkowe zyski nastąpiły po ogłoszeniu po tym, jak urzędnicy banku centralnego telegrafowali o podwyżce w serii raportów po czerwcowym posiedzeniu. Bankierzy centralni podkreślają znaczenie obniżenia inflacji.

wewnątrz tego Raport po spotkaniuFederalny Komitet Otwartego Rynku ostrzegł, że „ostatnie wskaźniki wydatków i produkcji złagodniały”.

„Jednak wzrost liczby miejsc pracy był silny w ostatnich miesiącach, a stopa bezrobocia pozostaje niska” – dodała grupa, używając języka podobnego do czerwcowego raportu. Urzędnicy ponownie opisali inflację jako „podwyższoną” i przypisywali tę sytuację problemom z dostawami i łańcuchem dostaw, wyższym cenom żywności i energii oraz „szerokiej presji cenowej”.

The Podwyżka taryfy została zatwierdzona jednogłośnie. W czerwcu prezes Fed Kansas City Esther George zasugerowała wolniejsze tempo z półprocentowym wzrostem.

Podwyżki mają miejsce w roku, w którym stopy zaczęły oscylować wokół zera, ale jest to powszechnie cytowane. Inflacja wynosi 9,1% rocznie. Fed dąży do inflacji na poziomie 2%, chociaż korekta tego celu w 2020 r. pozwala na nieco zbyt wysoką temperaturę w interesie pełnego zatrudnienia sprzyjającego włączeniu społecznemu.

W czerwcu Stopa bezrobocia wynosi 3,6%, prawie pełne zatrudnienie. Jednak inflacja, zgodnie z podstawową miarą wydatków konsumpcyjnych banku centralnego, była w maju znacznie powyżej celu na poziomie 4,7%.

READ  The Green Bay Packers w końcu dodali WR do ofensywy prowadzonej przez Aarona Rodgersa, tworząc Christiana Watsona w 34. klasyfikacji generalnej

Wysiłki zmierzające do obniżenia inflacji nie są pozbawione ryzyka. Gospodarka USA balansuje na krawędzi recesji, ponieważ inflacja osłabia zakupy konsumentów i utrudnia działalność gospodarczą.

Produkt krajowy brutto w pierwszym kwartale spadł o 1,6% rok do roku, a rynki szykują się na odczyt w drugim kwartale, który ma pokazać dalsze spadki, powszechnie używany barometr recesji. Szacunki Dow Jones dotyczące czwartkowego odczytu wzrosły o 0,3%.

Wraz z podwyżką stóp Fed zmniejsza wartość aktywów w swoim bilansie o wartości prawie 9 bilionów dolarów. Od czerwca Fed zezwolił na rolowanie części dochodów z zapadających obligacji.

Bilanse skurczyły się zaledwie o 16 miliardów dolarów od początku wycofania, chociaż Fed ustalił limit na 47,5 miliarda dolarów, co mogło spowodować potencjalny spadek. Próg wzrośnie latem, osiągając ostatecznie 95 miliardów dolarów do września. Proces ten znany jest na rynkach jako „ilościowe zaostrzenie” i jest kolejnym mechanizmem wykorzystywanym przez bank centralny do wpływania na sytuację finansową.

Przy przyspieszonym spływie bilansów rynki spodziewają się, że Fed podniesie we wrześniu stopy procentowe o co najmniej kolejne pół punktu procentowego. Zgodnie z danymi CME Group, w środowe popołudnie traderzy dali Fed 53% szansę na trzeci z rzędu wzrost o 0,75 punktu procentowego lub 75 punktów bazowych we wrześniu.

FOMC nie spotka się w sierpniu, ale urzędnicy spotkają się w Jackson Hole w stanie Wyoming na corocznym odwrocie Fed.

Rynki spodziewają się, że Fed rozpocznie cięcie stóp latem przyszłego roku, chociaż prognozy komisji opublikowane w czerwcu nie pokazują żadnych cięć przynajmniej do 2024 r.

Wielu urzędników powiedziało, że spodziewają się agresywnych podwyżek do września po ocenie wpływu tych środków na inflację. Czerwcowy wskaźnik cen konsumpcyjnych był najwyższy od listopada 1981 r., wskaźnik czynszów był najwyższy od kwietnia 1986 r., a koszty opieki dentystycznej osiągnęły rekordowy poziom w serii danych — mimo wzrostu o 1,5 punktu procentowego między marcem a czerwcem. Do 1995 roku.

READ  Golf Canyon i pożar Hermits Peak: wszyscy mieszkańcy Mora zmuszeni do ewakuacji

Bank centralny spotkał się z krytykami za zbyt powolne zacieśnianie, gdy inflacja po raz pierwszy zaczęła przyspieszać w 2021 r., oraz za posuwanie się za daleko i powodowanie zbyt poważnego spowolnienia gospodarczego.

Jego. Elżbieta Warren (D-Mass.) powiedział CNBC w środę, że martwi się podwyżkami Fed Ryzyko ekonomiczne Dla osób znajdujących się na najniższym krańcu spektrum ekonomicznego poprzez rosnące bezrobocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.