Niebezpieczne bakterie po raz pierwszy wykryte w amerykańskiej glebie

Śmiertelna bakteria została po raz pierwszy wykryta w próbkach wody i gleby w Stanach Zjednoczonych, co skłoniło Centers for Disease Control and Prevention w środę do poinformowania lekarzy i pracowników służby zdrowia w całym kraju, aby byli tego świadomi podczas testowania pacjentów.

Bakterię Burkholderia pseudomallei odkryto wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej w południowej części Missisipi. Według CDC narażenie na bakterie może powodować melioidozę, „rzadką i poważną chorobę”; U około jednej na 4600 narażonych osób diagnozowana jest choroba. Według badania z 2019 roku. Badanie wykazało również, że około 90 000 osób rocznie umiera z powodu melioidozy.

„Gdy dobrze zadomowi się w glebie, P. pseudomallei nie może zostać usunięty z gleby”. CDC napisało w swoim poradniku zdrowotnym. „Wysiłki w zakresie zdrowia publicznego powinny koncentrować się przede wszystkim na poprawie identyfikacji przypadków, aby można było zastosować odpowiednie leczenie”.

Próbki pokazują, że bakteria była obecna w regionie Mississippi od co najmniej 2020 roku, kiedy u osoby z regionu Gulf Coast zdiagnozowano melioidozę, chociaż nie jest jasne, jak długo istnieje Burkholderia pseudomallei, znana również jako B. pseudomallei. był w okolicy.

Bakteria została wcześniej znaleziona na obszarach o klimacie tropikalnym i subtropikalnym na całym świecie, takich jak Azja Południowa i Południowo-Wschodnia, północna Australia oraz części Ameryki Środkowej i Południowej. CDC powiedziało, że modelowanie pokazuje, że klimat południowej Missisipi jest również idealny do jej uprawy.

Pobieranie próbek środowiskowych w Missisipi przeprowadzono po otrzymaniu dwóch pacjentów Diagnoza melioidozy w odstępie dwóch lat – jedna w lipcu 2020, a druga w maju 2022. CDC powiedziało, że nienazwane osoby nie były spokrewnione, ale żyły w „bliskim sąsiedztwie geograficznym” i nie podróżowały ostatnio poza Stany Zjednoczone.

Dane dotyczące sekwencji genomu wykazały, że obaj zostali zakażeni tym samym szczepem z półkuli zachodniej, poinformowali urzędnicy. Obaj pacjenci byli hospitalizowani i wyzdrowieni po antybiotykoterapii.

READ  Przeciek Sądu Najwyższego Johna Robertsa „absolutnie okropny”

W zeszłym miesiącu Departament Zdrowia Stanu Missisipi i CDC zebrały próbki środowiskowe gleby, wody i materiału roślinnego z nieruchomości pacjentów, artykułów gospodarstwa domowego i pobliskich obszarów, które odwiedzali.

Bakterie mogą zarażać zwierzęta i ludzi poprzez bezpośredni kontakt lub poprzez skaleczenia i rany. Urzędnicy stwierdzili, że ryzyko transmisji z osoby na osobę jest niskie. Objawy zwykle pojawiają się od jednego dnia do trzech tygodni po ekspozycji.

Według CDC większość przypadków melioidozy występuje poza Stanami Zjednoczonymi. Ale w zeszłym roku u czterech osób w czterech różnych stanach zdiagnozowano melioidozę Po użyciu dezodoryzującego sprayu do aromaterapii sprzedawanego w Walmart. Urzędnicy powiedzieli, że dwóch z czterech zmarło.

Według CDC objawy melioidozy są niespecyficzne i różnią się w zależności od osoby, ale objawy obejmują gorączkę, zlokalizowany ból lub obrzęk, ból w klatce piersiowej i ból głowy. Bardziej podatne na bakterie są osoby z cukrzycą, nadużywającym alkoholu, przewlekłą chorobą płuc, przewlekłą chorobą nerek i stanami immunosupresyjnymi. Urzędnicy powiedzieli, że szybka diagnoza i antybiotyki są kluczowe.

B. Pseudomonas aeruginosa nie jest jedyną rzeczą w glebie, która może powodować choroby.

Gorączka dolinowa, znana również jako kokcydioidomikoza, jest infekcją wywoływaną przez grzyby żyjące w glebie w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych oraz części Meksyku i Ameryki Środkowej i Południowej. CDC mówi, że kurczy się przez wdychanie mikroskopijnych zarodników grzybów z powietrza, chociaż większość ludzi, którzy wdychają zarodniki, nie choruje. W 2019 roku około 20 000 przypadków Agencja została poinformowana, Więcej od ludzi mieszkających w Arizonie lub Kalifornii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.